Skocz do zawartości

Astrokrak i ciężka próba cierpliwości.


gmalan

Rekomendowane odpowiedzi

pozwólcie, że wtrącę swoje 3 grosze. na angielskim forum, na którym się udzielam, istnieje dział opisujący doswiadczenia z różnymi dostawcami sprzętu i bardzo dobrze działa to w dwie strony - ostrzega i pomaga w wyborze miejsca zakupu (mamy wolny rynek przecież), a na pewno i sprzedawcy mogą dużo się nauczyć od krytyki jaka otrzymują.

 

chyba, że Adam nie chce być posądzony o stronniczość i co gorsza ciągany po sądach za zniesławianie podmiotów gospodarczych (w Posce tak niestety bywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO już nie te czasy. Przy transakcjach internetowych nie ma żadnej praktycznej różnicy, czy dostawca jest w Krakowie, czy w np. w DE, czy UK. No może przesadziłem - różnica jest taka, że sprzęt z Niemiec masz w 2-3 dni, natomiast z Krakowa, jak widać powyżej.

ahh ten Wunderland :) niestety tam tez zdarzaja sie nierzetelni ludzie i firmy

coz, ja przy wyborze miejsca zakupu kieruje sie opinia sklepu a nie krajem na terenie ktorego sklep działa

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz, ja przy wyborze miejsca zakupu kieruje sie opinia sklepu a nie krajem na terenie ktorego sklep działa

 

Zanim wygłosisz kolejną mądrość ludową, naucz się czytać posty... do końca.

 

Tego nie zauważyłeś?

 

"PS. Za granicą też bywa różnie, ale moje przygody opiszę przy okazji prezentacji mojego nowego sprzętu. To tak na pocieszenie Kapłanów traktujących astro jak religię, a swoje sklepy jak świątynie, pełno jest na całym świecie. "

 

A żeby było konstruktywnie, w jakim to sklepie polecasz zakupy?

 

PS. Nazw sklepów nie wymieniam z przyczyn oczywistych. Nie sugeruj mi więc, że namawiam kogoś do kupowania "w wunderlandzie". Nie zrozumiałeś totalnie kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wygłosisz kolejną mądrość ludową, naucz się czytać posty... do końca.

 

Tego nie zauważyłeś?

 

aaaale ja ... szczerze przepraszam jesli uraziłem

 

na koniec swojego wystepu pozwole sobie tylko zauwazyc, ze poziom wrogosci w Twojej odpowiedzi jest nieadekwatny do odrobiny ironi w moim poscie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że chciałbyś na forum stworzyć dział, który byłby tubą promocyjną dla sprzedawców.

Mylne wrażenie. Propozycja dotyczyła utworzenia co najwyżej wątku. Do tego sam pisałem, że nie musi to być najlepszy pomysł, ale chciałem go poddać ocenie pozostałych. I przyznam, że nie spodziewałem się tak ostrej reakcji.

 

Czemu ten truizm ma służyć? Właśnie tym mitem ograniczasz ludziom szansę wyboru.

Stwierdziłem fakt. I na szczęście nikomu nie ograniczyłem szansy wyboru :)

 

Wiem, że lubisz rankingi. ... Rankingowanie firm na AF byłoby masakrą, tym bardziej, że podejrzewam, kto byłby najwyżej oceniony.

Tak lubię rankingi. W wielu przypadkach bywają pomocne. Sam skorzystałem ostatnio z rankingów dotyczących niezawodności samochodów.

Rzecz w tym, że ja nie miałem na myśli żadnego rankingu. Doskonale zdaję sobie sprawę, że przedstawienie jakiegokolwiek rankingu sklepów astro na jednym z for spotkałoby się z nieprzewidywalną reakcją.

 

Wystarczy, że już teraz posądzacie mnie o łapówki. Może wystarczy?

Swego czasu zostałem posądzony o to, że robię "kalendarzyk astronomiczny" na A-F w zamian za korzyści finansowe. Gdy to usłyszałem po prostu się roześmiałem. I na tym sprawę zakończyłem :)

 

Mam nadzieję, że kalendarzyk wkrótce powróci na wszystkich forach na których się ukazywał. Póki co cieszę się nowym samochodem i to zabiera mi trochę "astronomicznego" czasu. W ten weekend postaram się przygotować kalendarzyk dla Jodłowa.

 

Adamie, mam nadzieję, że stosunkowo ostry ton wczorajszej odpowiedzi to tylko efekt przemęczenia wynikającego z przygotowań do zlotu.

 

Swoją propozycję ocen transakcji uznaję za niebyłą :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żebyście tak ze mnie sobie "zeszli" :) Nie ja jestem "gwiazdą" tego wątku. Naprawdę odnoszę wrażenie, że waszą intencją jest skierować ten wątek na inne tory.

 

Robert - gratuluję nowego samochodu. Twoją uszczypliwość tłumaczę sobie euforią "pozakupową". ... Tak, jestem przemęczony - słuszna sugestia. Gdybym nie był, to pewnie napisałbym, co myślę o tej sytuacji ;).

