Skocz do zawartości

GŁOGÓW i okolice - ktoś chętny na zlot?


hussajn

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe bylo dobrze;] Kilka km za samym Orskiem zjechalismy w boczna drozke przy polu, z zachodu horyzont nisko, ze wschodu maly wał (o ile kierunkow nie pomylilem). Niebo ciemne z wyjatkiem kilku malych łun, droga mleczna doskonale widoczna o odpowiedniej porze, a w jakiej skali LP to nie powiem bo nie mam takiego doswiadczenia zeby to ocenic. Generalnie podobalo nam sie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwsza prawdziwa obserwacja już za mną. Była naprawdę udana. To był, można powiedziec kamień milowy w mojej podróży z astronomią.

Poczułem wszechświat.

Wrażenia są niesamowite. Bardzo ważne jest dla mnie również to, że udało mi się zdobyc trochę niezbędnego doświadczenia.

Astronomia to jest to. Teraz to wiem.

W tym miejscu chciałbym podziękowac jeszcze raz kkk i hussajnowi za wspólne obserwacje. Szczególne podziękowania za wszystko należą się kkk.

Szkoda, że nie mógł do nas dołączyc Mateusz. Ale jestem pewien, że jeszcze się wszyscy razem spotkamy. Cieszę się, że Janus również chciałby się przyłączyc. Wtedy to już będzie chyba taki minizlot :D.

 

Jeśli chodzi o moje odczucia co do miejscówki, to niebo było naprawdę dobre.

Warunki były dobre i udało nam się sporo zobaczyc. Nie można było się nudzic. Saturn, mgławice, galaktyki, gromady, układy podwójne,a nawet chyba kilka meteorytów i tyle satelitów, że przestaliśmy liczyc :D.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ;)

 

Pogoda dopisała, niebo też było całkiem dobrze, chociaż przekonaliśmy się ile daje wysokość nad horyzontem, który niestety z każdej strony był dość jasny.

 

Na mnie szczególnie wrażenie zrobiła M13, na początku niepozorna mgiełka, pod koniec w zenicie rozdzielona już praktycznie do samego środka, piękna...

 

Mam tylko nadzieję że jak następnym razem się spotkamy to będzie nas trochę więcej i trochę więcej sprzętu, żeby można było porównywać widoczki. W ogóle fajne było spotkać w końcu kogoś o podobnych zainteresowaniach :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, każdy jest mile widziany, ze sprzętem i bez niego :)

 

Tyle że następnym razem trzeba by wyjść z inicjatywą trochę wcześniej niż ja ostatnio - dzień przed ;) i postarać się do każdego dopasować i termin i miejsce, ale skoro raz udało nam się już spotkać, myślę że następnym razem już łatwiej to pójdzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jeśli chodzi o następne spotkanie, to chciałbym zadac pytanie do wszystkich, a przede wszystkim naszych doświadczonych kolegów, bo to od nich Ci mniej doświadczeni mogą się uczyc :D. Czy noc z drugiego na trzeciego maja (z soboty na niedzielę) byłaby dla was dobrym terminem na wspólne obserwacje? Przy założeniu, że pogoda będzie dobra.

Pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie

 

Przy założeniu że pogoda będzie dobra, piszę się na kolejne spotkanie. Ale to na razie tylko wstępnie, w czwartek będę wiedział już na pewno jak z moim czasem w ten weekend to dam Wam znać...

 

Pzdr.

Edytowane przez kkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

I jak, jest ktoś chętny na dzisiejszy wypad? Niebo bezchmurne od 2 dni, powinno byc dobrze. Miejscówka (Orsk) jest sprawdzona, nic tylko pakować sprzęty i jazda. Jak tydzien temu czy dwa juz nie pamietam;p

Dodam ze zalezy mi na tym wypadzie, aby ktoś mi wytlumaczyl na miejscu ustawianie paralaktyka, bo zakupilem niedawno teleskop i mam problem z tym montazem;p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zapisuję się na listę chętnych na nasze kolejne obserwacje. Czekamy z hussajnem na odpowiedź.

Mam też pytanie. Czy księżyc nie będzie nam za bardzo przeszkadzał? Chociaż jego też można poobserwowac :D.

 

Pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zapisuję się na listę chętnych na nasze kolejne obserwacje. Czekamy z hussajnem na odpowiedź.

Mam też pytanie. Czy księżyc nie będzie nam za bardzo przeszkadzał? Chociaż jego też można poobserwowac :D.

 

Pozdrawiam.

Marcin

 

Myślałem o tym, ale będąc szczerym niebo przy takim księżycu jest jednakowe i w mieście i w Roztokach w Bieszczadach, a łysy zachodzi po drugiej, zostaje ok 1 godziny nocy astronomicznej i to mniej więcej od 2:30.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zapomnialem o ksiezycu :Boink:

to lipa troche bo chcialem zobaczyc jak wygladają DSy przez moj nowy nabytek, a w blasku ksiezyca to nic nie zobacze:/ wiec nie wiem teraz czy pojadę, musze sie zastanowic. Ale gromady chyba bedzie widac, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI

 

Zapisuje się chętnie na wypad za miasto.

Wreszczie będę mógł przetestować moj nowy nabytek SCT8".

O której godzinie i gdzie się spotykamy ?

Jakiś kontakt ?

 

Czesc haze, spotykamy się w miejscowości Orsk (za przejazdem kolejowym, kawalek przez las i przy pierwszych domach w wiosce) o 21:30. Jest to chyba optymalna pora, zeby sie jeszcze rozłożyc i o 22 zacząc obserwacje.

wysle Ci na PW swoj nr kom.

Mouzes, jedziesz tez co nie? Ciekawe czy kkk sie odezwie.

Mam pytanie, czy ktos z Was bierze ze sobą laptopa? przydalby sie do nawigacji po niebie, ja jestem poczatkujacy i bez stellarium to ciezko mi cokolwiek znalezc ;P ja niestety nie mam lapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że nas przybywa :D.

Myślę, że powinniśmy poczekac na odpowiedź od kkk i Mateusza. Wtedy ustalimy ostatecznie czas i miejsce spotkania.

Hussajn, proszę napisz do mnie na komórkę jeśli coś postanowicie, bo do około 21 nie będę na forum. Z góry dziękuję.

Haze, jeśli nie masz transportu chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że nas przybywa :D.

Myślę, że powinniśmy poczekac na odpowiedź od kkk i Mateusza. Wtedy ustalimy ostatecznie czas i miejsce spotkania.

Hussajn, proszę napisz do mnie na komórkę jeśli coś postanowicie, bo do około 21 nie będę na forum. Z góry dziękuję.

Haze, jeśli nie masz transportu chętnie pomogę.

 

no problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.