Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie trzeba zapytać Pawła W. w którym miejscu dokładnie robił zdjęcia, bo mogło to być już na terenie Czech. Na Wielki Szyszak prowadzi ścieżka która jest w dużej mierze po Czeskiej stronie.

 

Wydaje mi się, że było to jeszcze z 20 metrów od strony Polski-widać na zdjęciu satelitarnym takie miejsce na lewo od głównego rumowiska z wierzchołkiem gdzie pojawiają się kamienie a ja właśnie na kamieniach stałem.

Ale generalnie śnieg w całości zakrywał kosodrzewinę, więc do końca ciężko powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że było to jeszcze z 20 metrów od strony Polski-widać na zdjęciu satelitarnym takie miejsce na lewo od głównego rumowiska z wierzchołkiem gdzie pojawiają się kamienie a ja właśnie na kamieniach stałem.

Ale generalnie śnieg w całości zakrywał kosodrzewinę, więc do końca ciężko powiedzieć ;)

Paweł, ale w okolicy szczytu Wielkiego Szyszaka nie ma kosodrzewiny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzisz, było tyle śniegu że nawet gatunek nieokreślony ;)

Na Wielkim Szyszaku roślinność jest trawiasta i niewiele trzeba śniegu, by całkiem ją przykryć... Ale do rzeczy. Zamiast się zastanawiać, po której to stronie granicy, przekraczanej wte i we wte, wypadło Pawłowi robić zdjęcia, znacznie prościej byłoby mówić o najdalszej, udokumentowanej obserwacji z terenu Karkonoszy. Należy ona ponadto do rzadkiej kategorii obserwacji poza horyzont, możliwych tylko w warunkach inwersji. Ile takich jeszcze mamy? Dumbier i Klosterwappen z Pradziada, Pietrosul z Tarnicy i kiedyś, dawno był na DO miraż Zugspitze, chyba gdzieś ze Schwarzwaldu. Jeśli o czymś zapomniałem, to mnie poprawcie.

 

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się ogarnąć zdjęcia z Pradziada z 17.12.2016

 

Myślę, że poza pierwszym zdjęciem, które przedstawia Wielką Jaworzynę komentarz zbyteczny do tego co przedstawiają.

 

 

Ale Ci ta Jaworzyna "normalnie" wyszła. Ja mam prawie tylko taką:

Jaworzyna.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni roku 2016 były bardzo łaskawe,jeśli chodzi o warunki w górach.

29 grudnia wybrałem się wraz z kolegą z samego rana na Wielką Sowę. Początkowo poranek mglisty,ale gdy doszliśmy do dawnej Bacówki widać było,że jest niska inwersja,a ponad nią świetna widoczność.

 

1 zdjęcie) - Widok ze stoku narciarskiego na Masyw Ślęży.

2 zdjęcie) - Wieża widokowa na Wielkiej Sowie :)

3 zdjęcie) - Widok z wieży na Wysoki Jesionik,a konkretniej Masyw Keprnika i ładnie widoczna wieża na Pradziadzie~Pradziad 90 km,Keprnik 80 km.

4 zdjęcie) - Ładnie widoczny Masyw Śnieżnika.

5 zdjęcie) - Karkonosze~do Śnieżki 52 km.

6 zdjęcie) - Obłok kondensacyjny Elektrowni Opole~100 km.

7 zdjęcie) - Na horyzoncie w linii prostej za Trójgarbem w górach Wałbrzyskich widoczny jakiś bardzo odległy obłok kondensacyjny moim zdaniem w kierunku Niemiec.

8 zdjęcie) - Na koniec góry Opawskie częściowo otulone chmurami.

 

Był to bardzo widokowy dzień :) Jednak najlepsze warunki były dwa dni później ;-)

 

Pozdrawiam wszystkich ! Rambo75

post-24996-0-36074100-1484237785_thumb.jpg

post-24996-0-79627000-1484237890_thumb.jpg

post-24996-0-77522800-1484238004_thumb.jpg

post-24996-0-16552000-1484238118_thumb.jpg

post-24996-0-26580700-1484238161_thumb.jpg

post-24996-0-33209500-1484238200_thumb.jpg

post-24996-0-01472100-1484238297_thumb.jpg

post-24996-0-69657300-1484238351_thumb.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z Sylwestra oraz Nowego Roku.

