Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Rafale ;) Świetnie widać "wysokie" miejscówki w Trzebini :) Wskaż miejscówkę na mapie, bo nie kojarzę, z którego miejsca to robiłeś...

 

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=508559.82022958953,260332.16859989427,509866.85147958953,261061.07484989427&variant=KATASTER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bliskie aczkolwiek kolejne ciekawe obserwacje ;)

 

Katowice widziane z dźwigu pod Stadionem Śląskim [ZDJĘCIA]

 

W Święto Niepodległości na jednym z bocznych boisk Stadionu Śląskiego ponad 1000 osób utworzyło żywą mozaikę trzech jedenastek. Sfotografowano ją z 50-metrowego dźwigu straży pożarnej. A jak z tej wysokości prezentują się Katowice?

http://katowice.gazeta.pl/katowice/56,35063,10638833,Katowice_widziane_z_dzwigu_pod_Stadionem_Slaskim__ZDJECIA_.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nazbierało się tego trochę , musze wrzucać bo zapomnę. Najpierw troche industrialu z hałdy w Pszowie.

KWK Borynia: IMGP2091c.JPG KWK Pniówek wraz z kominem EC. Bielsko północ w Czechowicach i balonem: IMGP2101b.JPG

 

KWK i EC Zofiówka z widoczną EC Bielsko w Bielsku: IMGP2108b.JPG Tychy - najwyższe bloki: IMGP2121c.JPG

Karvina i przypadkowo Welky Krywań w Malej Fatrsze: IMGP2124c.JPG Huta w Tryńcu: IMGP2137b.JPG

KWK Jas-Mos; IMGP2163b.JPG EL. Hostalkovice: IMGP2172b.JPG

KWK Śląsk: IMGP2206b.JPG KWK Budryk z kominem z Huty w Zabrzu za i Bazyliką w Rybniku przed: IMGP2207c.JPG

KWK Chwałowice: IMGP2184b.JPG

dane zoomu w exifach.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem nowy, wysoki obiekt powstał na północy Wielkopolski - maszt postawił tam TP Emitel. Ma on ponad 126m wysokości (z tubusem zapewne więcej). Obiekt stoi w miejscowości Chojna gm. Gołańcz (niedaleko Wągrowca).

 

Maszt powinien być widoczny z Bydgoszczy i Gniezna, być moze także z wyższych budynków w Poznaniu, Pile i Toruniu. Najdalszym miejscem do obserwacji są wzniesienia obok Bornego Sulimowa (72km) - wzgórza morenowe o wysokości nawet ponad 200mnpm

 

Maszt widać także z Góry Dziewiczej k. Poznania (31km) - na szczycie jest 40-metrowa wieża widokowa.

 

Kilka zdjęć (radiopolska.pl)

 

[1] [2] [3]

 

Zasięg widoczności optycznej

 

Symulacja widoku z masztu:

rtcnchojna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek, ta fotka dzięki Twojej uwadze wydłużyła swój zasięg obserwacyjnywink.gif

Dzisiaj industrial Rydułtowy - Rybnik w dzień: IMGP1976b.JPG i w nocy:IMGP2344b.JPG 135mm

Kawałek oś 1000lecia w Katowicach zza hałd Rydułtów i Czerwionki Leszczyny: IMGP2205b.JPG 1000mm

"Nocne słońce" zza nowo usypywanej hałdy Pszów i Hałd KWK Marcel: IMGP2279c.JPG 1000mm

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj 1h po zachodzie słońca z Magurki Wilkowickiej mgiełki siadły elegancko, pojawiły się Jeseniki oraz industrial. Poniżej trochę industrialu, Szarlota oraz ??? kto pomoże ? (kierunek nad Jeziorem Goczałkowickim)

 

 

 

Tak, fotka wieży na Sośniej Górze k Mikołowa w załączniku.

 

 

Na pierwszym zdjeciu halde KWK Borynia dalej za nia widac Szarlote a na lewo od niej ten industrial to KWK Marcel i Koksownia Radlin (od Szarloty w lewo- dwa szyby Marcela, 120 metrowy komin koksowni, oswietlony budynek koksowni, komin elektrocieplowni Marcel). Jak bys mial zdejcia bardziej na lewo powinno byc widac Jastrzebie (komin Zofiowka, Moszczenica) i Wodzislaw (komin 1 maja, komin cieplowni Wodzilaw i Szyb Jedlownik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karvina i przypadkowo Welky Krywań w Malej Fatrsze: post-10260-0-29093100-1321465939_thumb.jpg

 

Gdzie jest ten komin w Karwinie czy moze to Kaczyce albo Cieszyn?

 

-----------------------

Zgodnie z prosba zrobilem nie jeden a nawet dwa opisy tylko nie wiem czy autorzy zdjecia nie beda zli jak cos to prosze na prv albo tutaj wiadomosc to wykazuje. Rafal i Robert dajcie znac :notworthy: pozdrawiam

 

Autor zdjecia

Rafal zoom

 

63338704.jpg

 

-------------------------------

 

 

del Robert J

 

Przepraszam za jakosc i brak polskich liter. Moze ktos zrobi to lepiej a ja wtedy te foto wykasuje...

