Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

... no musze sie przychylić do Waszego zdania panowie - to Siersza...

 

AVE !! w końcu udało mi się udowodnić poprawnie jakąś teorię :) przychylam się do wniosku Sławka - chcę zobaczyć to Jaworzno z Krakowa, bo nie uwierzę :P Mimo że heywhatsthat mówi że widać spokojnie ponad 50metrów komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniłem wszystkie uwagi i korekty Voytasa, Artura i Kaszkieta. Pozostają bez wyjaśnienia te Tarnowskie Góry oraz obiekty na dalekiej północy.

 

enjoy.jeszcze nie widzę plusów ale jak się pojawią to się nie obrażę :)

skalnyopis.th.jpg

hehe super poprawiony moj kochany komin:D ej a ja zawsze myslalem ze EC KAtowice ma 250m wysokosci a tam jest 200.. to ile w koncu ma??

 

a to an czerwono te 2 kominy co napisałes ( tarnowskie gory ) to chyba tak TG bo widze to z naszej Ksiezej gory w radzionkowie ale nazwy nieznam:(

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC Katowice ma wg większości źródeł 200m.

Ale są problemy tak jak z EC Zabrze, różne źródła podają pomiędzy 200 a 250m. Z tymi wysokościami to nigdy do końca nie wiadomo. Ale 250m ma ten na Hucie Katowice i jest rzeczywiście dużo wyższy. Chociaż i o tym słyszałem że ma 300m... może ze względu na podobieństwo do EL III w Jaworznie.

 

Neon ale proszę Cie, jeśli nie chcesz żeby tu ktoś umarł nie opowiadaj takich rzeczy że z Radzionkowa chodzisz na spacery do Miasteczka Śląskiego.

 

Czy ktokolwiek postara się rozwiązać zagadkę majaczących na dalekim północnym horyzoncie obiektów? Kierunek by się zgadzał, w linii prostej wypadają wyłącznie małe wsie oraz Koziegłowy i odległa Częstochowa. Osobiście nie znam innego miejsca w tamtym kierunku gdzie mogą być tak duże obiekty aby były zauważalne z ponad 60km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad mikolowskim Manhatanem na Recie sa bloki (takie "schodkowane") w Siemianowicach Sl. Bytkowie. Chyba os. Wezlowiec. Na zdjeciu miedzy Kukurydzami a Tysiacleciem Gornym.

Kierunek sie idealnie zgadza z GE, bloki znam z widzenia.

 

Zaszczycony jestem niezmiernie zaznaczeniem "mojej gorki" na panoramie, ale przyznaje, ze czuje sie tym nieco skrepowany. Moze by jednak usunac ten opis? :)

Zaraz po lewej od tej miejscowki i nad szybem Andrzeja sa bloki przy ul. Westerplatte (Ruda Sl. Wirek)

 

Dokladnie pod lewym filarem szybu KWK Pokoj jest widoczna wieza i dach na targowisku w Wirku. Wieza ma na gorze ksztalt odwroconego trojkata. Czasem to miejsce pelni role estrady koncertowej, dlatego o tym pisze (choc targ tez jest znany :) ). Na panoramie dokladnie tego nie widac. Lepiej na zblizeniach Benji-ego.

targowisko-wirek.jpg

 

Nad osiedlem Paderewskiego, na lewo od kosciola w Czarnym Lesie widac budynek Tesco. Na zblizeniu Benji-ego widac nawet napis :) Dzieki tym zblizeniom znalazlem nowa miejscowke :helo: "Łąki" jeszcze bardziej na lewo od Tesco. Krazylem tam jakis czas temu szukajac w miare pustej przestrzeni z widokiem na Poludnie i Poludniowy-Zachod i nie znalazlem. Teraz juz wiem, skad polowac na Slaski i Jeseniki :)

Ciekawi mnie tez ta wieza powyzej, na horyzoncie. To chyba od strazakow...

tesco+miejscowka.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naniosłem, ale proponuje skupić się na ważniejszych obiektach i nie rozdrabniać się na każdy znany pojedynczym osobom budynek.

Skupmy się na kilku tematach:

1. rzekome Tarnowskie Góry

2. Markowice

3. Częstochowa

4. Jura Krakowsko-Częstochowska - jak dotąd nic oprócz Ogrodzieńca nie mamy...

5. totalnie wschodni skraj panoramy - bardzo mało opisanych obiektów.

 

Dodałem kolejne osiedla na Zagłebiu. Podmieniłem plik we wcześniejszym poście żeby się bałagan nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje skupić się na ważniejszych obiektach i nie rozdrabniać się na każdy znany pojedynczym osobom budynek.

