Skocz do zawartości

Nasze miejsca obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

No i będziemy mieli kolejną wieżę widokową w Kielcach. Ze wszystkich informacji chyba ta jest najpewniejsza, a na pewno będzie to pierwsza z czwórki zapowiadanych wież (jedna ma stanąć koło Politechniki, druga na telegrafie, a trzecia - na Św. Krzyżu)

 

Widok niestety z niej nie będzie imponujący i poza piękną panoramą Kielc i większości szczytów Gór Świętokrzyskich raczej na więcej nie można liczyć

 

Hey

 

Panorama z Kashmira (tu mam więcej szczytów opisanych)

wieża_kielce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniemówiłem rok temu że będzie się działo ? ;)

 

Dlatego chcielibyśmy przywrócić to miejsce do czasów dawnej świetności. Jednym z naszych pomysłów jest postawienie wieży widokowej, która pozwoliła by na podziwianie wyjątkowego krajobrazu – wyjaśnia Dariusz Margiel, prezes Stowarzyszenia Projekt Dorotka.

Więcej - http://www.zaglebieinfo.pl/informacje/wieza-widokowa-rozslawi-zaglebie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość daleko, ale niewątpliwie wspaniałym miejscem obserwacyjnym jest wieżyczka w Jodłowie (dolnośląskie) na "górze" Trójmorski Wierch . Naprawdę polecam (np. jeśli ktoś byłby w "pobliżu") .

PS

Mam zdjęcie tej wieży , ale nie mam wiadomości w jaki sposób zamieścić je w tym (i nie tylko w tym) poście. Pozdrawiam.

 

edit: upload na jakiś serwer np imageshac.us i wstaw za pomocą opcji "Wstaw obrazek" ponad okienkiem gdzie wpisujesz treść posta, lub załącz obrazek bezpośrednio z komputera za pomocą systemu załączników który masz pod edytorem każdego posta. VRG

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dość daleko, ale niewątpliwie wspaniałym miejscem obserwacyjnym jest wieżyczka w Jodłowie (dolnośląskie) na "górze" Trójmorski Wierch . Naprawdę polecam (np. jeśli ktoś byłby w "pobliżu") .

PS

Mam zdjęcie tej wieży , ale nie mam wiadomości w jaki sposób zamieścić je w tym (i nie tylko w tym) poście. Pozdrawiam.

 

edit: upload na jakiś serwer np imageshac.us i wstaw za pomocą opcji "Wstaw obrazek" ponad okienkiem gdzie wpisujesz treść posta, lub załącz obrazek bezpośrednio z komputera za pomocą systemu załączników który masz pod edytorem każdego posta. VRG

http://imageshack.us/photo/my-images/208/img0530nn.jpg/

Edytowane przez xinins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Serdecznie! Od pewnego czasu przyglądam się jednemu miejscu obserwacyjnemu. Jest to wzgórze w miejscowości Hucisko Jawornickie - ok 20km na południe od Przeworska na podkarpaciu. (Współrzędne 49.88804 , 22.38106) W tamtym miejscu jest możliwość zaobserwowania Tatr z około 180 kilometrów. Aby nie byc gołosłownym przedstawiam Wam tą oto symulację :

 

Mój link

 

Byłem tam już kilka razy jednak bez większego efektu. Byłem tam również dzisiaj i zauważyłem coś bardzo ciekawego .. Chyba od niedawna na terenie najprawdopodobniej prywatnej posesji znajduje się mały kilkumetrowy taras widokowy (nawet z krzesełkiem :D) właśnie w kierunku Tatr. Oto kilka fotek tego miejsca :

 

post-21236-0-61480700-1328469219_thumb.jpg

 

post-21236-0-24663700-1328469251_thumb.jpg

 

post-21236-0-58282900-1328469274_thumb.jpg

 

W sumie możnaby się pokusić o rozmowę z właścicielem posesji czy mógłby udostepnić taras. Ciekawi mnie również ta "antenka" na tej wieżyczce. Jeśli dałoby radę mielibyśmy bardzo ciekawe miejsce do obserwacji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Moja miejscówka:

http://www.galeriawielkopolska.info/kobylagora-wzniesienie.html

Nie trzeba podchodzić do krzyża, bo tam jest zalesione, ale kilkanaście metrów na zachód od niego jest miejsce bez drzew z pięknie widocznym horyzontem. Jest to najdalej na północ wysunięte miejsce, z którego można zobaczyć Pradziada i spółkę :)

Symulacja z Udeuschle, panorama Jesioników+Góry Sowie (fragment)

http://tinyurl.com/cgeavd9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam .

