Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia z lipcowego długiego weekendu:

 

Beskid Morawsko-Śląśki widziany z okolicy Prudnika (nie z Biskupiej Kopy bo to żadno osiągnięcie, tylko z jednego ze wzgórz Płaskowyżu Głubczyckiego)

 

Wszystkie zdjęcia, mapy i opisy:

http://500-mm.blogspot.com/2014/09/czyzowice-koo-prudnika.html

 

Kilka zdjęć:

111232042.jpg

Lysa Hora z okolic Prudnika

 

111231999.jpg

 

Prudnik

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z lipcowego długiego weekendu:

 

Beskid Morawsko-Śląśki widziany z okolicy Prudnika (nie z Biskupiej Kopy bo to żadno osiągnięcie, tylko z jednego ze wzgórz Płaskowyżu Głubczyckiego)

 

Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę co do tego "żadno osiągnięcie" :D

 

Z Czyżowic mam jeszcze Klimczok i Skrzyczne :) Śląsko-Morawski widziałem stamtąd już trzy razy na trzy próby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę co do tego "żadno osiągnięcie" :D

 

Z Czyżowic mam jeszcze Klimczok i Skrzyczne :) Śląsko-Morawski widziałem stamtąd już trzy razy na trzy próby ;)

 

Masz do tego pełne prawo, już wykreśliłem niefortunne zdanie.

 

Chętnie zobaczę Klimczoka i Skrzyczne. Opublikuj jakieś foty.

 

Ja nie mam tyle szczęścia, na trzy wizyty w Czyżowicach widziałme Beskid Morawsko-Ślaski tylko dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już był Stóg Izerski i Smrek ze Sky Tower we Wrocławiu. Odlagłość ok. 124 km.

Poniżej zdjęcia, które wykonałem z 28.08.2014 r. Warunki były średnie, zdjęcia nieco "wyciągane" kontrastem.

Stóg ze SKY TOWER.jpg

Stóg ze SkY TOWER zbliżenie.jpg

Symulacja Stóg ze SKY TOWER.png

Edytowane przez rosim
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam pytanie związane z fotką którą przesyłam. Otóż zdjęcie zrobił mój syn gdy był z swoją dziewczyną jakoś koło 20 sierpnia br na Pradziadzie. Zdjęcie zrobione w samym kierunku gór Stołowych i Karkonoszy i po większym przyjrzeniu się dojrzałem i zaznaczyłem coś co moim zdaniem jest zarysem odległego pasma górskiego i moje pytanie do wszystkich czy mój syn wraz z dziewczyną sfotografowali Karkonosze ? czy to poprostu są chmury? Proszę o odpowiedż na ten temat :) Pozdrawiam wszystkich Rambo 75 :)

post-24996-0-21830200-1412718354_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tucznik za rozwiązanie zagadki a więc mój syn i jego dziewczyna ustrzelili Karkonosze a to już 130 km to już coś :D Mam jeszcze jedną zagadkę również z ich serii zdjęć z Pradziada a otóż w kierunku Wrocławia centralnie nad wzgórzami Strzelińskimi jest widoczny ciemny punkcik który na zdjęciu otoczyłem kółkiem. Czyżby Sky Tower?? :)

Bardzo proszę o zidentyfikowanie jakość nie najlepsza bo robione zwykłym kompaktem ale coś tam jest i ciekaw jestem czy to nie Sky Tower we Wrocławiu ponieważ kierunek się zgadza :D

 

post-24996-0-43267100-1412799922_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tucznik za rozwiązanie zagadki a więc mój syn i jego dziewczyna ustrzelili Karkonosze a to już 130 km to już coś :D Mam jeszcze jedną zagadkę również z ich serii zdjęć z Pradziada a otóż w kierunku Wrocławia centralnie nad wzgórzami Strzelińskimi jest widoczny ciemny punkcik który na zdjęciu otoczyłem kółkiem. Czyżby Sky Tower?? :)

Bardzo proszę o zidentyfikowanie jakość nie najlepsza bo robione zwykłym kompaktem ale coś tam jest i ciekaw jestem czy to nie Sky Tower we Wrocławiu ponieważ kierunek się zgadza :D

 

 

Czy to SkyTower, trudno powiedzieć, coś ciemniejszego na zdjęciu ewidentnie jest. Szkoda że zdjecie w tak słąbej jakości i szumy uniemożliwiają jednoznaczną identyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec sierpnia jechałem z Wrocławia do Zielonej Góry jako pasażer i torchę się rozglądałem po drodze (njaczęściej jednak sam prowadzę). Widok na Karkonosze/Śnieżkę zaczyna sie już za Wrocławiem, potem w okolicach Środy Śląskiej, przed Prochowicami, później trochę przerwy i znowu można zobaczyć zaraz przy wyjeździe z Polkowic (pod górkę) oraz niemal cały czas po lewej stronie od Kłobuczyna do Gaworzyc i Mieszkowa.

