Skocz do zawartości

Schmidt-Newtonian czy Schmidt-Cassegrain


Astral@ngel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , potrzebuję info - który z tych teleskopów jest najlepszym wyborem do astrofoto (DS)?

Do sprzętu będzie podpinany webcam/lustrzanka Canon 500D/50D

 

Nie mogę się doszukać informacji na temat różnicy pomiędzy celestronem C8 SGT XLT a C8 SCT XLT (czegoś tu nie rozumiem w tych oznaczeniach)

Edytowane przez Astral@ngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to oba teleskopy mają za słabe montaże do astrofoto, zwłaszcza DS-ów. O ile Meade ma "tylko" 812mm ogniskowej, to ten Celestron ma 2032mm i nawet dodając reduktor ogniskowej x0.63 będziemy mieli 1280mm ogniskowej!!!

Na tych montażach klasy EQ5 to będzie porażka i to na maxa. Nawet użycie guidingu (czy Astral@ngel wogóle wziął go pod uwagę? ) nie poprawi sytuacji, bo masa sprzętu powieszona na tych montażach znacznie będzie przekraczała ich możliwości w astrofotografii!

Za te pieniądze można już pomyśleć o czymś mniejszym, ale dającym szanse na dobre rezultaty!

No i oczywiście zasadnicze pytanie, czy Astral@ngel ma już wystarczającą wiedzę na temat astrofotografii i problemów jakie trzeba pokonać, żeby uzyskiwać zadowalające efekty???

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu mniejszy gabarytowo w porownaniu z meadem celestron ,ma dawac tak samo zle wyniki fotgrafowania na identyczym montazu. Mam rozumiec ze dla montazu zastosowanych w wymienionych teleskopach maksymalnie mozna zamontowac 6'' Schmidt-Cassegrain?. To czym wy fotografujecie na tego typu montazach? małą lornetką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym wy fotografujecie na tego typu montazach? małą lornetką?

Zerknij do działu "astrofotografia". Otwórz różne wątki i popatrz, czym rejestrowane są obiekty. Przejrzyj kilkadziesiąt zdjęć. Chłopaki podają zawsze specyfikę sprzętu. Będziesz miał wstępne informacje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu mniejszy gabarytowo w porownaniu z meadem celestron ,ma dawac tak samo zle wyniki fotgrafowania na identyczym montazu. Mam rozumiec ze dla montazu zastosowanych w wymienionych teleskopach maksymalnie mozna zamontowac 6'' Schmidt-Cassegrain?. To czym wy fotografujecie na tego typu montazach? małą lornetką?

 

Widze że nie poczytałeś nic a nic na temat astrofotografii... :blink:

Co z tego że Celestron ma krótszą tubę, jak jego system optyczny jest inny i ogniskowa jest ponad dwa razy dłuższa!

Następna sprawą jest to, że długie ogniskowe powyżej 800mm potrzebują super dokładnego prowadzenia, bo każde błędy od razu będą widoczne w postaci gwiazdek jak przecinki!

Ten Celestron ma ogniskową (z reduktorem) 1275mm i możesz mi wierzyć lub nie, ale do tego potrzeba montażu minimum za kilkanaście tysięcy zeta i to używane!!!

Jeśli chodzi o nasze sprzęty do astrofoto, to przy każdym zdjęciu masz opisy.

Montaż musi mieć możliwość współpracy z guiderem, a oprócz tego trzeba pamiętać o jego nośności do astrofoto. Są granice, których przekroczenie będzie tylko i wyłącznie wiązało się z porażką!!! Praw fizyki nie zmienisz!

Masz dwie drogi:

1. Użyć wreszcie opcji szukaj, w celu przyswojenia niezbędnych informacji na tematy techniczne związane z astrofotografią co może zaowocować sukcesem.

2. Iść swoją drogą na upartego i zakończyć wszystko z przekleństwem na ustach, lub w najlepszym przypadku ze świadomością, że inni to przerobili a ja ich nie posłuchałem.

 

Wolna droga, pytanie czy rozum wygra z uporem!