 

Jacapa - "Czy chcesz następnego wartościowego forumowicza zrazić do siebie ?", a możesz w wolnej chwili rozwinąć tę myśl, w szczególności którego niby wartościowego usera do siebie zraziłem (sugestia, że to z mojej winy). Oczywiście proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem że wywołam taką burzę. Trudno.

Chciałem teraz tylko powiedzieć, że w czwartek zamówiłem ten szukacz w sklepie, który zasugerował exec i właśnie go dostałem - 5 dni.

Bez cła i innych problemów.

Łączny koszt = 85$ co po PayPalowym kursie 2,92 wychodzi niecałe 250zł.

Pozdrawiam

-G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

Wiem, że bardzo stary temat, ale moja sprawa bardzo aktualna.

Wystawiłem na tym forum, jak i na sąsiednim wiadomym na sprzedaż Celestrona Omni 120. Nikt się nie odzywał, aż do czasu, gdy napisał właściciel serwisu(czego na początku nie wiedziałem) z chęcią zakupu na nienormalnych moim zdaniem zasadach, a mianowicie miałem mu wysłać teleskop, a ten po oględzinach miał mi wpłacić pieniądze. Przyznał, że chce sam go sprzedać. Nie zgodziłem się na taką formę transakcji, więc doszło do tego, że jeśli nie zgodzę się na taką formę, to chce go oszukać. W porządku, stwierdziłem, że wolę sprzedać teleskop komuś, kto chce mieć dobry sprzęt w dobrej cenie, a nie handlarzowi, w dodatku tak się zachowującemu. I co? I dziś dowiedziałem się, że za nazwanie go handlarzem zaraz dołączę do grona jego "sponsorów", gdyż jest handlowcem. Uznałem, że dość tej bezczelności, kim by ten Pan nie był, nie będę tak traktowany i zrobię mu reklamę. Dowiedziałem się, że jestem tylko nic nie znaczącym kimś w porównaniu do niego i jego firmy i zabrania mi udostępniania rozmowy, bo prawnicy zaraz spiszą oskarżenie. Zapewniam, cała korespondencja była znacznie bardziej zabawna i żenująca, niestety nie chcę ponosić konsekwencji upubliczniania jej. Po chwili moje konto zostało usunięte. Niestety nie zdążyłem zrobić zrzutów ekranu, bo nie sądziłem, że tak to się skończy, ale widocznie Pan i Władca przestraszył się, że może jednak nie jest już czyściutki, ale na szczęście większość tekstu wiadomości skopiowana ;)

Do meritum... To już daleko idący wniosek, ale skoro ten Pan skupuje używane rzeczy i potem nimi handluje, to zapewne w sklepie, jako nowymi. Jeśli tak nie jest-np. jest dział z rzeczami używanymi- to proszę o info, gdyż nie chcę bezpodstawnie go o to oskarżać. Jednak sam wyznał, że ma setki takich okazji-czytaj kupienie tanio używanego sprzętu i sprzedaż go-i z tego po części się utrzymuje.

Jestem naprawdę zniesmaczony tą sytuacją, ostrzegam ludzi, którzy chcieliby robić z nim jakiekolwiek interesy. Człowiek jest zakompleksiony, ale zadufany w sobie, myśli, że mając sklep i forum jest władcą świata, po czym usuwa niewygodne sprawy i wygrywa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do meritum... To już daleko idący wniosek, ale skoro ten Pan skupuje używane rzeczy i potem nimi handluje, to zapewne w sklepie, jako nowymi.

Oj, myślę że to by było już grubo... ryzyko inspekcji handlowej, kontrola skarbowa na karku, smród w środowisku (choć to nie dym, oczu nie wygryzie).

 

W każdym razie ja nie o tym.

Chciałem się podzielić z Wami zapytaniem - jak to jest że dorosły facet w zwykłej korespondencji z innym dorosłym facetem dostaje małpiego rozumu i zachowuje się jak gimbus tylko dlatego, że mu transakcja nie wypaliła. Przecież to dyskwalifikuje go nie tylko jako handlowca ale także ale przede wszystkim jako handlarza, którym w istocie jest.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc pełnej przejrzystości i uczciwości jeszcze nie spotkałem w żadnym sklepie astro w Polsce, dlatego też przerzuciłem się z zakupami na zachód. Zawsze było coś co pozostawiało niesmak. Niemniej jednak w Astrokraku zamówiłem wszystkie moje złączki i jeżeli będę potrzebował nowych to również z rysunkiem technicznym zgłoszę się do nich. Złączki Baader'a, Moonlite'a i całej reszty mają zwyczajnie beznadziejne wyczernienie, a te które mogłyby konkurować są śmiesznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak, żeby opinie były w jednym miejscu. To był temat odnośnie konkretnej sprawy i myślę, że można go zamknąć.

Jeśli ktoś ma coś (merytorycznego, zgodnego z prawdą i PEWNEGO) odnośnie Astrokraka, to zapraszam:

 

http://astropolis.pl/topic/51942-astrokrak-opinie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.