Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Weekendowy wypad nad morze ( tutaj ). Jedyne wyposażenie które udało się zabrać to aparat i wężyk.

Galaktyka_090918.jpg

Ku mojemu zaskoczeniu, okazało się, że złożenie już kilkunastu zdjęć, mimo korekt wprowadzanych przez DSS, skutkuje przy moim obiektywie ( SIGMA DC HSM 10-20mm ) wyraźnie zauważalną rotacją rogów kadru.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Weekendowy wypad nad morze ( tutaj ). Jedyne wyposażenie które udało się zabrać to aparat i wężyk.post-4012-125353423693_thumb.jpgKu mojemu zaskoczeniu, okazało się, że złożenie już kilkunastu zdjęć, mimo korekt wprowadzanych przez DSS, skutkuje przy moim obiektywie ( SIGMA DC HSM 10-20mm ) wyraźnie zauważalną rotacją rogów kadru.

 

Świetne! Robiłeś to z montażem ? Czy można coś podobnego osiągnąć bez montażu (jeśli tak to jak) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zamierzam poszerzyć zakres fotografii statywowej o serię zdjęć połączonych w film. Poniżej link do filmiku który wykonałem na prawie 20 st. mrozie. Niestety jest taki krótki dlatego, że bateria w aparacie wytrzymywała przy tak niskiej temperaturze tylko około godziny. W przyszłości będę starał się wydłużyć czas projekcji, chociaż w tej chwili jeszcze nie wiem jak to zrobić. Kolejne ograniczenia wiążą się z wielkością plików - ten króciutki filmik waży ponad 300 MB ! Na Vimeo można wstawić do 500MB. Co do samej techniki to zdjęcia były wykonywane Canonem 350D + obiektyw kitowy, sekwencja uruchamiana przy pomocy programu: http://tleilax.if.pw.edu.pl/~sala/Delphinus/

 

Najlepiej oglądać na całym ekranie:

 

 

http://www.vimeo.com/9002988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piękne zdjęcia widzę robicie. Za niedługo dostanę mój pierwszy aparat Canon G11 więc może też coś ustrzeliłbym ze statywu. Powiedzcie gdzie mogę znaleźć informacje w czym stackować zdjęcia i jak to robić najlepiej krok po kroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry ostrzegam że jestem początkujcym. Zacząłem od lustrzaki i statywu. Chciałbym dowiedzieć się jak obrabiać takie zdjęcia. Zrobiłem 17 zdjęć po 30s i zestackowałem (na innych technikach się nie znam). Wynik wygląda jak rozsypane frytki na wylanej coli. Czy ktoś mógłby mi poradzić co zrobić albo podać jakiś link żeby było (chociaż trochę) widać drogę mleczną?

P.S. Na surowych zdjęciach gwiazdy to kropki a NA KOŃCU wychodzą kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Na bezrybiu i rak ryba, więc zapodam zdjęcie Oriona poniżej pasa ze statywu. Canon350d + obiektyw Helios 50/2 Niestety jak zwykle ostrość do bani. Nad tym muszę popracować w pierwszej kolejności, później już tylko wymiana obiektywu na coś lepszego.

 

P.S Niby taka bzdeta wyszła, a jak cieszy

Czołem :Salut:

orion1.jpg

Edytowane przez simarik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na bezrybiu i rak ryba, więc zapodam zdjęcie Oriona poniżej pasa ze statywu. Canon350d + obiektyw Helios 50/2 Niestety jak zwykle ostrość do bani. Nad tym muszę popracować w pierwszej kolejności, później już tylko wymiana obiektywu na coś lepszego.

 

P.S Niby taka bzdeta wyszła, a jak cieszy

Czołem :Salut:

orion1.jpg

 

 

super jak ze staywu. m42 ładnie widać. musiasz mieć całkiem niezłą miejscówkę. jakie czasy stosowałeś?

 

pozdrowienia

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super jak ze staywu. m42 ładnie widać. musiasz mieć całkiem niezłą miejscówkę. jakie czasy stosowałeś?

 

pozdrowienia

 

adam

 

Hej dzięki. Miejscówka jest dobra ale w zasadzie tylko po 23:30 kiedy to gasną wszystkie latarnie. To zdjęcie to powstało z 20x13s - składane w DSS. Obiektyw - stary Helios 44 z zenita na dziurze 2. Właśnie się też przekonałem jak ważna jest także obróbka - bo nawet z takich statywowych zdjęć (nisko budżetowych) można sporo wyciągnąć. Kwestia obróbki dla mnie to czarna magia - pole na którym muszę sporo popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam fajne foty robicie ale kompletnie nie kumam ja to robicie takie dlugie czasy ja jak robilem nawet pare sekund to mi wychodzily kreski

wytlumaczy mi to ktos prosze

posiadam alfe 550 szkielko 300mm da sie cosik z tym zrobich saturn ew jakies mglawice

dziekuje

Edytowane przez jedii70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczem tutaj jest jak najmniejsza ogniskowa. im mniejsza tym dłuższe czasy możes stosować. z 300 mm to za dużo za dużo na gwiazdki (cos do 50mm by się przydało) i za mało na planety (tutaj z 2000mm potrzeba)

 

pzdr

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.