Skocz do zawartości

czy takim teleskopem coś zobaczę??


zuzia13m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja też jestem nowa, również mam syna i ma 6 lat. Niestety mój budżet nie pozwala wydać zbyt dużej sumy pieniędzy - a wręcz bardzo małą:( czy taki teleskop nadaje się do zobaczenia czegokolwiek?? http://www.allegro.pl/item806005007_teleskop_76f900_pow_675x_cd_atlas_gw_fv_statyw.html

będziemy obserwować z balkonu w małym mieście - na dodatek przy dużym lesie a więc jest w miarę ciemno i gołym okiem gwiazdy widać pięknie, lub u babci na wsi gdzie od 22 jest zupełnie ciemno (pogaszone są wszystkie latarnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczuwając się w położenie.

wychodzi mi refraktor 70/500 lub 70/700.

synta-sk705az2

synta-sk707az2

 

załozyłem że 300zł to max maxymalny

cudów nie bedzie ale księżyc napewno zachwyci.

 

ps. balkon jest w strone południa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - czemu teleskop? Polecam tę lekturę:

http://www.optyczne...._teleskop_.html

przeczytałem :mellow:

nie wolno tego tekstu polecać, a już szczególnie początkującym

zawiera całą masę bzdur, przeinaczeń, przemilczeń i zwykłych kłamstw. Teraz już wiem skąd wzięło się kilka mitów dotyczących potrzeby częstej aluminizacji zwierciadeł :Boink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mnie komentować ten artykuł (ani komentarz do niego).

Myślę, że P.T. Autor zrobiłby to najlepiej.

ale to TY poleciłeś ten artykuł, a skoro uznałeś go za godny polecenia to pytam dlaczego? Autor mógł już dawno temu zmienić zdanie czy uzupełnić i uaktualnić swoją wiedzę ale Ty poleciłeś go dzisiaj. Niewątpliwie jest w nim sporo wartościowych rzeczy ale odniesienia do teleskopów są nieprawdziwe, a do tego kilka sugestii (choćby koszty aluminizacji czy znaczenie zwiększania apertury) oraz przemilczeń (znaczenie powiększeń, wielkości i jasności obiektów astronomicznych, systemów optycznych teleskopów, apertury przeciętnych teleskopów itd.)

 

ale to chyba nie jest miejsce na recenzowanie artykułów pochodzących z zewnętrznych stron

 

pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to TY poleciłeś ten artykuł, a skoro uznałeś go za godny polecenia to pytam dlaczego?...

Poleciłem ten artykuł dlatego, bo zawiera przemyślenia doskonałego znawcy zagadnienia na temat wartości lornetki w astronomii, zwłaszcza jako pierwszego sprzętu.

biggrin.gif

Edytowane przez Janko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kto wymyślił tę zasadę bo jest idiotyczna, "G..." można kupić nawet w dobrym sklepie jak się nie wie co się kupuje, nie tylko na Allegro

chodzi o to, że w wyspecjalizowanych sklepach można liczyć (z reguły) na fachową pomoc natomiast na allezło prawie nigdy. Częściej można spotkać się z zachwalaniem złego towaru, niekiedy nawet zagrażającego zdrowiu obserwatora (np. okularowe filtry słoneczne). Do tego dochodzi problem z gwarancją, sposób zabezpieczenia sprzętu w transporcie itd. Sprzedawcy na alledrogo często nie podają adresu co w razie chęci zwrotu teleskopu może stanowić pewien problem :szczerbaty: . Bardzo często kontakt ze sprzedawcą jest utrudniony lub zwyczajnie nie odpowiadają na maile. Można by tak jeszcze pociągnąć ...

 

zawsze można zaglądnąć TU ... lektura na długie zimowe wieczory :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tej cenie najbardziej uniwersalny będzie refraktor 70/700 - nada się dobrze do obserwacji Księżyca i planet oraz jaśniejszych galaktyk i mgławic. Lornetka też jest dobra, ale wątpię, by widoki zainteresowały sześciolatka - w doświadczenia wiem, że największe wrażenie u osób "zielonych" w temacie astro wywołuje Księżyc i ew. planety, a wszelkie DSy komentowane są najczęściej w stylu "ale ja tu nic nie widzę!" lub "tylko taka chmurka?!".

Edytowane przez Rhobaak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczuwając się w położenie.

wychodzi mi refraktor 70/500 lub 70/700.

Z autentyczna przyjemnością zauważam, że polepszasz się w rozmowach na forum z Kobietami - już nie zdawkowe i TAJEMNICZE "celestia.pl" {zamiast http://www.celestia.pl "teleskop za jak najtaniej"} tylko konkret!

 

A Pani wspomnę, że w na ten sam temat napisano jeszcze trochę w tej samej sekcji ale poniżej w temacie:

 

"NA PREZENT ZA 300ZŁ"

 

p.s.

Ja akurat posiadam teleskop podpowiadany przez McArti natomiast zanim go kupiłem to starannie przeglądałem allegro i stwierdziłem że tam oferują bardzo kiepskie teleskopiki za prawie 300zł - to samo stwierdziłem bywając osobiście w wielkich marketach. Odradzam.

 

Z tych dwóch polecanych też przypuszczam, że ten nieco dłuższy będzie ciut lepszy, ze względu na Księżyc.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autentyczna przyjemnością zauważam, że polepszasz się w rozmowach na forum z Kobietami - już nie zdawkowe i TAJEMNICZE "celestia.pl"

co innego uczaca sie nastolatka (która niechce sie uczyć?), a co innego matka, która ma dom na głowie a astro to tylko pomysł ;)

 

ps. nie zostawiać w dzień dziecka samego z teleskopem, bo sobie słońcem przez teleskop oczy wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autentyczna przyjemnością zauważam, że polepszasz się w rozmowach na forum z Kobietami - już nie zdawkowe i TAJEMNICZE "celestia.pl" {zamiast http://www.celestia.pl "teleskop za jak najtaniej"} tylko konkret!

 

(...)

 

Aaaa , to wygląda na to, ze ja ja sie nie polepszam blink.gif Ale wiecie co? Bede szedł w zaparte. Przeczytać ten art z celestii PRZED zakupem!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Poczytam polecane lektury i kupię coś w sklepie.

Niezależnie od tego, co kupisz, warto dokupić za grosze filtr słoneczny (folię mylarową). Po najprostszym oprawieniu i założeniu na obiektyw będzie można oglądać także Słońce. Wprawdzie w tej chwili brak plam, ale w końcu się pojawią. Widok tarczy słonecznej nawert bez plam, niekiedy z przepływającymi chmurkami, jest dla każdego nowicjusza fascynujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.