 

Panorama Tatr z Pradziada + opis.

 

31970369980_e4c2294f9d_c.jpg

 

Group 2-DSC_0550_DSC_0552-2 images.jpg

W ostatnich promieniach słońca.

DSC_0918.JPG

Widok o świcie 01.01.2017

DSC_1181.JPG

Tatry 01.01.2017

DSC_0393.JPG

Mała Fatra

DSC_0393-2.JPG

Wycinek w kierunku ośnieżonego Dumbiera w Niżnych Tatrach. Tym razem horyzont podniósł się niewiele.

DSC_1092.JPG

Wschód słońca za Dumbierem 01.01.2017

DSC_1097.JPG

 

DSC_0677.JPG

Karkonosze 31.12.2016

DSC_0618.JPG

Velká Javořina - 140 km

DSC_1426.JPG

Zachód słońca 31.12.2016

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejrzystość powietrza na Kalenicy w Górach Sowich była genialna (i wiem co mówię, bo byłem na tej górze co najmniej 100 razy). Widać było obłoki elektrowni w Bełchatowie, w odległość 207km. Jak dla mnie wypas ;)

 

DSC_0931s.jpg

 

I jeszcze widok na Masyw Ślęży.

 

DSC_0914m.jpg

 

 

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy było coś widać na lewo od Biskupiej Kopy? W warunkach inwersyjnych jest tam szansa na Klimczok i Babią Górę!

Wątpię. Inwersja musiałaby zejść do gruntu ;)

 

Za to dziś z Karkonoszy genialnie widoczne Rudawy !

 

Ja znalazłem dzisiejsze zdjęcia z widokiem na Karkonosze z Rudaw ...

 

http://img20.rajce.idnes.cz/d2002/9/9278/9278488_f5febc4a57c8898360ca50de7117b401/images/DSC_8904_new.jpg?ver=0

 

http://img20.rajce.idnes.cz/d2002/9/9278/9278488_f5febc4a57c8898360ca50de7117b401/images/DSC_8903.jpg?ver=0

Edytowane przez Robert J
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Inwersja musiałaby zejść do gruntu ;)

 

Za to dziś z Karkonoszy genialnie widoczne Rudawy !

Nie wiem, jak z tym gruntem. W Sylwestra i Nowy Rok rano pewnie była wystarczająco nisko. Trzeba próbować.

Rudawy faktycznie kapitalne. Poza tym, po strzale Pawła W. w Boubin widać, że w takich wyjątkowych warunkach warto wypatrywać tego, co z pozoru niemożliwe.

 

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017.01.07 Biskupia Kopa. Po dwie wersje. Jedna z filtrem polaryzacyjnym, druga bez.

 

DSC_1579.JPG

 

Klimczok, Babia i Skrzyczne odpowiednio 126 km i 169 km 131 km

 

DSC_1603.JPG

 

DSC_1633.JPG

 

Śląsko-Morawski i Mała Fatra. Lysa Hora - 107 km, Velký Kriváň - 165 km, Stoh -166,9 km

 

DSC_1615.JPG

 

DSC_1638.JPG

 

Tatry zachodnie. Bystra - 210,5 km

 

DSC_1617.JPG

 

DSC_1642.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem ze Śnieżki pięknie były widoczne Rudawy.

 

DSC_1041_stitch.jpg

 

Jeszcze cień góry i zielony promień Słońca. I jakby tego było mało to na szczycie widziałem płochacza halnego, który na Dolnym Śląsku nie był zimową porą widziany od 170 lat. Prędko to ja tej wycieczki nie zapomnę :)

 

DSC_1019b.JPG

 

DSC_1038m.jpg

 

 

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie. Miałem w planach okolice Wielkiego Szyszaka, ale plany się zmieniły i większą ekipą okupowaliśmy Śnieżnik od wschodu do zachodu słońca :)

To już cała wyprawa wojenna :-). Macie wreszcie drania?

Na Śnieżce dzisiaj był piękny poranek, ale z dobrymi widokami tylko w kierunku wschodnim, bez żadnych miraży i nowości w stosunku do tego, co już było. W drugą stronę - piękny Ještéd, jako takie Ralsko, a dalej już bryndza. Tak samo w stronę Szumawy - widoki kończyły się na Czeskim Raju :-(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już cała wyprawa wojenna :-). Macie wreszcie drania?