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Tucznik zdjęcie w beznadziejnej jakości :( ale wydaje mi się że tuż na prawo od Sky Towera? widoczny jest zarys wzgórz Trzebnickich a to już około 140 km coś tam ewidentnie przebija ;) Mam jeszcze Ślężę z serii zdjęć mojego syna i jego dziewczyny z Pradziada. Ślęża już o niebo lepiej widoczna:) oraz Elektrownia Opole odległość do Ślęży 95 km, do Elektrowni Opole około 90 km. Czyli wyjazd młodym się całkiem udał pod względem widoczności :D

Pozdrawiam Rambo75

post-24996-0-16876400-1413236053_thumb.jpg

post-24996-0-45250400-1413236133_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jakoś dwa tygodnie temu zakupiłem aparat lustrzankowy Nikon D7100. Dzisiaj wybrałem się z synem w okolice Ślęży porobić zdjęcia. Widoczność była całkiem zacna na 100 km.

1 fotka- Sky Tower i zabudowania Wrocławia z Sulistrowic - około 40 km

2 fotka- Jesioniki z Przemiłowa w efektownych chmurach - Do Pradziada 90 km, Do Keprnika 80 km.

post-24996-0-68191000-1413754288_thumb.jpg

post-24996-0-28366400-1413754296_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jutro wybieram się z synem na Śnieżnik i ciekawy jestem czy do rana opadną wszystkie mgły bo z tego co widzę za oknem to mgła zaczyna osiadać a ze Śnieżki jest piękny zachód słońca. Jak myślicie jest szansa jutro na jakąś inwersję lub na jakieś dalekie widoczki? Zwłaszcza że powietrze jest zimne i czyste? :) Proszę o odpowiedź !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jutro wybieram się z synem na Śnieżnik i ciekawy jestem czy do rana opadną wszystkie mgły bo z tego co widzę za oknem to mgła zaczyna osiadać a ze Śnieżki jest piękny zachód słońca. Jak myślicie jest szansa jutro na jakąś inwersję lub na jakieś dalekie widoczki? Zwłaszcza że powietrze jest zimne i czyste? :) Proszę o odpowiedź !!

 

Mgły raczej na pewno nie opadną, raczej zgęstnieją, pytanie tylko, czy szczyt będzie wystawał z chmur. Niby jesteśmy na skraju wyżu, ale dzisiaj w Świdnicy nie widziałem nawet kawałka błękitu - to pozostałości starego frontu stacjonarnego uprzykrzają życie. Sondowania aerologiczne z godz. 14 dla Wrocławia i Pragi pokazują jedną inwersję na ok 900m, ale wyżej jest jeszcze inwersja osiadania na 1500-1600m i tam prawdopodobnie też jest granica chmur warstwowych. Dane z następnych sondowań pokażą się dopiero koło 3 w nocy. Trudno wyrokować jak to będzie wyglądało jutro rano, jakbym miał zgadywać to będą wysokie mgły/stratusy w dolinach, a nieco wyższe chmury albo będą, albo nie, albo poprzerywane ;) Tak czy inaczej na Śnieżnik zawsze warto wyskoczyć :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy widok na zachód z Wielkiego Szyszaka parę minut przed zachodem Słońca. Mała ciekawostka - tuż na prawo od wieży na Ještědzie widać coś, co wygląda na jej odbicie w optyce. Ale to wieża telewizyjna na Bukovej Horze w odl. 95km.

 

DSC_7111b.jpg

(Nikon D7100 + Nikkor 70-200/2.8 VRII)

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Mam do was pytanie gdyż mój syn wraz z swoją dziewczyną wybierają się w któryś dzień długiego weekendu na Pradziada i z tego co widzę za oknem to pogoda nie najlepsza i mam pytanie czy w któryś dzień jest szansa na wystąpienie na Pradziadzie jakiejś inwersji? Bo u nas w dolinach to gęsta mgła a ze Śnieżki zaczyna coś prześwitywać. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po trochę długiej przerwie od dodawania fotek. Dodaję kilka fotek jeszcze z wakacji gdy z synem jeździliśmy na nasze punkty obserwacyjne. Niestety to nie to samo co zimą ale i tak coś tam widać przy takich upałach było.