 

na terenie Łodzi powstal nowy punkt widokowy, zorganizowany na 15 piętrze wiezowca Textilimpeksu przy ulicy Traugutta w centrum miasta: http://www.urbanity.pl/lodzkie/lodz/textilimpeks,b363 .

 

Do dyspozycji obserwatorów pozostaje duze pomieszczenie z oknami wychodzacymi na południe i wschód. Punkt znajduje się na wysokosci 62 m.n.p.t. Na miejscu sa rozstawione statywy fotograficzne oraz lunety.

Wejscie jest darmowe.Okazuje się, ze z tej wysokosci z tego miejsca dostrzegalne sa m.in. Hałda Kamiensk, Góra Slawno k..Opoczna, komin w Kutnie czy tez kominy z. Wistom w Tomaszowie Mazowieckim, nie mówiac oczywiscie o pieknej panoramie aglomeracji łódzkiej. Link do symulacji na HeyWhatsThat: http://www.heywhatsthat.com/?view=K44PQ87R

 

Istnieje też możliwośc obserwacji w kier. północnym i północno-zachodnim, ale jedynie na korzytarzu, przez zamknięte okno..

 

Zapraszam pod ponizszy link - zdjecia wykonałem 13.03.2014 (wczoraj)

 

http://www.panoramio.com/user/1211583/tags/Textilimpex%20panorama

 

 

ccDSCF7601.JPG

Edytowane przez kowalTM
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Wyszogrodzie, z zamiarem pooglądania sobie Warszawy z odległości >60km. Symulację robiłem dla widoczności PKiN o wysokości min. 100mnpt. Wysokość punktu widokowego to ok. 110mnpm i nie ma nic wyższego po drodze do Warszawy

Niestety widoczność zanim dotarłem na punkt widokowy gwałtownie się pogorszyła (dymy z wypalania traw). Nie wiem, kiedy następnym razem się tam pojawię - zostawiam jakby co namiary na punkt widokowy:

 

Trzeba dojść ulicą zamieście, następnie prawie przy samym końcu skręcić w polną drogę, przy której stoi mała kapliczka

widok-na-wwa_png_300x300_q85.jpg

 

Oczywiście symulacja zakłada teoretyczną widoczność z poziomu gruntu - ale tu niespodzianka - na miejscu okazuje się że mamy usypaną górkę!

DSC_0015_jpg_300x300_q85.jpg

 

Miejscówka na Warszawę idealna, po drodze nie ma żadnych drzew, kończy się też linia SN i mamy bardzo fajny wycinek horyzontu. Narobiłem na próbę zdjęcia z 300mm i 500mm ale przy tak słabej widoczności niestety nie dało się nic wyciągnąć - oto fragment, gdzie odsłania się horyzont. Najwyższe budynki w stolicy powinny wystawać ponad Puszczę Kampinoską

DSC_0018_jpg_300x300_q85.jpg

 

Ale i tak 300km dzisiaj pękło :D Chmury które rzucały cień znajdowały się nad wschodnimi Niemcami.

DSC_0081_2_3_1080_jpg_300x300_q85.jpg

 

I taka ciekawostka. Hasło Wyszogrodu brzmi.... "Miasto z widokiem" Przypadek? :D

 

 

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wieża widokowa na Św. Krzyżu ma już "docelową" wysokość. Jest to odtworzona wieża, jaką kiedyś posiadał klasztor.

Nie mogę się doczekać, kiedy zostanie udostępniona. Ilość zdjęć Tatr z Gór Świętokrzyskich na pewno wzrośnie, widoku nie będą zasłaniać już drzewa.

wieza_jpg_300x300_q85.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża widokowa na Św. Krzyżu ma już "docelową" wysokość. Jest to odtworzona wieża, jaką kiedyś posiadał klasztor.

