Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam leciwą Sigmę DL 70-300 f/4-5,6 i ostrość jest podobna jak na zdjęciach Czarnego. Tylko ja przymykam szkło maksymalnie do f/10. przy 300 mm. Piękna ostrość jest już na f/7.1, na f/8-10 znika wszelka winieta nawet przy mocnym podbicu kontrastu.

 

Nie przekraczam w zasadzie f/13. Większość zdjęć które robię jest wykonana w zasadzie koło f/8. Jednak na Dąbrowskiej zrobiłem serię na kilku różnych ustawieniach i wyszło tak, że to akurat było najlepsze. Niestety w całym tym zestawie borykam się jeszcze z "statywem dla ubogich" za banktot z Kaziem. Ciągle zapominam załatwić sobie wyzwalacz radiowy i okówkę by punkt podparcia był na obiektywe, a nie na korpusie aparatu. Z dyndadłem radzę sobię tak, że ustawiam samowyzwalacz na 10 sekund, dzięki temu w tym czasie aparat wytłumi drgania po naciśnięciu guzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Za to już dziś, pospolita obserwacja z Łomnicy (28.09.2014).

 

IMG_9806x.jpg

 

Dorobiłem opisy do kadru z dachem Czeskich Beskidów, także ze szczytu Łomnicy. Natomiast ze zdjęc na południe i wschod, z grani pomiędzy Łomnicą a Łomnicką Kopą nic nie wyszło. Przy karkołomnej woltyżerce krzywymi dało się wyciągnąc fragmenty zarysu Vihorlatu i tyle, ale jest to zbyt obleśne by dało się opublikować :icon_biggrin:

 

IMG_9825x.jpg

 

 

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni szykuje nam się na DO egzotyczna daleka obserwacja z gór :)

Nie dodales najwazniejszego, ze choc to nie najdalsza obserwacja, to bez watpienia jedna z najciekawszych w historii DO. Co wiecej, moze ja wykonac co najwyzej kilkadziesiat osob na Ziemii :-) A zeby bylo jeszcze ciekawiej, to kryje sie za nia niezwykla historia bohaterstwa naszych ludzi gor!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodales najwazniejszego, ze choc to nie najdalsza obserwacja, to bez watpienia jedna z najciekawszych w historii DO. Co wiecej, moze ja wykonac co najwyzej kilkadziesiat osob na Ziemii :-) A zeby bylo jeszcze ciekawiej, to kryje sie za nia niezwykla historia bohaterstwa naszych ludzi gor!

Od czasu tej zapowiedzi pojawił się tylko "nowy" komin Elektrowni Opole, widziany ze Śnieżki.

Niczego mu nie brakuje, ale po tych kilkudziesięciu osobach, spodziewałem się przynajmniej obserwacji z Antarktydy :). No nic, czekam dalej.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dalekie widoki z góry Fudżi, godz. 6 rano 28 września. Daleko na zachodzie zobaczyłem wielką chmurę dymu - erupcję wulkanu Ontake-San w odległości 127km, która rozpoczęła się kilkanaście godzin wcześniej. Nie wiedzialem do końca o co chodzi, dopóki wieczorem nie włączyłem tv. Przez następne dni był to główny temat poruszany w japońskich mediach. Niestety wybuch ten kosztował życie 56 turystów, którzy mieli pecha być w okolicy szczytu :(

 

DSC_5615.jpg

 

I jeszcze widok przez całą szerokość wyspy Honsiu, ponad 180km. Szkoda, że powietrze nie było czystsze, bo z Fudżi jest potencjał na prawie 300km.

 

DSC_5629.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalekie widoki z góry Fudżi, godz. 6 rano 28 września. Daleko na zachodzie zobaczyłem wielką chmurę dymu - erupcję wulkanu Ontake-San w odległości 127km, która rozpoczęła się kilkanaście godzin wcześniej. Nie wiedzialem do końca o co chodzi, dopóki wieczorem nie włączyłem tv. Przez następne dni był to główny temat poruszany w japońskich mediach. Niestety wybuch ten kosztował życie 56 turystów, którzy mieli pecha być w okolicy szczytu :(

 

attachicon.gifDSC_5615.jpg

 

I jeszcze widok przez całą szerokość wyspy Honsiu, ponad 180km. Szkoda, że powietrze nie było czystsze, bo z Fudżi jest potencjał na prawie 300km.

 

attachicon.gifDSC_5629.jpg

Radku dziękuję Ci osobiście za relacje. Mimo, że pokazujesz takie egzotyczne miejsca, nie czuję ich obcości - może to za sprawą oglądanych w dzieciństwie filmów z Godzillą :nottalkingtoyou::lol: ?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka zdjęć z rozpoczęcia sezonu inwersyjnego na Pradziadzie 27.10.2014

 

DSC_5442.jpg

DSC_9916.jpg

DSC_0045.jpg

DSC_0181.jpg

 

Więcej na moim nowym blogu: http://roweromaniakk.blogspot.com/2014/11/dzien-switaka-pradziad-27102014.html

 

Poprzedni blog usunąłem ze względu na ciągłe problemy techniczne ze strony hostingu.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wykonane ze Zbójnickiej Kopki przez koleżankę Olgę z Tarnowa. Opis i męczenie RAWa własne. Niestety maksymalna długość lufy w jej zestawie to 50 mm, więc ciachłąl się dość duży crop.

 

724f.jpg

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.