Skocz do zawartości

Sky-Watcher (Synta) SKP13065EQ2 cz to dobry wybór


kamilbober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup teleskopu Sky-Watcher (Synta) SKP13065EQ2 w cenie 729,00 zł http://fotozakupy.pl/teleskop/sky-watcher-...p13065eq2,5626s . Jestem nie doświadczony jeszcze w tych sprawach więc proszę o poradę. Mieszkam na wsi w pobliżu niewielkiego miasta przez teleskop mam zamiar podziwiać księżyc, planety z naszego układu i większe obiekty typu mgławice i galaktyki. Czy ten teleskop jest naprawdę dobry jak na jego cenę i czy będzie pasował do moich wymagań ?

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

jak chcesz planetki i ksiezyc to wez 130/900 albo najlepiej Synte 6" na dobsonie. Im wieksza swiatlosila tym gorsze obrazy planet w Newtonie. Pozatym tym wieksze wady optyczne. Ja widzialem obrazy Planet w Syncie 150/1200(dobson) i w 130/650 i nie ma porownania. Synta ma bardzo fajne obrazy podczas gdy 130/650 ze tak powiem bardzo srednie. Ogolnie za 599 masz 130/900 ale tak czy siak synta 150/1200 go zdeklasuje. Masz dobre planet, dobre DS i dobra cena. Na Syncie na dobsie 6" sie nie zawiedziesz. O ile nie jestem fanem newtonow o tyle ona mnie bardzo pozytywnie zaskoczyla. Pozatym lepszy bedzie dobson niz EQ2. Ja bym sie nie zastanawial. Z synty 6" bedziesz zadowolony

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na astromaniaku jest ciekawy wątek z którego wynika że 130/900 wcale nie jest tak jednoznacznie lepszy od 130/650 bo mimo korzystniejszej światłosiły ma inne niedoróbki - warto poczytać przed podjęciem decyzji.

natomiast zgadzam się z przedmówcą że synta 6" jest lepsza od obu tamtych teleskopów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć Syntę 6" na montażu azymutalnym, tak zwanym Dobsonie.

 

Możesz też zapłacić >1000zł za 150mm (6") teleskop na montażu paralaktycznym. Takim, który umożliwia po zakupie silniczków stałe śledzenie obiektów, które namierzyłeś, bo bez nich podążasz za obiektami sterując tubą za pomocą mikroruchów.

Przy montażu azymutalnym również sam podążasz za obiektem, ale jeżeli chcesz, aby teleskop sam śledził obiekt, musisz zamówić tzw. platformę paralaktyczną, która do najtańszych nie należy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.