Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Co za cholera? Pojawia się na kilku kolejnych klatkach i leci pod dużym wozem. Na jednej klatce jest tylko jedna flara

 

Satelita wirująca, lub rakieta, albo inny śmieć kosmiczny. ;)

Na każdym bądz razie jakieś kawałek metalu, który z powodu

rotacji rytmicznie odbija czasem mniej, czasem więcej swiatła słonecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale jak dla mnie jedyne co brakuje to ciemnie niebo z dala od lp

Taki efekt z miasta - czapki z głów...

Przed tygodniem z też obiektywem 50 mm, ale Pentaxa wykonałem kilka szerokich kadrów, ale zapomniałem przymknąć przysłonę o pół działki chociaż. Po pierwszym zdjęciu jakie wrzuciłem do DSS, rokowania nie są dobre, koma, a właściwie moje niedopatrzenie kilka obiecujących kadrów może trafić do kosza.

Jeśli chodzi o gwiazdy, kolor i kształt Twoje z Krakowa przebijają moje z małej mieściny.

W takim razie proszę bardzo: ciemne niebo z wioski :)

Fragment Drogi Mlecznej troszkę nad południowym horyzontem, z rozlicznymi mgławicami i gromadami gwiazd.

 

Parametry:

Canon 700d, obiektyw Canon 50 1.8@1.8 40x6s iso1600 + darki, flaty (kiepskie), biasy

Obróbka: wyrównanie kanałów i delikatne levele w PixInsight LE, krzywe + levele w PS CS2

 

Bardzo proszę o jakieś sugestie w sprawie obróbki, bo nie wiem, czy za bardzo wyciskam materiał, czy na odwrót ;)

Zdjęcie to resize z wersji 4979x3490

strzelecIII_1920.jpg

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post - witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieję, że dłużej zagoszczę na tym forum.

 

Zainteresowałem się ostatnio astrofotografią (i jednocześnie astronomią, której tez dopiero się uczę) i po przewertowaniu dziesiątek stron tematów poświęconych temu zagadnieniu, pożyczyłem od dziewczyny Canona 550D i ruszyłem na łowy w rodzinnej miejscowości. Efekt z 6 sierpnia, około 3 nad ranem - ładnie widocznie Plejady, Perseusz i 1-2 Perseidy (niestety mocno wyblakłe przez stackowanie w DSS). Obiektyw kitowy 18mm, przysłona 3.5, ISO 3200, 31x15 sek + 10 Darków.

 

Niestety LP było dość duże (peryferia Kielc, zdjęcie strzelane z balkonu przy dużej łunie bijącej od oświetlanego w nocy i znajdującego się na wprost kościoła).

 

Proszę Was przede wszystkim o porady, co można by zrobić lepiej - zwłaszcza w kwestii obróbki, z której jestem totalną nogą. Chciałem zredukować łunę poprzez obniżenie krzywej czerwonego, ale chyba przez to wyszło zbyt niebiesko. Do tego dziwny kolor gwiazd (abberacja chromatyczna?), winieta i przesunięcia na rogach - jest co poprawiać, tylko nie jestem pewien jak. ;) Uczę się dopiero obsługi Gimpa.

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady - w weekend wybieram się w Bieszczady i chętnie zastosuję się do ewentualnych wskazówek.

post-30917-0-06498900-1471897467_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcia na bokach to kwestia stackowania. Przesunięcia na rogach i winieta - to jak kolega wcześniej wspomniał to sprawa obiektywu, w kitowym ciężko będzie to zniwelować.

Spróbuj przymknąć przesłonę o pół działki, albo jedną, będzie ciemniej, ale zmniejszysz wady obiektywu, a dobre ciemne niebo w Bieszczadach i tak zniweluje mniejszą ilość światła i to nawiązką.

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moim zdaniem ten obiektyw przy 18mm trzeba skręcić do f/5.6, żeby sensownie to wyglądało (bez komy). Wydaje mi się, że możesz podkręcić iso do 6400 i czas wydłużyc choć o 5s, żeby trochę sobie zrekompensować tą stratę światła.

Poleciłbym zrobić choćby najprostsze flaty, jest dużo instrukcji na ten temat w necie, biasy.

Dla mnie chyba optymalnie wychodzi, gdy robię 50 klatek naświetlonych + 20 kalibracyjnych (każdych), ale każdy chyba ma jakieś swoje przepisy w tej kwestii :)

Dodatkowo, jeśli masz zauważalne LP (a trochę chyba masz) to można software'owo chyba jakoś to wyeliminować (Background Extraction).

 

EDITED:
A tak w ogóle to zdjęcie bardzo mi się podoba, jak na pierwszy post - super!

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje wypocinki z ostatniego czasu.Dwa mleczka w warunkach lekko po za miejskich-że tak powiem,jedno w takiech nawet dosyć dobrej ciemnicy a z kolei przy słabszych warunkach,

Canon 40D,Pallas 28mm f2,8 iso 3200 oraz canon 50mm f1,8 iso 1600-mozaiki z kilkunastu fragmentów.

Group 3-IMG_5245_IMG_5263-17 images_filtered.jpg

fyjtyt_filtered.jpg

vnbhmgm.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczorem nad jeziorem

 

(25.8.16 Oberuckersee 90km na północny wschód od Berlina)

 

2016_08_26_2152MESZ_EOSM_28mm_Oberuckersee_Sterne_0019_DT01___1350x900pix.jpg

Canon EOS-M - ISO1600 - 15sec - Olympus OM 3,5/28mm @3,5 - Darktable

 

 

Woda była zaskakująco żimno. :icon_smile:

A ten Canon EOS-M i ISO1600, to już masakra. :icon_rolleyes:

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Edytowane przez zorza_polarna
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.