Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchomiłem ostatnio dysk z uszkodzonego astrolaptopa..., zdjęcia z przed dwóch lat, niestety bez korektora i dbałości o kolimacje.

 

st2k (kai2000)

montaż własnej konstrukcji

Synta 250/1200

 

M51-600s, M81-600, M13-100s

 

m 51-003L.jpg

 

m13-001L.JPG

 

M81 600-008L.jpg

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie śliczne. Przypominają fotografie z dawnych podręczników do astronomii. Coś wspaniałego.

Dziękuje, czasem bardziej lubię takie surowe fotki niż zdjęcia którym przeprocesowanie odebrało realizm, chociaż sam też takie popełniałem;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zdjęcia, lekko ziarniste ale mimo to fajnie naturalne :)

 

 

 

 

Możesz napisać coś więcej ?

Dzięki;)

Montaż powstał jak wróciłem do hobby po kilku latach przerwy, nie miałem kasy na nic lepszego od EQ6 a drugi raz nie chciałem go kupować...

Właściwie sam projekt zrobiłem kilka lat wcześniej i miał to być szkielet pod ślimacznice EQ6.
W końcu powstał montaż na przekładni ciernej inspirowany RB100 Radka Baranowskiego.
IMG_6936.jpg
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż powstał jak wróciłem do hobby po kilku latach przerwy, nie miałem kasy na nic lepszego od EQ6 a drugi raz nie chciałem go kupować...

Świetnie się prezentuje, gratulacje :) Jakie mu wyszło PE? Pod ile kg projektowany? Obecna tuba wygląda niepozornie...

 

No i po co ja dawałem pręty M20 pod top-pier EQ6, jak u Ciebie to stoi na wykałaczkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje, gratulacje :) Jakie mu wyszło PE? Pod ile kg projektowany? Obecna tuba wygląda niepozornie...

 

No i po co ja dawałem pręty M20 pod top-pier EQ6, jak u Ciebie to stoi na wykałaczkach :P

Bardzo dobrze, że dałeś pręty M20, sztywność to podstawa, moje szpilki miały M18, oczywiście było to chwilowe rozwiązanie, bo montaż wpadał w drgania jak jasna cholera;)

Udźwig miał pewnie spory, nigdy tez nie mierzyłem PE. Natomiast potrafił ciągnąć bez guidingu 3min ekspozycje z punktową gwiazdą na ogniskowej 1200mm, to zainspirowało mnie do kolejnych poprawek, przeróbek i tak od dwóch lat buduje drugi, tym razem trochę inny montaż, mam nadzieję, że niedługo zacznę pierwsze testy.
W załączeniu screen z jakiejś sesji.
tracking 2.JPG
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać u Prot-a dobrze przemyślaną konstrukcję, solidne moduły napędowe, podwojona gałka Dec, aż jestem ciekaw nowej wersji :) Powinien założyć osobny temat nawet dla już tego starszego modelu.

popieram, jak się kolega pochwalił to już nie ma wyjścia :D temat osobny musi być - podobno rok diy mamy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać u Prot-a dobrze przemyślaną konstrukcję, solidne moduły napędowe, podwojona gałka Dec, aż jestem ciekaw nowej wersji :) Powinien założyć osobny temat nawet dla już tego starszego modelu.

Dzięki, zawsze to ja z zaciekawieniem śledziłem Twoje projekty.

Już kiedyś na FA zapowiadałem, że opisze swoje zmagania, ale ostatnie dwa lata to także narodziny syna, przeprowadzka i życie w rozjazdach...
Nie ma co przeciągać, szkoda zajmować ten piękny wątek, załączam jeszcze dwa zdjęcia i obiecuje, że pomyślę jakby tu opisać Tymka, bo tak właściwie nazywał się montaż;)
NGC 4565 300s
NGC 3628 600s
St2k (Kai2000)
Synta 250/1200
montaż diy "Tymek"
m4565 300L.jpg
ngc 3628 600L.jpg
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

1 x 900 sek, Canon 70-200 L4 @ 200 i 4 z Atikiem 314 L+, Ha, EQ6, Leszno. Jeszcze lodowata prosto z matrycy :)

Będzie moc!

 

No i gdzie ta rozeta? :D

 

Mam pytanie,

 

Dlaczego pojedyczne klatki Dsow sa czarno biale? To konsekwencja modyfikacji detektorow czy celowy zabieg?

Edytowane przez Tatasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze klatki z kamer mono z natury rzeczy są czarnobiałe. Dopiero w procesie składania klatek wykonanych przez poszczególne filtry RGB powstaje kolorowe zdjęcie. W kamerach kolorowych filtry rgb w postaci maski Bayera jes naniesiony bezpośrednio na matrycę tworząc kolorowy obraz "odrazu"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dużo i dobrze widać :) Będzie dobra praca.

 

Ja wróciłem do dawno nie odświeżanego pod-hobby zwanego kolimacja newtona - poziom Full..frame :)

Pojedyncza klatka 5min - crop i resize bo brak dobrych flatów.

 

 

 

m101ct8_oneframe_5min_Tarnow_crop_50proc.jpg

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.