Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Karkonosze spod Szprotawy. Obserwacja dość niespodziewana, bo i w upale (z niedzieli) i prosto z ziemi, jak widać raczej płaskiej. Odległość maks 97 km, ogniskowa 168 mm (ICE zjada dane EXIF)

attachicon.gifIMG_2922_stitch.jpg

 

Jak dla mnie rewelacja !

 

 

Czy chciałbyś podzielić się swoimi zdjęciami ? i opisem miejscówek z których zostały zrobione ? chciałbym umieścić je na moim blogu :

http://500-mm.blogspot.com/

 

Zdjęcia z okolic Szprotawy oraz te z Gaworzyc uważam za bardzo wartościowe, są to miejsca z których nikt wcześniej nie fotografował !!! są to swojego rodzaju unikaty.

 

Zasady na jakich umieszczane są zdjęcia znajdziesz na blogu w zakładce "Regulain i kontakt"

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to pisz na adres tucznik@wp.pl

 

Chcę skatalogować jak najwięcej miejscówek z których można uchwycić dalekie widoki, chcę również pokazać okolicę (krajobraz, zabytki, ciekawe miejsca) z której takich obserwacji można dokonać. Mało jest osób polujących tylko na daleki obserwacje. Najczęściej jeździmy na wycieczki i przy okazji gdy widzimy że są sprzyjające warunki robimy zdjęcia dalekim obiektom, i tak to chce na blogu pokazywać.

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Tucznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dodaję kilka fotek z dnia 28.06.2014r. Wybrałem się wraz z znajomym na Sky Towera i do marketów na Bielany by obejrzeć jakieś lustrzanki. Poniżej przesyłam fotki:

 

1 zdjęcie - Keprnik z Sky Towera - 102 km

2 zdjęcie - widoczny zarys Pradziada - 115 km

3 zdjęcie - Sky Tower z Bielan Wrocławskich

4 zdjęcie - Wielka Sowa z Bielan Wrocławskich - 52 km

5 zdjęcie - Sky Tower z ulicy Gwiaździstej

post-24996-0-09678800-1405041314_thumb.jpg

post-24996-0-09034200-1405041366_thumb.jpg

post-24996-0-94314900-1405041453_thumb.jpg

post-24996-0-51415100-1405041494_thumb.jpg

post-24996-0-62485700-1405041551_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzałem ostatnio trochę starego kotleta jakim jest mój pobyt w 2011 roku w Górach Stołowych. Ze Szczelińca Wielkiego upolowałem Jeszted - i to ukazło sie kiedyś na DO, ale analizując zdjęcia znalazłem jeszcze kilka smaczków, oprócz Jesztedu jest jeszcze wiele innych ciekawych szczytów. Zapraszam do oglądania:

 

http://500-mm.blogspot.com/2014/07/szczeliniec-wielki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawa miejscówka na Góry Sowie (110,5 km), dalej w zasadzie zobaczyć je można jedynie z Góry Św. Anny (około 120 km)

 

http://500-mm.blogspot.com/2014/08/osetno-koo-gory-propozycja-po.html

 

Ponadto miejscówka wysunięta jest bardzo daleko na północ, jeśli faktycznie uda sie kiedyś komuś dostrzec z Osetna Góry Sowie to bedzie prawdziwa rewelcja.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te zdjęcia z samolotu, a jaka przejrzystość powietrza :o !

Kto mi powie dokładnie w którym miejscu na Górze Św. Anny jest miejscówka na Ślęże i Sudety? Miejscówkę na GOP znam bo jest koło domu Pielgrzyma ;)

Edytowane przez Patb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego miejsca jeszcze chyba nie było zdjęć, wrzucam część Karkonoszy z Żar (lubuskie), dokładna miejscówka z poziomu podłoża 51.65744 i 15.15184, niedaleko stacji benzynowej (ronda) przy wjeździe do Żar od strony Zielonej Góry (Nowogrodu Bobrzańskiego).