Edytowane przez Int
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ten komin w Karwinie czy moze to Kaczyce albo Cieszyn?

 

-----------------------

Zgodnie z prosba zrobilem nie jeden a nawet dwa opisy tylko nie wiem czy autorzy zdjecia nie beda zli jak cos to prosze na prv albo tutaj wiadomosc to wykazuje. Rafal i Robert dajcie znac :notworthy: pozdrawiam

 

 

 

Przepraszam za jakosc i brak polskich liter. Moze ktos zrobi to lepiej a ja wtedy te foto wykasuje...

 

To żeś wyczaił. Moje wykasuj. Miało iść na DO <_<

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś wyczaił. Moje wykasuj. Miało iść na DO <_<

 

ok... Wiesz przeszukalem chyba cale forum pod katem zdjec ROWu i Ostrawy (szczegolnie Wodzislawia) i to chyba jedna z najlepszych panoram z zachodu. Jeszcze jakbys kiedys zrobil nocna panoramke bylo by super :D nie wiem czy zapisales sobie plik z opisem bo moze sie przydac jak kiedys bedziesz robil opis. okey kasuje no i mam nadzieje ze cos noca kiedys dasz rade zrobic i znow wyczaje. Chcialbym bardzo nocna panoramke industrialu okolic Wodzislawia/Jastrzebia/Bogumina ale nigdzie nie moge znalezc moze ktos kiedys zrobi mi prezent (na swieta) .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale nie obrażajcie się na siebie i nie usuwajcie już coś co "świat" widział, ok? ;) Co do modyfikacji to żaden autor tu się nie obraża za opisane fotki. Fotki ROWu i czeskich miast granicznych może mieć Benji wiec trzeba się do niego uśmiechnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... Wiesz przeszukalem chyba cale forum pod katem zdjec ROWu i Ostrawy (szczegolnie Wodzislawia) i to chyba jedna z najlepszych panoram z zachodu. Jeszcze jakbys kiedys zrobil nocna panoramke bylo by super :D nie wiem czy zapisales sobie plik z opisem bo moze sie przydac jak kiedys bedziesz robil opis. okey kasuje no i mam nadzieje ze cos noca kiedys dasz rade zrobic i znow wyczaje. Chcialbym bardzo nocna panoramke industrialu okolic Wodzislawia/Jastrzebia/Bogumina ale nigdzie nie moge znalezc moze ktos kiedys zrobi mi prezent (na swieta) .

pozdrawiam

Spoko. Jakoś tak się złożyło, że wczoraj postanowiłem powrócić do tych już zapomnianych materiałów. Poza tym mam znacznie dokładniejszy opis ;) Z BK nie mam nocnej panoramy taka jest tylko z Pradziada na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend polowałem na 'zachód Słońca za elektrownią Łaziska z górki środulskiej'.

w sobotę Słońce przed samym zachodem schowało się niestety za chmurami, na pocieszenie widać było górki (wyciągnąłem ze zdjęcia Stożek Wielki na lewo od masztu RTCN Kosztowy),

w niedzielę zachód był piękny i udało się Łaziska na tle Słońca sfotografować :)

 

zdjęcia trochę podciągnięte, 1 oryginał i 3 cropy.

zachod_srodula_laziska1.jpg

zachod_srodula_laziska2.jpg

zachod_srodula_laziska3.jpg

srodula_10122011.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend polowałem na 'zachód Słońca za elektrownią Łaziska z górki środulskiej'.

w sobotę Słońce przed samym zachodem schowało się niestety za chmurami, na pocieszenie widać było górki (wyciągnąłem ze zdjęcia Stożek Wielki na lewo od masztu RTCN Kosztowy),

w niedzielę zachód był piękny i udało się Łaziska na tle Słońca sfotografować :)

 

zdjęcia trochę podciągnięte, 1 oryginał i 3 cropy.

Duży plus za wytrwałość kiedy z naszych miejscówek nie ma w tym okresie już żadnych "górskich" wschodów i zachodów :dobrze:

Prześledziłeś kolejne zachody pod kątem podobnych obserwacji z naszych miejscówek ? Mamy szansę jeszcze na coś ciekawego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus za wytrwałość kiedy z naszych miejscówek nie ma w tym okresie już żadnych "górskich" wschodów i zachodów :dobrze:

Prześledziłeś kolejne zachody pod kątem podobnych obserwacji z naszych miejscówek ? Mamy szansę jeszcze na coś ciekawego ?

 

hej, dokładnie - nie ma obecnie warunków i zachodów aby fotografować od nas, codziennie planuję wybrać się na wschód Słońca (Środula, Gołonóg lub ul. Lenartowicza) ale różnie to rano bywa (z warunkami też).

sprawdziłem zachody Słońca z kilku miejscówek ale nic ciekawego przez najbliższy miesiąc się nie zapowiada - wszystko leci nad Orzeszem, Łaziskami, Ostravą - z góry Klimont jest trochę przesunięcie ale też raczej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.