Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

zdjęcie jest wyostrzone najdokładniej jak się dało - a efekt taki jak widać :)

Moim zdaniem już zarejestrował się ruch nieba podczas ekspozycji. Przez 2 sekundy niebo obraca się około 30 sekund kątowych Jowisz ma jakieś 44 sekundy kątowe... Zobacz w Stellarium bez śledzenia jak szybko - przy podobnej skali obrazu - przesuwa się niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photoshopa nie mam, ale Gimpa tak i myślę że znajdę tam narzędzia o których piszesz, dzięki za wskazówki Pestek94

Na jakiej ogniskowej fotografowales Jowisza? Obstawiam 450, u Ciebie pasy zwrotnikowe widać bardzo ładnie, na moim oczoplasow można dostać ;)

Ja robiłem 6" + barlow 2 x bez stackowania ale lustrzanką, ale jak rozmawiałem po ludziach, lepiej mniejszy sensor, już nawet aparat z telefonu i avikowanie. A przy ogniskowej 300, próbuj, nie masz tam podglądu na żywo żeby zobaczyć jak się ekspozycja zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za być może nadgorliwość, ale mieszają się tutaj chyba dwa osobne wątki: astrofoto na statywie oraz fotografia z niebem w tle

 

Według mnie to powinno być tak, że w "fotografii z niebem w tle" powinny lądować zdjęcia, które zawierają i fragment nieba i elementy krajobrazu, budynki (po prostu "element ziemski"), a nawet ludzi, a w fotografii statywowej zdjęcia gdzie jest wyłącznie fragment nieba.

...ale to już dawno się wymieszało :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to powinno być tak, że w "fotografii z niebem w tle" powinny lądować zdjęcia, które zawierają i fragment nieba i elementy krajobrazu, budynki (po prostu "element ziemski"), a nawet ludzi, a w fotografii statywowej zdjęcia gdzie jest wyłącznie fragment nieba.

...ale to już dawno się wymieszało :D

Może dać odpowiednie frazy (niebo + krajobraz; niebo bez dużych fragmentów krajobrazu) w podtytułach wątków jako swego rodzaju ściślejszą instrukcję? Alternatywnie można by scalić te wątki, choć do końca nie jestem do tego przekonany. Oba podtematy warte kontynuacji, pozwalają się wyżyć prostym i tanim sprzętem, a mają sporą wartość zarówno estetyczną jak i szkoleniową.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem swój pierwszy flitr z folii Baadera - wersja 3,8

Wielka radość, pierwsze zdjęcie.

Mam wątpliwości w jakim dziale umieścić to zdjęcie. Myślę jednak, że w celach informacyjnych dla początkujących, to miejsce będzie odpowiednie.

Dwie fotografie, identyczne cropy z tego samego obiektywu lecz podpiętego do dwóch różnych korpusów.

I oczywiście zdjęcie po lewej ze stycznia 2015 gdzie jako filtr posłużyła mi mgła i chmury. Foto po prawej z dnia dzisiejszego z ND 3,8

IMGP0897-horz.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pożegnanie zimy - niestety tylko jedna klatka

W następnym sezonie wrócę tam na "dłużej" - trochę z sentymentu, jedna z pierwszych gromad otwartych jakie miałem przyjemność poznać na przełomie dekad 80/90

 

Gromada otwarta M 41

 

Pentax K3

Pentax M 50 mm 1,7 @ 2,2 (crop)

ISO 1600

1 x 4 sek

IMGP2193-2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na FyBy nie ma, na stronie www nie ma... no albo słabo szukam albo nie ma :D parametry zdjęcia. Jaki czas, jaka ogniskowa, jakie ISO? Jedno ujęcie czy osobno góra i dół?

Na fb są parametry w komentarzu :)

Jedno zdjęcie (z wielu), pojedyncza ekspozycja, f/2.8, 15s, iso 6400.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.