Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

6 klatek po 1 sek, tylko tyle się nadawało do złożenia.

Obiektyw DA 55-300 , to dobre szkło, ale nie do DS, jednak byłem bardzo ciekawy jak M13 wyjdzie na 300mm.

Wyszło jak wyszło, jak na ciemny zoom i pełnej dziurze lepiej chyba być nie mogło.

m13_10.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z iso nie jest tak źle :)

To jest z nex-6 na iso 3200. Jasny obiektyw faktycznie dużo daje.

Ekhm w Canonie 600D trzy takim ISO to ja mam losowy rozkład szumu i zarejestrowanego światła :D

 

Też się wybrałem w noc z 8 na 9 maja na poszukiwanie zorzy. Niestety na mojej szerokości geograficznej z zaświetlonym północnym niebem przez Warszawę i Mińsk Mazowiecki, przy KP niewiele ponad 6 to mogę zapomnieć o aurora borealis. Żeby nie wracać z pustymi rękami upolowałem sobie trochę Drogi Mlecznej. Sprzęt to statyw foto, Fuji X-T1 i Samyang 8 f2,8 przymknięty do f4. 20 x 30 sek

Podoba mi się. Szkoda, że takie LP bo mak na Drodze Mlecznej świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wybrałem w noc z 8 na 9 maja na poszukiwanie zorzy. Niestety na mojej szerokości geograficznej z zaświetlonym północnym niebem przez Warszawę i Mińsk Mazowiecki, przy KP niewiele ponad 6 to mogę zapomnieć o aurora borealis. Żeby nie wracać z pustymi rękami upolowałem sobie trochę Drogi Mlecznej. Sprzęt to statyw foto, Fuji X-T1 i Samyang 8 f2,8 przymknięty do f4. 20 x 30 sek

 

Jakim programem to stackowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startrails z 13 wiosennego Zlotu Miłośników Astronomii - Stężnica 2016.

57 fotografii wykonanych Nikonem D200 przy ogniskowej 17mm (apsc), każda po 30s, ISO1600,

 

Nawet złapał się jakiś meteor, chyba z roju kwadrantydów.

post-22210-0-54896000-1463176331_thumb.jpg

Edytowane przez Zybert
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaktyki M81 i M82

Zdjęcia wykonane w dobrej, ciemnej miejscówce, ale w powietrzu było dużo wilgoci i widoczność była słaba.

Drugą próbę podjąłem dopiero miesiąc później, przejrzystość powietrza dużo lepsza, ale wybrałem miejsce gdzie było zbyt jasno jednak :/

Nie wiem kiedy ponownie uderzę na tę parę galaktyk, mam ogromny niedosyt można to zrobić dużo lepiej. Prezentuję więc wersję z 1 kwietnia

 

Pentax K3

Pentax M135 mm f3,5 (na pełnej dziurze)

ISO 3200

 

62 x 1,6 sek

 

M81_M82_7_LT_kadr_2.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dzisiejszy Saturn w zielonym poblasku Księżyca

 

_MG_4111.JPG

 

- tak mi wlazł w blika który okazał się duchem Księzyca, że szkoda mi było doklejać Księżyc z krótkiej ekspozycji

(Canon EOS 350D + Canon Ultrasonic 100-300 - 1x2,5s

Edytowane przez dj_peterka
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statywowe zdjęcie galaktyk M81 i M82 / w gwiazdozbiorze Wielka Niedźwiedzica /, fotografowana Pentaxem K-5, obiektywem Pentax FA 135mm f 2,8 ; naświetlane 6 sek na ISO 6400, ze zwykłego statywu foto i bez prowadzenia za ruchem nieba / crop /. Stack 8 klatek w DSS.

M81 i M 82 maj 2016o.jpg

M81 i M 82 maj 2016oo.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.