Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Robert J, pierwsze zdjęcie jest przecudne i bardzo chciałabym ustawić je jako taptę w swoim komputerze. Masz może większą rozdzielczość tego zdjęcia i czy podzieliłbyś się nim?

 

PS. Jako że mieszkam niemal pod samą Śnieżką, też byłabym ciekawa skąd zostało zrobione to zdjęcie.

Edytowane przez tacita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - z którego to jest miejsca?

 

 

Robert J, pierwsze zdjęcie jest przecudne i bardzo chciałabym ustawić je jako taptę w swoim komputerze. Masz może większą rozdzielczość tego zdjęcia i czy podzieliłbyś się nim?

 

PS. Jako że mieszkam niemal pod samą Śnieżką, też byłabym ciekawa skąd zostało zrobione to zdjęcie.

 

To ode mnie z górki. Pierwsze zdjęcie na 120 mm, a drugie na 400 mm. Cała sesja to przeszło dwieście zdjęć :)

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/sleza-i-sniezka-z-charbielina/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiejsze zdjęcia z Wrocławia, szału nie ma !!! :( ale biorąc pod uwagę warunki pogodowe w tym roku w Sudetach to jestem zadowolony że cokolwiek złapałem na zdjęciach.

 

Chełmiec - 67 km

Gromnik - 41 km

Pradziad - 111 km

Kaczawskie - +/- 80 km

Ślęża - 33 km

Chełmiec.jpg

Gromnik-Pradziad.jpg

Kaczawskie.jpg

Ślęża.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Śnieżki z Parku Piastowskiego w Zielonej Górze z 21.05.2013 r., okolice LO nr 1 przy ul. Kilińskiego, współrzędne: 51.926884, 15.496044

I jeszcze zdjęcie Śnieżki i części Karkonoszy z innego miejsca w ZG (zdjęcie ostatnie), współrzędne: 51.929613, 15.519862

S1.jpg

S2.jpg

S3.jpg

S4.jpg

Edytowane przez rosim
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To już stara historia, ale wreszcie udało się coś wyciągnąć ze zdjęć zrobionych koło Trzebnicy, 23 września zeszłego roku. Pośpiech zrobił swoje i wszystko okazało się nieostre. Trochę pomogła dekonwolucja metodą Richardsona-Lucy, zaimplementowana w programie G'MIC, w każdym razie zdecydowanie bardziej niż filtr "unsharp mask". Poskładana panorama i opis są tutaj. 140 km do Jeleniego hrzbetu jest dość dyskusyjne (wychodzi w obliczeniach, ale prawdopodobnie zasłaniają go drzewa na Medvedim hrzbecie), ale 130 i tak przekroczone - i do Jesioników, i do Smrka w Górach Izerskich :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Coś mnie tknęło podczas powrotu z niedzielnej wycieczki rowerowej, więc podskoczyłem obejrzeć zachód słońca na "moją" górkę.

 

Nie spodziewałem się takich warunków.

 

attachicon.gifDSC_3084.jpg

 

Śnieżka 128 km

 

attachicon.gifDSC_3098.jpg

Warunki w niedzielę były MEGA, szkoda tylko że wieczorem nie mogłem się gdzieś wybrać. Tak wyglądała Elektrownia Opole ze wzgórz Strzelińskich w pełnym słońcu z 56 km:

elektrownia.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia 12 czerwca 2013 z Chełstowskiej Góry 275 m.n.p.m plus 35 metrów przeciwpożarowa wieża obserwcyjna (4km na południe od Twardogóry)

Panorama pierwsza

 

Wrocław na tle Sudetów, po raz pierwszy udało mi się "złapać" cały Wrocław od Olimpijskiego po Most Rędziński.

Wrocław 41 km

Ślęża 77 km

Chełmiec 110 km

Cerna Hora 145 km

=================

 

Druga panorama

 

Miasto Oleśnica 17 km

Gromnik 76 km

Jawornik Wielki 114 km

Szeroka Góra 112 km

Czarna Góra 131 km

Śnieżnik 134 km

 

Oraz pojedyncze zdjęcia z tego samego miejsca (Chełstowska Góra)

z 26 maja i 12 czerwca

 

 

panorama_wroc_sud_01.jpg

panorama_Snieznik.jpg

r03.jpg

r02.jpg

r04.jpg

r05.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

RTCN Żórawina - 52 km

RTCN Mikstat - 40 km

miasto Ostrów Wielkopolski - 41 km

miasto Oława (na lewo od Śnieżnika) 46 km

Elektrownia Opole - 80 km

 

wszystkie zdjęcia wykonane 12 czerwca 2013 z Chełstowskiej Góry (4km na południe od Twardogory)

RTCN_Zorawina.jpg

RTCN_Mikstat.jpg

Ostrow_Wlp.jpg

Olawa_Snieznik.jpg

EL_Opole.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Może w końcu coś wybudują.

 

Dziwne że piszą że runeła ( ze starości?...)

 

Stara wieża stała przez całą wojnę i dopiero na początku lat 70tych wysadzili ją....

I żeby było śmieszniej , zamknięta dla zwiedzających od kilku dziesięciu lat, została zaminowana i po odpaleniu ładunków... ... wieża stala dalej.

Dopiero zwielokrotnienie dynamitu pszesądziło los wieży.

 

Zyczę tej niezniszczalności nowej wieży.

Moim zdaniem, by konkurować z czeskim Pradziadem wieża powinna mieć słuszne 60 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu wywalania 8mln złotych na wieżę widokową na Śnieżniku. Wieże mają sens tam, gdzie widok jest zasłonięty drzewami,a przecież widok ze Śnieżnika jest doskonały, zwłaszcza jak się wejdzie na kilkumetrowy kopczyk powstały po wysadzeniu starej wieży. Ale rozumiem, że samorządy śpią na pieniądzach z dotacji unijnych. Pewnie będzie tak jak z wieżą na Wlk. Sowie. Wyremontowali za unijne, owszem, ale tak, że po dwóch latach zaczął odpadać tynk i powoli zaczyna wyglądać jak kupa, do tego wprowadzili opłaty za wejście i oświetlili sodówkami, żeby było widać z nizin od wieczora do rana- a jakże.

A może tak marudzę, bo wróciłem z nocnej zmiany i jestem niewyspany...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Klika nowych fot:

 

1: Widok ze Śnieżki na: (od lewej) Trójgarb, Ślężę, Radunię i Chełmiec [70 km do Ślęży]

2: Nocny widok z Równi pod Śnieżką [w lewym rogu widoczny most Rędziński (czerwona piramidka) we Wrocławiu z 98 km]

3: Obłoki kondensacyjne elektrowni Horni Pocaply [110 km]

 

Czy ktoś orientuje się jak nazywają się fachowo te ciekawe chmury, które zawisają nad szczytami na pierwszym zdjęciu ???

 

97315527.jpg97315437.jpg97315122.jpg

 

I kilka panoram ze Śnieżki:

 

4: Góry Izerskie ze Śnieżki [35 km]

5: Jeszted [56 m] i Rudawy [135-140km]

 

97285439.jpg97285488.jpg

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.