Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, takim sprzętem to można wykonać nawet pełna kolekcje jednoklatkowców i nawet się do tego nie przyznawać, że to tylko jedna klatka ;)

 

A ja się chciałem zapytać, gdzie ten szum :D

Rewelacyjne klateczki!

 

To i coś ode mnie. Udało mi się zrobić jedną udaną klatkę Veila. Niestety albo rejestrowałem już świt albo błyskawice :burza::(

 

veil_01.jpg

D700, ISO800, 300 sek, SW150/750, HEQ5

 

No i pora nauczyć się kolimować teleskop. :szczerbaty:

Edytowane przez mpwt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc z załozenia, ze stack z dwóch klatek to prawie jednoklatkowiec - wrzucam Crescenta. Tak naprawdę to po prostu mam tej mgławicy już po dziurki w nosie i chrzanie ją.... niech tym razem zakończy upokorzona wśród swych zaszumionych koleżanek.

2x600s, tylko krzywe w jakieś 30s.

 

Crescent---stack-z-dwoch-klatek.jpg

 

 

I mam ją z głowy, jeszcze trochę i miałbym przez nią tyk nerwowy oka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania wrzucam i ja swoją Amerykę. Znów są to dwie klatki ale robione w na tyle parszywych warunkach aby można było przyjąć, że pojedyncza klatka była by podobna jak nie nawet trochę lepsza. Do tego naświetlane przy temp CCD ustawionym na jedynie -5C. 2x10 min h-alpha z Atika 314L+ z Warszawy, full size, jedynie krzywe bez głębszej obróbki.

Widać różnicę w jakości, co ? Aż wstyd pokazywać...

 

100607_Ameryka-2-klatki.jpg

 

i wersja lekko odszumiona:

 

 

100607_Ameryka-2-klatki_odszum.jpg

 

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, trochę widać. Dla mnie to oczywiście pocieszenie - na otarcie łez po opłakiwaniu lżejszego portfela ;) Sama różnica w internecie jest jeszcze mniejsza, niż by się wydawało. W rzeczywistości jest to zdjęcie o wielkości nawet metr na metr w dobrej jakości. I to jest najpiękniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

aż wstyd już tu coś umieszczać patrząc na osiągnięcia kolegów,

ale co tam, i tak niemal najkrótsza noc w roku, Księżyc niemal w pełni, za to noc piękna,

to chyba najlepszy czas na testy i zabawy

 

M13-L600crop.jpg M13-L600res.jpg

to jedna surowa klatka 600 sek w luminacji crop i resize

z ogniskowej niemal 2 metry, a dokładniej 1924mm

trochę mleko, SC8 Celestrona niestety nie grzeszy idealną optyką, ale cośtam widać

najciekawsze że EQ6 potrafi jednak uprowadzić taką ogniskową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.