Na Śnieżce dzisiaj był piękny poranek, ale z dobrymi widokami tylko w kierunku wschodnim, bez żadnych miraży i nowości w stosunku do tego, co już było. W drugą stronę - piękny Ještéd, jako takie Ralsko, a dalej już bryndza. Tak samo w stronę Szumawy - widoki kończyły się na Czeskim Raju :-(.

 

Na południe tradycyjnie było marnie. Pewnie w porywach jakieś 90 km. Na nic spektakularnego nie liczyłem by się nie zawieść. Było za to wiele bardzo ciekawych miraży. A ostatnie kilka zdjęć to wystająca sama wieża na Jesztedzie. Śmiesznie wyglądała, jakby stała na Orlicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już cała wyprawa wojenna :-). Macie wreszcie drania?

 

Niestety nie. Trzeba próbować dalej.

 

Za to było tyle ciekawych zjawisk że Robert wpadł w amok i postanowił nie marnować cennego czasu. Przeszedł na wyższy poziom daleoobserwacyjny i jednym aparatem fotografował Karkonosze, a drugim Jesioniki :P

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kapitalnego! Pokazalibyście tę "wieżę na Orlicy". Kol. Tucznik - co jest na drugiej fotografii? Pierwsze skojarzenie mówi, że Lucni hora, Studnicni hora i Śnieżka, tylko na pewno nie ze szczytu Śnieżnika.

Skoro dzień był taki mirażowaty, to warto sprawdzić na zdjęciach, czy na lewo od szczytu Kelcskiego Javornika (jeśli było go widać) nie pojawił się Vtacnik.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kapitalnego! Pokazalibyście tę "wieżę na Orlicy". Kol. Tucznik - co jest na drugiej fotografii? Pierwsze skojarzenie mówi, że Lucni hora, Studnicni hora i Śnieżka, tylko na pewno nie ze szczytu Śnieżnika.

Skoro dzień był taki mirażowaty, to warto sprawdzić na zdjęciach, czy na lewo od szczytu Kelcskiego Javornika (jeśli było go widać) nie pojawił się Vtacnik.

Druga fotka jest ze schroniska. Są tam Karkonosze. Artur robił zdjęcia poklatkowe i będzie składał timelapse lub gifa.

 

Na południe warunki kiepskie. Im bardziej w kierunku wschodnim tym było tylko gorzej. Coś tam pod wieczór się pokazało w Karpatach, ale raczej nic spektakularnego.

 

Artur na pewno ma znacznie ciekawsze zdjęcia miraży i takie związane z DO. Ja to nawet nie mam połowy tej ogniskowej co on. Skupiłem się bardziej na krajobrazach ;)

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcie wieży na Ještědzie. Po części przynajmniej, potwierdza ono na poły legendarne warunki sprzed 21 lat, gdy Ještěd miał być widziany nawet z Hali pod Śnieżnikiem.

Artur na pewno ma znacznie ciekawsze zdjęcia miraży i takie związane z DO. Ja to nawet nie mam połowy tej ogniskowej co on. Skupiłem się bardziej na krajobrazach ;)

 

Kiedyś (całe lata temu) pokazywałeś zdjęcie Gerlacha z Jesioników, zrobione na 1000 mm. To co za sprzęt ma Artur - ogniskową ponad 2 metry? Chyba, że nie masz już tamtego obiektywu/aparatu.

 

Z aktualności - widoki z Karkonoszy wczoraj były o tyle niezwykłe, że mgły na terenie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego zalegały tylko przy samym gruncie. Na pierwszym zdjęciu Pradziad i Śnieżnik, a na drugim - Wilkołak (Wilcza Góra) koło Złotoryi. To wprawdzie bliziutko, ale chodzi o pokazanie, że nawet zupełnie niewysokie górki (ta nie ma nawet 400 m npm) z tej mgły wystawały. Na ostatnim znowu trochę dalej: Biskupia Kopa i Přičný vrch, z przyległościami.

Pradziad_i_Snieznik.jpg

Wilkolak.jpg

Gory_Opawskie.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.