Skocz do zawartości

Celestia - puste artykuły


Gość rafalstef

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalstef

Chciałem zwrócić uwagę na problem pustych artykułów w Celestii.

 

Przykładowo po wpisaniu w Google "NGC 772". Otrzymujemy w wynikach na 8 pozycji "NGC 772 - Celestia".

 

ngc772celestiascrn.png

 

Wszystko jest dobrze do czasu, gdy wejdziemy do artykułu naszym oczom ukazuje się pustka.

 

ngc772celestiap.png

 

Co ciekawsze, taki pusty artykuł istnieje od 2006 roku. Coś takiego jest po prostu nie dopuszczalne. Tym bardziej że takich artykułów można znaleźć o wiele więcej. Często artykuły "sierotki" powstają przez zwykłą pomyłkę. Niestety w Celestii nie istnieje żaden system zgłaszania artykułów do usunięcia, jak to jest np. w przypadku Wikipedii (tzw. ekspresowe kasowanko). Doskonale rozumiem iż wdrożenie takiego systemu w oprogramowaniu MediaWiki lub ciągła kontrola artykułów wymaga bardzo wiele wysiłku. Ale przy takiej wiki przydało by się naprawdę trzymać poziom. W Celestii można znaleźć wiele doskonałych artykułów jal np. projekcja afokalna, fotometria, astro-szkicowanie i wiele innych.

 

Celestia istnieje od 2006 roku. W bazie danych jest w sumie 2673 stron z czego 620 stron, które można uznać za artykuły. Było w sumie 884775 odwiedzin oraz 6443 edycji od kiedy dokonano upgrade'u oprogramowania (22 listopada 2002). Stanowi dość dobre kompendium wiedzy, lecz nie możemy pozwolić aby pozostawiona sama sobie Celestia stała się bezużyteczna i odeszła w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalstef

Tak, w celestii są puste artykuły jak pewnie wszędzie. Uzupełnisz czy będziesz protestował?

 

Tworzenie jakiegoś artykułu aby ktoś inny go uzupełnił, kompletnie mija się celem. Mi chodzi tylko o to aby istniała jakakolwiek możliwość usunięcia artykułu np. który powstał przez pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się zgłasza do pomocy z administrowaniem Celestią?

 

Z tego co się orientuję, to chyba lech, bardzo się zaangażował w celestię... http://astro-forum.org/Forum/index.php?showuser=5726

Mam nadzieję, ze go nie wkopałam tym wyznaniem wink.gif

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o administrację technologiczną, zrobienie porządku z silnikiem i zainstalowanie nowej wersji, potem dbanie o update'y. Jeżeli Lech się wyznaje w tych sprawach, to byłoby bardzo miło.

 

Rozumiem. Ja pomyślałam o lechu, bo to było moje pierwsze skojarzenie z celestią ;), ale bardziej o merytorykę mi chodziło... Chociaż, kto wie. Może nas kolega pozytywnie zaskoczy swoimi umiejętnościami i przede wszystkim chęcią pomocy w uporządkowaniu celestii.

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie, z chęcią pomogę, jestem informatykiem z dużą ilością wolnego czasu, może w ten sposób będę mógł się przyczynić do rozwoju Astro-Forum, jeśli znajdzie się lepszy kandydat - nie będę miał pretensji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość rafalstef

Oto strony wymagające natychmiastowej interwencji lub usunięcia: Porzucone strony, Najkrótsze strony, Nie używane kategorie.

 

Myślę że porządkowaniem tych artykułów powinna zająć się jakaś grupa osób z odpowiednimi uprawnieniami (tzw. redaktorzy). Jeżeli będzie istniała taka możliwość, to osobiście chętnie pomogę w porządkowaniu Celestii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby usunąć artykuł na Celestii wystarczy w pasku adresu wpisać:

 

http://www.celestia.pl/index.php?title=Nazwa_artykułu&action=delete

Taką czynność może wykonać tylko osoba z odpowiednimi uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.