Nie mogę się doczekać, kiedy zostanie udostępniona. Ilość zdjęć Tatr z Gór Świętokrzyskich na pewno wzrośnie, widoku nie będą zasłaniać już drzewa.

 

 

Na tym zdjęciu Damiana już ją widać z odległości 77 km! (obserwacja AD 2014: http://kolbuszowa-tatry.blogspot.com/2014/05/ysogory-z-przyeka-91-km-do-ysicy.html)

 

I dla porównania (też zdjęcie Damiana) z przed dwóch lat. (obserwacje AD 2011-12: http://kolbuszowa-tatry.blogspot.com/2013/05/jak-nie-tatry-to-gory-swietokrzyskie-z.html)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trzy lata temu znalazłem ciekawy punkt przy drodze nr 297 między Pławną Dolną, a Wojciechowem w woj. dolnośląskim. Dokładne współrzędne tego miejsca to 51.01618° 15.55982°. Jest rozległy widok na Karkonosze/Góry Izerskie, chociaż to blisko, ale ciekawiej zapowiada się widok w kierunku zachodnim - chociaż warunki nie były zbyt dobre, udało mi się zrobić część Gór Łużyckich - ok. 70 km.

Ponadto w kieunku pn. i wsch. widać m.in. Grodziec, Ostrzycę, a nawet budynki KGHM i różnego rodzaju farmy wiatrowe.

Poniżej zdjęcia 2 szczytów Gór Łużyckich.

Łuzyckie.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam.

W punkcie obserwacyjnym w Pogrzebieniu zaszły pewne zmiany, i to na dobre.

 

2015-05-19_231243.jpg

 

Może to że człek tam tyle razy jeździ pstryka i zaraża Dalekimi Obserwacjami innych, a ludzie obecnie wrzucają fotki do sieci i to nie tylko na Panoramio skłoniło miejscowe władze (gmina Kornowac) do zainwestowania i wybudowania punktu widokowego z prawdziwego zdarzenia.

 

Group 3-IMGP7190_IMGP7191-2 imagessmall.jpg

 

Oprócz oryginalnej, zadaszonej platformy widokowej , jest gdzie usiąść,gdzie rower zaparkować, jest tablica informacyjna 'co widać z trochę kiepską grafiką , ale nie ma tu co wybrzydzać. Rok temu tu jeszcze nic nie było tylko droga i pola.

DSC_0058small.JPG

 

Group 2-DSC_0054_DSC_0057-4 imagessmallb.jpg

 

Ale najlepsze na koniec.

Jest też słup z flagami na którym znajdują się dwie kamerki :) widoczny na panoramce powyżej. Trochę trwało zanim udostępniono sygnał z kamer, ale w końcu jest: http://kornowac.pl/atrakcje/atrakcja/125/widoki_z_pogrzebienia

Teraz kiedy to piszę jest noc i to, co majaczy na jednej z kamer to pewnie południowe dzielnice Raciborza (Sudół, Wojnowice) i może Kietrz . "Król" Jesseników też powinien się złapać:)

Druga kamera jest skierowana na mini parking.

 

Group 7-IMGP7083_IMGP7084-2 imagessmall.jpg

 

Niestety nigdzie nie mam całego obiektu za dnia, zawsze się fociło DO , a ostatnio tylko nocą

IMGP7103small.JPG

 

Tak więc zapraszam do Pogrzebienia :)

 

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W punkcie obserwacyjnym w Pogrzebieniu zaszły pewne zmiany, i to na dobre.

 

attachicon.gif2015-05-19_231243.jpg

 

Może to że człek tam tyle razy jeździ pstryka i zaraża Dalekimi Obserwacjami innych, a ludzie obecnie wrzucają fotki do sieci i to nie tylko na Panoramio skłoniło miejscowe władze (gmina Kornowac) do zainwestowania i wybudowania punktu widokowego z prawdziwego zdarzenia.

 

attachicon.gifGroup 3-IMGP7190_IMGP7191-2 imagessmall.jpg

 

Oprócz oryginalnej, zadaszonej platformy widokowej , jest gdzie usiąść,gdzie rower zaparkować, jest tablica informacyjna 'co widać z trochę kiepską grafiką , ale nie ma tu co wybrzydzać. Rok temu tu jeszcze nic nie było tylko droga i pola.

attachicon.gifDSC_0058small.JPG

 

attachicon.gifGroup 2-DSC_0054_DSC_0057-4 imagessmallb.jpg

 

Ale najlepsze na koniec.