 

Racja, przepraszam, ponosi mnie. Ale to wciaga :)

 

3. Częstochowa

 

Kierunek faktycznie sie zgadza i po drodze raczej nie ma zadnych wyzszych obiektow. Ale fotka z panoramy jest malo czytelna w tych odleglych fragmentach.

Moze Benji tez ma powiekszenia z takich rejonow. To by na pewno ulatwilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rzekome Tarnowskie Góry

Oglądałem dzisiaj satki i podejrzewam, że jeden z tych kominów może należeć do Strzybnickiego zakładu Chemet. Strzybnica jest na lewo od Tarnowskich. Niestety na tym zakładzie jest tylko jeden komin.

Drugi komin może pochodzić z likwidowanych zakładów KZCP mieszczących się w Kaletach. Tu też jest jeden komin, a odległość od Strzybnicy niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeden z tych kominów może należeć do Strzybnickiego zakładu Chemet. Strzybnica jest na lewo od Tarnowskich. Niestety na tym zakładzie jest tylko jeden komin.Drugi komin może pochodzić z likwidowanych zakładów KZCP mieszczących się w Kaletach. Tu też jest jeden komin, a odległość od Strzybnicy niewielka.

 

Na ulicy Zagórskiej łączącej Tarnowskie G ze Strzybnicą są zakłady FZOS oraz Helmann Worldwide Logistic - są tam dwa kominy (kiedyś już dyskutowane na forum) - myślę że to te kominy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczorajszy Radom i RTCN Ryki z Świętego Krzyża:

IMG_7801_1.jpg

 

EDIT:

Sugerowałem się opisem, który jest na DO. Jednak mam co do tego wątpliwości, bo coś za blisko Radomia byłby ten RTCN Ryki. :/

Na zdjęciu Michała obiekt jest niewyraźny, u mnie trochę lepiej go widać i wygląda mi to na jakiś komin.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy Zagórskiej łączącej Tarnowskie G ze Strzybnicą są zakłady FZOS oraz Helmann Worldwide Logistic - są tam dwa kominy (kiedyś już dyskutowane na forum) - myślę że to te kominy.

Tak to własnie te kominy idealnie sie zlewaja od strony Radzionkowa ze widać tylko jeden, w google earth zauwazylem ze sa blizej niz Strzybnica co bardziej pasuje i kolory kominow sie zgadzaja bo widac je golym okiem z Suchej Góry ( Bytom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy Zagórskiej łączącej Tarnowskie G ze Strzybnicą są zakłady FZOS oraz Helmann Worldwide Logistic - są tam dwa kominy (kiedyś już dyskutowane na forum) - myślę że to te kominy.

 

Problem w tym że z tego co pamiętam wciąż nie mamy dobrych fotek tych zakładów z południa. Ale mogę się mylić...

A co myślisz o tym poprawionym Saturnie?

 

Benji >> masz jakieś lepsze ujęcia któryś z tych omawianych obiektów? tarnowskie, częstochowa... przydałyby się jakieś powiększenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co myślisz o tym poprawionym Saturnie?

 

 

 

hmmm.. chyba jednak to co zaznaczyłeś jest bliżej ale kłócić się nie będę. Tuż obok widać dwa żurawie (dźwigi) są na wyraźnie dalszym planie niż domniemany Saturn, nie bardzo kojarzę gdzie one stoją, co to za budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co to jest ?

 

To wzgórze zaznaczone jako Markowice to wg mnie znana skądinąd Góra Grójec (Psary/Lubsza).

 

W takim wypadku to co majaczy to faktycznie może być Częstochowa (jeżeli faktycznie jest tam jakieś "miasto" - też mi się tak wydaje ale mogą to być jakieś "zwidy). Northwood jesteś na 100 pewien, że nie mogą to być jakieś pd/zach krańce Twojego miasta?

 

PS vrg wg heywhats... miejsce gdzie stała KWK Saturn nie jest widoczne ale wzgórze Oberża jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_S zaznacz proszę na mapie dokładne miejsce tej górki, widzę ze stamtąd nieźle widać Gliwice na tle Beskidów.

A co do "Mega panoramy" to te dwa kominy są na pewno z Tarnowskich Gór, równie dobrze widać je z Gliwic a nawet z Szarloty, w dodatku jeden z nich został niedawno malowany, natomiast na wysokości "Tesco os Paderewskiego" widać wzniesienie, tam jest jakiś Rezerwat w Tarnowskich Górach.

Co do Częstochowy, wydaje mi się ze jest to inne miasto ponieważ jest dość wysoko położone ze widać aż 30m bloki. Z Częstochowy Beskidu Śląskiego chyba nie widać a patrząc na tą panoramę z rzekomo zaznaczoną Częstochową wynikało by to ze była by stamtąd możliwość zobaczenia Beskidu Śląskiego i Katowic. A może się mylę?