 

1 i 2 fotka- Śnieżnik z Pustkowa Wilczkowskiego przy trasie Łagiewniki-Wrocław - 1 fotka z 9.02.2014, a 2 fotka z 10.08.2014- widać jak powietrze w okresie letnim jest zapylone i wogóle- Śnieżnik był wtedy ledwo widoczny, natomiast na 1 fotce z lutego gołym okiem widziałem wtedy śnieg na szczycie. Do Śnieżnika z tej miejscówki jest 90 km.

 

3 fotka - Jesioniki z Kluczowej z 10.08.2014- Do Pradziada 72 km, do Keprnika 60 km. Jak widać w tym dniu widoczność o poranku na Jesioniki była całkiem dobre gdyż gołym okiem było widać wieżę na szczycie Pradziada, natomiast na 2 fotce Śnieżnik w godzinach południowych już ledwo widoczny gdyż mleko z upływem dnia się nasiliło wtedy.

 

4 fotka - Ślęża z Wysokiego Kościoła z godziny 11:10 - widoczność już można powiedzieć słabiutka - Ślęża z 50 km już bardzo słabo widoczna.

Karkonoszy i Jesioników z Wysokiego Kościoła niestety już nie dojrzałem gdyż za Wrocławiem można powiedzieć że wszystko"odpłynęło", na granicy widzialności był Chełmiec(80 km) ale foty nie dodaję gdyż jest na tyle słaba że szkoda zaśmiecać stronę.

I ostatnia fotka z wypadu na Pradziada z 09.11.2014 - widoczność na 100 m ;) do końca dnia niestety takie warunki się utrzymywały także o godzinie 13:00 byłem już w domu wraz z synem, a wyjechaliśmy po godz 4 w nocy.

Pozdrawiam Rambo75

post-24996-0-70656200-1416786480_thumb.jpg

post-24996-0-95522200-1416786600_thumb.jpg

post-24996-0-91891000-1416786840_thumb.jpg

post-24996-0-93280500-1416787030_thumb.jpg

post-24996-0-76772500-1416787367_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam kilka fotek z wypadu na Pradziada z dnia 25.10.2014 - widoczność na 200 m :) ale na samym szczycie kilka razy horyzont się na moment otwierał i ukazywał dalekie inwersyjne widoki. Z domu wyjechaliśmy z synem o godz 5:00 nad ranem a na Ovcarni byliśmy po godz 8:00. Na zjeździe na Jesenik pojawiło się słońce co sprawiało efekt że na szczytach są rewelacyjne warunki - jednak to było tylko złudzenie bo Keprnika wogóle nie było widać i Pradziada co znaczyło że tam przewalają się chmury.

 

1 fotka- To ten wspomniany efekt rewelacyjnych warunków na szczytach(błędny) ;)

2 fotka- Po wjeździe na Ovcarnę warunki już znacznie gorsze i wszystko już jest w chmurach- na zdjęciu chata "Sabinka"

3 fotka- Tuż pod wieżą- sam czubek wieży podejrzewam znajdował się już nad chmurami i jak widać widoczne kawałki niebieskiego nieba;)

4 fotka- Na szczycie szok- wszystko skute lodem i zima jak 150 :D Na termometrze przy wejściu do wieży -10 stopni celsjusza a wiatr grubo ponad 100km/h

5 fotka- Figura Pradziada i tablice informacyjne o najwyższym szczycie Moraw skute gęstym lodem i za nic nie dało rady tego lodu zbić;))

6 fotka- Tymczasem już po zejściu ze szczytu i na zjeździe z Karlovej Studanki pogoda całkowicie się odmienia i widoki z zimowych stają się jesienne a słońce mocno praży. W tle nad szczytami widoczna warstwa chmur w której jeszcze godzinę temu byliśmy z synem. Gdyby tak piękna pogoda była na szczycie <_> Ogólnie uważam tamten dzień pomimo beznadziejnych warunków za udany gdyż pierwszy raz z synem znaleźliśmy się w zimowych warunkach na Pradziadzie :D

Pozdrawiam Rambo75

Miłego oglądania zdjęć:)

post-24996-0-02229600-1416877742_thumb.jpg

post-24996-0-34829900-1416877909_thumb.jpg

post-24996-0-87022800-1416878101_thumb.jpg

post-24996-0-63803200-1416878290_thumb.jpg

post-24996-0-67182700-1416878568_thumb.jpg

post-24996-0-51049500-1416878704_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.