Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim po baaardzo długiej przerwie.Chyba z rok nic tutaj nie wrzucałem a i focenie nieba gdzieś uleciało. Zabawy balkonowe poszły w las bo całkiem niedaleko mojego domu ekipa budowlana stawia kolejny moloch i prują w nocy światłem na wszystkie strony.

Korzystając z urlopu zabrałem zestaw na Mazury. Obawy duże bo blisko jeziora (para itd) ale okazało się że nie jest to nic co by nie mieściło się w granicach normy. Grzałki pomogły.

Najpierw musiałem sobie przypomnieć co i jak... Na co zeszło trochę godzin (4). Później poprawki błędów. Zostało mi niewiele czasu na zdjęcia. A że jeszcze osiowość mi poleciała na kamerze to wyszła lekka kupa.

Aha. No i jeszcze niebo. Wiecie - wypuścić wieśniaka z Warszawy pod ciemnie niebo to człowiek głupieje. Serio. Po długiej przerwie dużo zapomniałem. Pod ciemnym niebem nie wiedziałem gdzie jestem.Laptop i programy edukacyjne pomogły.

 

Niebo - dla przykładu 1 klatka z Sony Alpha 30sek ISO 6400, Astrotrack - zrobiłem autopoziomy bez żadnego obrabiania.

DSC00100.jpg

 

Konica Minolta 5D - 240sek ISO 400.

Untitled-1.jpg

 

Jedna klatka 600s - Veil - NGC 6992 po obróbce.

Veil1.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jest jest :) Fajne maleństwo :)

 

Dziki + za sam uśmiech ...!!!! bardzo pozytywnie nastraja --- nagroda na PW zbliżenie --- niestety , jak już pisałem to raczej na 5metrów wzwyż --- czyli kto ...............

 

Hamal - rządzi !!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

---------------

 

P.S

Chciałem ci wysłać CROP 1x1 ale ...? - tego nie rozumiem !

1.jpg

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że "u nas" - pogoda wykazuje b. duże anomalie , przez które nie mogę fotografować, wrzucę kilka obiektów

zarejestrowanych przeszłej zimy 2013/2014 - może jeszcze coś fajnego znajdę... (dla obiektów tu zamieszczanych - SBIG16803xAP155xRicc0,75)

NGC6015x600sL Crop1x1

NGC6015 1x600s L.jpg

 

NGC5899x600sL Crop1x1

NGC5899x600sLkadr.jpg

 

NGC5676x900sL Crop80%

NGC5676 900sL.jpg

a tak to w kadrze wyglądało 1.jpg

 

NGC5566x600sL Crop1x1

NGC5566x600sL.jpg

 

 

Zauważcie panowie , że te zdjęcia są o tyle fajne , że można od razu oszacować - czy jest sens robienie tych maleństw swoim zestawem ... z 0,8m ogniskową i np 5,4 pixel'em jak najbardziej ... to już coś fajnego wyjdzie ! - nie trzeba mieć od razu 10M jak kolega Hamal :icon_smile:

 

Edytowane przez Naski
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NGC7331 + NGC7320

. SBIG16803TECADL300

1x120s L Binn1x1 -jeszcze bezMOAG

Niebo przepięknie czyste , ale seeing średni ... naście minut temu przeszła burza... pogoda zapowiada się ładnie ... niebo ma sie w tym tygodniu uspokoić ...

NGC7331-001L kadrddjpg.jpg

Sezon na galaktyki uważam za rozpoczęty...!

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Vegi z 92mm. Canon 6d, 60 sek, iso 1600, f 6.3, eq1

Nawet M57 jako niebieska gwiazdka się załapała:

 

 

po otwarciu linka na górze wciśnijcie View Original

https://fp4yxa.bn1303.livefilestore.com/y2mdMbs-MapMn92um0wuVygM4JvqUf6r9WjTkL1_n7FNCVISoBxeHRw3nI4y3P3TkH89fWw_Aa_GW0D6ZmJa2C7RIm7pnE4gHaOPlFvNQCT6X0CqZZWLaxUEysJpj95CIb9/IMG_7182-2.jpg?psid=1

 

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszą sesję mogę zaliczyć do udanych :)
Pojedyncza klatka bo nie mam czasu zebrać daków, flatów i biasów (może w ciągu tygodnia, bo przy takich parametrach jeszcze nie mam ich w bibliotece).

EQ6, TS APO 65Q + Atik 314L+, guiding guider 60/210 mm i Atik Titan, -15 stopni, 10 minut Halpha Baader 7nm.

 

Wyedytowałem - przygasiłem trochę tło bo razi kaszką manną :)

Pickering Triangle 1.jpg

Edytowane przez Bartosz
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.