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może odpowie mi ktoś do czego nadają się zatem wymienione w temacie teleskopy z montażem CG-5 GoTo?

nie wiem jak Ci to delikatnie przekazać byś nie przeżył szoku :szczerbaty: ... a co mi tam przywalę z grubej rury : do obserwacji wizualnych

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem sam cos wykombinuję odnosnie montazu (modyfikacje ,usztywnienia)tak aby zdal sie do astrofoto.

Ale tak się nie da! To tak, jakbyś kupił w supermarkecie wiotki, plastikowy statyw i próbował go usztywnić tak, żeby mógł dźwigać lustrzankę z telerurą ważącą dwa kilo. Zero szans.

Edytowane przez bar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak się nie da! To tak, jakbyś kupił w supermarkecie wiotki, plastikowy statyw i próbował go usztywnić tak, żeby mógł dźwigać lustrzankę z telerurą ważącą dwa kilo. Zero szans.

To jaki większy ,solidniejszy statyw nada się do użytku celestrona SCT C8 w astrofoto?

Edytowane przez Astral@ngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki większy ,solidniejszy statyw nada się do użytku celestrona SCT C8 w astrofoto?

Nie zrozumiałeś analogii (albo to ja podałem niestosowną). Nie chodzi o statyw, tylko o posadzony na nim montaż, który w połączeniu z C8 w astrofotografii się po prostu nie sprawdzi. Taką samą opinię wyraziło przede mną dwóch innych Forumowiczów. Ile osób musi jeszcze napisać to samo, żebyś zrozumiał?

Edytowane przez bar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki większy ,solidniejszy statyw nada się do użytku celestrona SCT C8 w astrofoto?

 

Nie statyw ale montaż taki jak AP Mach 1 GTO i większe, Takahashi EM-400 lub większe, SB Paramount ME, Gemini G42 i wiele innych :)

Kompletnie nie rozumiem czemu uparłeś się na C8, który do astrofotografii nie jest dobrym pomysłem zwłaszcza na lichych montażach, które mogą pociągnąć góra 750mm ogniskowej, a nie 2032mm :blink:

Liczysz że ktoś Ci napisze, że ten zestaw to cudo do astrofoto?????

Żeby coś osiągnąć, musisz brać pod uwagę nie tylko ogniskową, ale też wagę całego setupu, długość tuby, sztywność całego zestawu, nośność montażu, jego dokładność prowadzenia i możliwość dobrej współpracy z guidingiem, oraz kilometr kabli i ze dwa kilogramy wszelkiej maści przejścówek, obejm itp...

Z takim zestawem porywasz się z motyką na słońce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie statyw ale montaż taki jak AP Mach 1 GTO i większe, Takahashi EM-400 lub większe, SB Paramount ME, Gemini G42 i wiele innych :)

Kompletnie nie rozumiem czemu uparłeś się na C8, który do astrofotografii nie jest dobrym pomysłem zwłaszcza na lichych montażach, które mogą pociągnąć góra 750mm ogniskowej, a nie 2032mm :blink:

Liczysz że ktoś Ci napisze, że ten zestaw to cudo do astrofoto?????

Żeby coś osiągnąć, musisz brać pod uwagę nie tylko ogniskową, ale też wagę całego setupu, długość tuby, sztywność całego zestawu, nośność montażu, jego dokładność prowadzenia i możliwość dobrej współpracy z guidingiem, oraz kilometr kabli i ze dwa kilogramy wszelkiej maści przejścówek, obejm itp...

Z takim zestawem porywasz się z motyką na słońce!

Dzieki za opdpowiedz

Powiem tak ,porywalem sie na ten C8 wlasnie dlatego ze ma podobny montaz/statyw jak w meade schmidt newtonian 8'' .Pomyslalem ze jak ludziska robia foty na takim wielkim tele meada to przy schmidt cassegrain o mniejszych gabarytach , obserwacje wizualne lub tez astro foto wyjdą o wiele lepiej.

Edytowane przez Astral@ngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bede musial dozbierać i kupic tak jak radzicie , sprzet na profesionalnym montazu. Co sadzicie o takim sprzecie : Celestron CGEM, ostatecznie CGE PRO czy te montaże powinny się dobrze sprawdzić do astrofoto, przy średnicach powiedzmy 8-9''?

Edytowane przez Astral@ngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.