Zdjęcie z 09.01.2014 r., akurat Śnieżka była w tym dniu w chmurach, ale Czoło, Skalny Stół i Czarna Kopa dość dobrze były widoczne. Odległość ok. 110 km.

Karkonosze Żary.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego miejsca jeszcze chyba nie było zdjęć, wrzucam część Karkonoszy z Żar (lubuskie), dokładna miejscówka z poziomu podłoża 51.65744 i 15.15184, niedaleko stacji benzynowej (ronda) przy wjeździe do Żar od strony Zielonej Góry (Nowogrodu Bobrzańskiego).

Zdjęcie z 09.01.2014 r., akurat Śnieżka była w tym dniu w chmurach, ale Czoło, Skalny Stół i Czarna Kopa dość dobrze były widoczne. Odległość ok. 110 km.

 

....a próbowałeś robić zdjęcia w stronę Karkonoszy z drogi Żary-Żagań w Marszowicach, to też jest potencjalna miejscówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucznik, tak, próbowałem. Ta miejscowość nazywa się dokładnie Marszów, a miejscówka ciekawa, jest to duża polana/łąka po prawej stronie za miejscowością przy głównej drodze nr 12 jadąc od Żar w stronę Żagania. Niestety, nie miałem dobrych warunków pogodowych, ale coś tam widać, chociaż zdjęcie z bardzo mocno wyciągniętym kontrastem. Zdjęcie z 31.08.2012 r.

IMG_5174'.jpg

Edytowane przez rosim
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucznik, tak, próbowałem. Ta miejscowość nazywa się dokładnie Marszów, a miejscówka ciekawa, jest to duża polana/łąka po prawej stronie za miejscowością przy głównej drodze nr 12 jadąc od Żar w stronę Żagania. Niestety, nie miałem dobrych warunków pogodowych, ale coś tam widać, chociaż zdjęcie z bardzo mocno wyciągniętym kontrastem. Zdjęcie z 31.08.2012 r.

 

Racja: Marszów a nie Marszowice, coś mi się przejęzyczyło. Czyli jednak nie ja pierwszy wpadłem na pomysł z tym miejscem. Teraz jeśli dobre miejsce do obserwacji leży przy jakiejś ważniejszej drodze to mamy łatwiej ze wzgledu na to że można sobie podejrzeć wcześniej wszystko na google street view. Zdjęcie nie jest złe, trzeba się tylko pozbyć winiety i wygląda przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kiedyś widziałem też coś w kierunku Karkonoszy/Gór Izerskich z okolic drogi Nr 27 za Żarami pomiędzy Olbrachtowem a Drozdowem, tylko nie miałem czasu sie zatrzymać.

A i jeszcze z dorgi Nr 12 cos widziałem pomiędzy Żaganiem a Szprotawą, pewnie kilka miejscówek też by się znalazło.

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzyca na tle Stogu Izerskiego i Smrka, widziane spod Wilkołaka (wzgórze na Pogórzu Kaczawskim, koło Złotoryji, prawie całkiem pożarte przez kamieniołom, z na szczęście wciąż chronioną formą "róży bazaltowej" w starym wyrobisku). Odległość do Gór Izerskich ok. 50 km. Zdjęcie z 17 sierpnia.

Smrk.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślęża,Wielka Sowa i Masyw Śnieżnika z Sky Towera z 18.02.2014r oraz Pradziad z Słupic pod Ślężą z 15.02.2014r i Pradziad z Przemiłowa z 28.12.2013r.

 

1 fotka - Ślęża(35 km) i Wielka Sowa(60 km) z Sky Towera

2 fotka - Masyw Śnieżnika z Sky Towera - Do Śnieżnika 100 km, do Czarnej Góry 95 km, do Jawornika Wielkiego 80 km, do Małego Śnieżnika 105 km

3 fotka - Pradziad z Słupic pod Ślężą - 88 km

4 fotka - Pradziad z Przemiłowa - 90 km - To był mój pierwszy Pradziad z tej miejscówki :-)

post-24996-0-07081200-1409093707_thumb.jpg

post-24996-0-05397400-1409093902_thumb.jpg

post-24996-0-60901100-1409093934_thumb.jpg

post-24996-0-09206900-1409093992_thumb.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia mojego kumpla Miśka:

 

Góra Świętej Anny (112 km) i Elektrownia Opole widziana ze Ślęży :

 

http://500-mm.blogspot.com/2014/08/sleza.html

 

Próbka zdjęć poniżej

 

 

Piękny widok super widoczność :) mam pytanie czy kolega Misiek ustrzelił w tym dniu Pradziada lub Śnieżkę? ciekaw jestem jak się prezentowały przy takiej przejrzystości powietrza. Gratuluję widoczności koledze i pozdrawiam. Rambo 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie parę fotek z Wysokiego Kościoła niedaleko Trzebnicy z dnia 17.08.2014r koło godz 19,00 widoczność całkiem niezła na około 100 km ponieważ Karkonosze i Jesioniki były w chmurach.

Do Ślęży 50 km, Do Kalenicy 78 km, Do Wielkiej Sowy 80 km, Do Chełmca 80 km, Do Sky Towera 20 km

 

post-24996-0-70860800-1409445922_thumb.jpg

post-24996-0-42707600-1409446042_thumb.jpg

post-24996-0-02566200-1409446100_thumb.jpg

post-24996-0-56851800-1409446170_thumb.jpg

post-24996-0-15537500-1409446193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia GSA ze Ślęży, autorstwa kol. Miśka, rekomenduję do wysłania na DO, zwłaszcza że widok w tamtym kierunku jest obecnie, po zamknięciu wieży, niedostępny (chyba, że ktoś przyjdzie na Ślężę przed świtem, z kilkunastoma metrami liny :) i diabli wiedzą, kiedy - i czy w ogóle jeszcze kiedykolwiek - da się podobne obserwacje robić.

Wysoki Kościół - mogę tylko polecić; koniecznie trzeba przejść grzbietem, od parkingu koło kościoła, kawałek w kierunku wschodnim.

Dodaję parę zdjęć z 28 sierpnia, z izersko-karkonoskiej wycieczki:

1. Bezdez i Řip (na granicy dostrzegalności) ze Szrenicy

2. Masyw Ślęży ze Szrenicy

3. Zarys (na granicy dostrzegalności) Gromnika (Wzgórza Strzelińskie) z Czarciej Ambony (koło RTCN Śnieżne Kotły); patrzeć należy nad Śląskimi Kamieniami

4. Ralsko i Milešovka (ledwo dostrzegalny zarys; na wszelki wypadek - żeby nie było, że konfabuluję - dodałem to samo zdjęcie, poddane brutalnej obróbce).

 

Bezdez-Rip.jpg

Sleza.jpg

Gromnik.jpg

Milesovka.jpg

Milesovka2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny widok super widoczność :) mam pytanie czy kolega Misiek ustrzelił w tym dniu Pradziada lub Śnieżkę? ciekaw jestem jak się prezentowały przy takiej przejrzystości powietrza. Gratuluję widoczności koledze i pozdrawiam. Rambo 75

 

 

Pradziad jest na zdjęciach Miśka, tak jak całe Sudety Wschodnie, kiedyś opublikuję te zdjęcia. Natomiast w kierunku Karkonoszy była piękna burza i ściana deszczu.

 

 

Zdjęcia GSA ze Ślęży, autorstwa kol. Miśka, rekomenduję do wysłania na DO, zwłaszcza że widok w tamtym kierunku jest obecnie, po zamknięciu wieży, niedostępny (chyba, że ktoś przyjdzie na Ślężę przed świtem, z kilkunastoma metrami liny :) i diabli wiedzą, kiedy - i czy w ogóle jeszcze kiedykolwiek - da się podobne obserwacje robić.

 

Akurat tego w tej chwili nie mogę zrobić bo nie mam jego zgody, ale gdy będę miał z nim kontakt to zapytam. Zdjecia robione były w czerwcu, a wieża zamknięta jest od maja :) :) :)

Edytowane przez Tucznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.