Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ze statywu na oknie w H-alfa (!)

 

Do obiektywu Canon 50mm (f/1.4) dołączyłem za pomocą własnej roboty "złączki" filtr H-alfa 2".

Troszkę pojechałem po bandzie, ale musiałem to sprawdzić.

40x10s., ISO 1600, Canon 400D mod., statyw fotograficzny na parapecie otwartego okna.

(następne zdjęcie już będzie z prowadzeniem, bo jak widać, będzie widać Pętlę Bernarda, na którą już dość długo mam chrapkę :)

orion_okno.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze statywu na oknie w H-alfa (!)

 

Do obiektywu Canon 50mm (f/1.4) dołączyłem za pomocą własnej roboty "złączki" filtr H-alfa 2".

Troszkę pojechałem po bandzie, ale musiałem to sprawdzić.

40x10s., ISO 1600, Canon 400D mod., statyw fotograficzny na parapecie otwartego okna.

(następne zdjęcie już będzie z prowadzeniem, bo jak widać, będzie widać Pętlę Bernarda, na którą już dość długo mam chrapkę :)

Pętla ze statywu i to canonem - robi wrażenie !

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie JaLe!, a Orion nigdy się nie znudzi:) Czym łapałeś fotony, jakie parametry zdjęcia ?

 

Tego zdjęcia powyżej 6D i około 30 klatek po 2.

 

Poniżej zdjęcie z ogniskowej 200mm F4 i około 10 klatek oczywiście tez ze statywu :)

42 Messier.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, a jaka czułość i obiektyw ? No tak 6D, fajna matryca małe, szumy oj, czas pomyśleć o czymś nowszym od 450D może jakis bezlusterkowiec ale znowu obiektywy zostaną.. ale najpierw - montaż!

ISO12800, obiektyw Canon 70-200 F4

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sylwestrowa Milky Way. Wizualnie niebo wydawało się o wiele bardziej czyste od sztucznych świateł, ale na fotce niestety wygląda to już inaczej icon_sad.gif Zdjęcie wykonane przy pomocy Fuji X-T1 z podpiętą rybką Samyang 8 mm f2,8 przymkniętym do f4. 12x60 sek.

Autosave kopia_1.jpg

Edytowane przez wtw
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwestrowa Milky Way. Wizualnie niebo wydawało się o wiele bardziej czyste od sztucznych świateł, ale na fotce niestety wygląda to już inaczej icon_sad.gif Zdjęcie wykonane przy pomocy Fuji X-T1 z podpiętą rybką Samyang 8 mm f2,8 przymkniętym do f4. 12x60 sek.

Nawet trochę wodoru się złapało :rolleyes: Jakiego ISO użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko! O której dokładnie robione?

 

Na 7 może się popsuć pogoda :(

Dziś o 5:50

U mnie na siódmego prognozy jak na razie dość posępne, ale pogoda jest dynamiczna, więc zawsze jest jakaś nadzieja :angel2: choćby na małe okienko.

Przy okazji zamieszczam jeszcze jedno zdjęcie z wczorajszego polowania na Kwadrantydy.

Warunki nie były najlepsze i nie chodzi o temperaturę, ale o wyraźne zamglenie, które sprawiało, że niebo było bardzo jasne.

Jednak po przejrzeniu zdjęć zorientowałem się, że nie tylko zamglenie było przyczyną pojaśnienia nieba, ale dołożyła się do tego mocna poświata Airglow pokrywająca niemal całe niebo zielonymi pasmami.

 

 

SAM_2053_ff.jpg

Edytowane przez Koziołrogacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.