Skocz do zawartości

Witam


Safko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, astronomią fascynuję się od 5 lat. Do tej pory używałem lornetki Canon 18x50 IS. O niebie wiem już bardzo dużo, więc znalezienie obiektu na niebie nie stanowi dla mnie problemu. W okolicy mojego domu jest kilka dobrych miejscówek, a sam dysponuje działką o powierzchni 90x75m bez drzew więc pole widzenia nieba jest duże. Światła miasta też nie będą sprawiały problemu, ponieważ mieszkam na końcu miasta (Gorzów Wlkp.). I właśnie chciałbym się spytać czy na początek synta 6" będzie mi odpowiadać. Mój budżet wynosi 1 tyś. zł. Czy gdybym zakupił synte 6" stąd - http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-skdob-6,d734.html - opłacało by mi się? I co mogę do niej dokupić (okular jakiś czy cuś?) za resztę (131 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synta 6" w tym budzecie to dobry wybor, choc jesli astronomią interesujesz sie od dłuższego czasu to polecałbym Ci coś większego, np 8" (używaną też znajdziesz w tej cenie). Na poczatku wypróbuj okulary dołączone do zestawu (po rozłożeniu można od razu obserwować), a później sam będziesz wiedział czego Ci brakuje (ale prawdopodobnie będzie to jakiś okular).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

patrzyłem przez Synte 6". Fajna jest. W miarę tania i uniwersalna. ładne widoki Planet i DS( oczywiscie jak na 6") Ale Planety mają bardzo fajny kontrast. 8" będzie napewno lepsze, w szczególmnoci na DS. Planetki będą nieco mniej kontrastowe, za to można uzyskac więcej szczegółów i większe powiększenie. Co lepsze- zalezy głównie od seeingu. Jak chcesz nowe to Synta 6". Jak może byc używka brałbym 8 na ogródek. za 131 kupisz tylko Plossla. Do 6" są dołączone tylko kellnery. Co to znaczy przekonasz się później. Ja wylądowałem na LVW i NLV choc na początku starczały mi Plossle i SWAN. Dozbierałbym kasy na co szerokokątnego np. SWAN 33. Dobry okular do Synty 6. Obserwowałem nim w tym teleskopie, daje dużo radochy. Weż którys z tych teleskopów, nie zawiedziesz się. UWAGA: Ważne aby 6" złapac z 2" wyciągiem( 8 wszystkie taki wyciąg miały) . nie wiem jak teraz to wygląda ale kiedy były i 1.25 i 2". Widziałem i takie i takie.

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.