A ten pierwszy masz po prawej stronie panoramy to Maszt Mikołów - Kamionka

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Częstochowy, wydaje mi się ze jest to inne miasto ponieważ jest dość wysoko położone ze widać aż 30m bloki.

 

 

W tym rzecz, że w tym kierunku na 99% nie ma żadnego odległego miasta z takimi wysokimi blokami :angry:

 

Dlatego zastanawiam sie czy to faktycznie bloki (wszyscy do tej pory tak to interpretują Moze jednak jakieś figle pikseli i szukamy czegoś czego nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wzgórze zaznaczone jako Markowice to wg mnie znana skądinąd Góra Grójec (Psary/Lubsza).

 

W takim wypadku to co majaczy to faktycznie może być Częstochowa (jeżeli faktycznie jest tam jakieś "miasto" - też mi się tak wydaje ale mogą to być jakieś "zwidy). Northwood jesteś na 100 pewien, że nie mogą to być jakieś pd/zach krańce Twojego miasta?

 

To nie może być Góra Grojec, bo by była na lewo od Kopca Wyzwolenia.

Odnośnie Częstochowy, wystarczy zrobić symulację w Hey... Nie dość, że samego miasta nie ma szans zobaczyć, to nawet czubka Jasnej Góry.

Moim zdaniem to jest jakiś pas drzew (nie żadne bloki), bliżej niż nam się wydaje.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. chyba jednak to co zaznaczyłeś jest bliżej ale kłócić się nie będę. Tuż obok widać dwa żurawie (dźwigi) są na wyraźnie dalszym planie niż domniemany Saturn, nie bardzo kojarzę gdzie one stoją, co to za budowa?

Nie mam bladego pojęcia. Ode mnie ich nie widać, także muszą być gdzieś schowane w zagłębieniu terenu pomiędzy Siemianowicami a Czeladzią. Ale tam gdzieś KWK Saturn oraz dwa kominy nieczynnej EC powinny być.

 

To wzgórze zaznaczone jako Markowice to wg mnie znana skądinąd Góra Grójec (Psary/Lubsza).

Takie też było moje pierwsze skojarzenie ale jak już Nortwood napisał to nie ten kierunek. Lubsza jest dużo dalej na zachód. Odpal byle mape i pociągnij linię prostą ze Skalnego pomiędzy kopcem a Sączowem na północ. Co wychodzi ? Woźniki, Siedlec M. i Duży i Huta Częstochowa jak wół! Markowice jednak odpadają. Byłyby na wschód od kościoła w Sączowie.

 

PS vrg wg heywhats... miejsce gdzie stała KWK Saturn nie jest widoczne ale wzgórze Oberża jak najbardziej.

Ale hey nie bierze pod uwagę zabudowy, a ta w okolicach Stalexport uskutecznie zasłania spory kawałek Czeladzi. Ponadto Wzgórze Oberża poza jednym budynkiem zajazdu to czyste pola więc zlewają się z tymi wzgórkami na dalszym planie (Sarnów, Łagisza etc.)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem foto nad Nowym Wirkiem. Northwood ma rację - to pas drzew.

 

IMGP0297b.JPG

 

Częstochowa ze skalnego to niemożliwe. Myśmy ją z GSA nie złapali, a co dopiero Skalny. Prędzej Dorotka, ale i w to nie wierzę.

Tu większe umysły trzy lata przed nami siedziały, a teraz się nie odzywają i gdyby tam miała być Częstochowa już dawno na DO by widniała.

Ze skalnego lepiej na Kraków polować.

Tych kominów tarnowskich bliżej nie mam. Ale jeśli to są te które jak Patrykos pisze z szarloty widać to są to Zakłady Mięsne i Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ścianowych Fazos S.A

 

Jakbym wiedział, że takie zainteresowanie będzie to lepiej bym się postarał północ popstrykać;)

 

-----------------------------------------------

 

 

vrg Kwk Saturn, to KWK Staszic.

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrg Kwk Saturn, to KWK Staszic.

 

KWK Saturn to nieistniejąca już kopalnia w Czeladzi, wcześniej KWK Czerwona Gwardia. Istniała jeszcze kiedyś osobna KWK Czeladź ale po połączeniu z Milowicami wszystko do kupy od 1989r nazywało się "Saturn". KWK Staszic jest na Giszowcu w Katowicach. I na panoramce wszystko się zgadza :)

 

Skoro obaliliśmy Częstochowę ( :D ) to mi tylko jeszcze powiedzcie w jakiej kolejności te Tarnogórskie kominy oznaczyć ? Fazos po prawej ?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.