Jest też słup z flagami na którym znajdują się dwie kamerki :) widoczny na panoramce powyżej. Trochę trwało zanim udostępniono sygnał z kamer, ale w końcu jest: http://kornowac.pl/atrakcje/atrakcja/125/widoki_z_pogrzebienia

Teraz kiedy to piszę jest noc i to, co majaczy na jednej z kamer to pewnie południowe dzielnice Raciborza (Sudół, Wojnowice) i może Kietrz . "Król" Jesseników też powinien się złapać :)

Druga kamera jest skierowana na mini parking.

 

attachicon.gifGroup 7-IMGP7083_IMGP7084-2 imagessmall.jpg

 

Niestety nigdzie nie mam całego obiektu za dnia, zawsze się fociło DO , a ostatnio tylko nocą

attachicon.gifIMGP7103small.JPG

 

Tak więc zapraszam do Pogrzebienia :)

 

 

 

 

 

 

Nawet hasło mają "Gmina z widokami" :)

 

Całość wygląda interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor opisu na tablicy zwięźle wymienił co można zobaczyć z platformy w Pogrzebieniu. Jednak nie uległ się kilku błędom co i tak nic nie ujmuje wiarygodności opisu. Oto kilka z nich :

1. Biskupiej Kopy z samej platformy nie zobaczymy, trzeba iść jakieś sto metrów drogą asfaltową w stronę kościoła w Pogrzebieniu (północ). Po lewej stronie Biskupia Kopa powinno jeszcze parę lat widać zza lasu.

2. Pilska z Pogrzebienia nie widać. Udeuschle potwierdził. Ale za to sam widziałem kilka razy Babią Górę.

3. Elektrownia w Czechach to EL. Detmarovice a nie Stonava

Takie błędy nie rażą , a zawsze będzie się można czegoś nauczyć siedząc w fotkach i mapach. A pamiętać trza , że diabeł tkwi w szczegółach.

Autor nadmienił o drugim punkcie widokowym na płd-zach, ale już nie napisał że można podziwiać Ostrawę i jej industrial co szczególnie polecam przez lornetkę.

 

Myślę nad dokładniejszym opisem panoramy ze zmienną perspektywą (by wywalić elementy zasłaniające).

Fajnie byłoby załatwić obraz z kamerki na stronie DO - myślę że dałoby się załatwić. Tu pytam Team DO, co wy na to?

pozdrawiam.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dzis było otwarcie - obszerna galeria zdjęć, w tym zdjęcia z budowy - tutaj

 

Niestety, ale ci, co będą chcieli z niej oglądać Tatry chyba się rozczarują. Robiłem symulacje on-line i wychodzi, że po drodze na Tatry jest wierzchołek Szyndzielni. Wieża stoi obok stacji kolejki, która jest sporo niżej (prawie 80m!) niż szczyt.

 

Wieże widokowe będą też stawiać w Gorcach. Temat jest już wałkowany od dawna, niestety kasa z Unii + urzędnicza kreatywność dają takie efekty: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18515514,spychacze-i-walce-w-gorcach-na-szczytach-leja-beton-alarm.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis było otwarcie - obszerna galeria zdjęć, w tym zdjęcia z budowy - tutaj

 

Niestety, ale ci, co będą chcieli z niej oglądać Tatry chyba się rozczarują. Robiłem symulacje on-line i wychodzi, że po drodze na Tatry jest wierzchołek Szyndzielni. Wieża stoi obok stacji kolejki, która jest sporo niżej (prawie 80m!) niż szczyt.

 

Wieże widokowe będą też stawiać w Gorcach. Temat jest już wałkowany od dawna, niestety kasa z Unii + urzędnicza kreatywność dają takie efekty: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,18515514,spychacze-i-walce-w-gorcach-na-szczytach-leja-beton-alarm.html

 

 

Na tej stronce co podałeś są zdjęcia na których widać Tatry.

 

http://wiadomosci.bielsko.info/galeria/1325/9439/?p=16747

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.