Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Boubin z Szyszaka na Most Wanted!

 

Tak naprawdę Boubin z Wielkiego Szyszaka to małe piwo. Lepiej pojechac do Czech i zapolowac z Bouina (1360+21 m) na fragment Niżnych Tatr z 443 km !, potwierdza to symulacja w HeyWhatsThat, niestety symulator Udeuschle nie potwierdzał możliwości takiej oserwacji.

 

Muszę kiedyś policzyć to niezależnym programem, ale to niestety trwa, bo na domowym komputerze mam niewiele GHz w porównaniu z serwerem.

Boubin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesioniki siadły w niedzielę. Za to dzień wcześniej pułap chmur był znacznie wyższy i dużo poprzykrywał, jednak też miałem swój "Manhattan" jak kolega w Biesach - siadło parę miraży. Co ciekawe, obraz gór rozlał się w przeciągu niecałego kwadransa. Wszystko strzelane z ręki, na długim jak na tę lufę czasie, dlatego kadry są tak paskudne :D

 

1.Chabenec

2.Lewockie

3.Siminy i Repisko

4.Czarna Góra i Ihla

 

IMG_1980.jpgIMG_2028.jpgIMG_2025.jpgIMG_2022.jpg

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

11 listopada miałem okazję być w Szumawie na szczycie Plechy. I udało mi się popełnić zdjęcie na którym widoczne jest chyba Zugspitze. Dla ułatwienia dodaję jeszcze kolejne zdjęcie, na lewo od poprzedniego.

post-26352-0-53861100-1417739218_thumb.jpg

post-26352-0-46760900-1417739460_thumb.jpg

Edytowane przez plauen
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ode mnie obserwacja Sycylii z Malty. Bardzo rzadko można ją zobaczyć, ponieważ wymaga to bardzo dobrej przejrzystości powietrza i trzeba dokładnie wiedzieć gdzie patrzeć, a powietrze nad Maltą jest często zapylone pyłem z Sahary. Jednak po kilku dniach intensywnych opadów powietrze stało się krystaliczne. Byłem tam służbowo i nie mogłem skorzystać z niezwykłej przejrzystości pierwszego dnia po zakończeniu opadów. Ale następnego dnia pojechałem do Mdiny położonej na wzgórzu 210m, poczekalem aż słońce się zniży, popatrzyłem przez lornetkę i była! Nie był to spektakularny widok, bo przejrzystość już nieco siadła, chociaż i tak była świetna. Zdjęcie zrobione na ogniskowej 200mm wymagało trochę gimnastyki, żeby było coś widać, więc jego walory estetyczne są znikome ;)

 

DSC_8109.JPG

 

Z Malty można też teoretycznie zobaczyć Etnę w odl. ok. 210km, ale nie wydaje mi się, żeby to było możliwe w dziennych warunkach. Ale natknąłem się na nocną fotkę Etny w trakcie erupcji: KLIK

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Robert J

 

Nie żebym się czepiał czy coś ;) ale powiedz czy nie nudzi Ci się fotografować wciąż tych samych obiektów z tego samego miejsca?

Pytam bo widzę że jesteś jak nie na Biskupiej to na Pradziadzie chyba co tydzień :P

Co Cię motywuje? :)

 

Pozdro!

Nie nudzi mi się tak samo nie nudzi się ludziom z Podkarpacia odwiedzanie tych samych miejscówek. Z Biskupiej Kopy to dopiero czwarty raz kiedy udało mi się złapać Tatry. I wcale nie byłem tam w celach obserwacyjnych :P Poza tym to najbliższa górka od miejsca gdzie mieszkam, a na Pradziada jeżdżę bo jest tam jeszcze coś do ugrania i nie zawsze jest to wypad dalekobserwacyjny. Mając za środek lokomocji jedynie rower dalej jak 100 km zimą się nie zapuszczę :)

Co mnie motywuje ? Ciągły ruch, rower, narty biegowe i piesze wędrówki po górach :)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat się zawiązał bo o motywacjach jeszcze chyba nigdy wymiany zdań nie było. Jeśli chodzi o mnie to po prostu mam satysfakcję z tego typu zdjęć. Tak samo jak wedkarz ze złowionej dużej ryby, czy myśliwy ze zwierzyny która upolował. Dla mnie to taki zamiennik polowania, a ja jestem łowcą, a przy okazji polowania na daleki obiekty dokształcam się, poznaję lepiej otaczający nasz świat, mam wiecej ruchu i co najważniejsze odwiedzam nowe miejsca w które pewnie bym nigdy się nie wybrał na zwykłą wycieczkę (choć na zwykłych wycieczkach krajoznawczych też często poluję na jakiś daleki obiekt).

 

Kidyś na któres urodziny dostałem takie ciekawe życzenie: " żebyś znalazł coś wyjątkowego i wartościowego dla wszytkich w miejscu gdzie wszyscy już byli i szukali" i myślę że dalekie obserwację są własnie tym czymś, i takie właśnie życzeni chciałbym złożyć wszystkim dalekim obserwatorom w nowym 2015 roku !

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górach wielka odwilż. W jedną noc przyszło oberwanie chmury i stopiło w Beskidach większośc śniegu poniżej 600 mnpm. Podczas skitury na Eliaszówkę trafiły się niezbyt prężne odległościowo strzały w kierunku Gór Tokajsko-Slańskich, ale to juz prawie Węgry :D

Wieża na szczycie mogła by stac w ciut lepszym miejscu, ciut wyżej tylko musieli by ją wybudować Słowacy. Tragicznie nie jest, ale w kierunku zachodnim drzewa troszkę mącą w panoramie. Już po wyedytowaniu zdjęcia zorientowałem się, że widac jeszcze trzeci może nie zupełnie zamek, ale skałę na której się znajdują się ruiny. Chodzi o pipant w kopule Bodonia - Hrad Makowica.

 

IMG_2892.jpgIMG_2884.jpg

 

PS. Kask przy zjeździe się bardzo przydał.

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wschód Słońca nad Górami Czerhowskimi z Babiej Góry - 15.02.2015

Najdalszy punkt to szczyt Lysa (1068mnpm) - 125,3km. Widać go obok refleksu po prawej stronie kadru - pojedynczy wierzchołek wystający ponad bliższy grzbiet.

 

wschod.jpg

 

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschód Słońca nad Górami Czerhowskimi z Babiej Góry - 15.02.2014

Najdalszy punkt to szczyt Lysa (1068mnpm) - 125,3km. Widać go obok refleksu po prawej stronie kadru - pojedynczy wierzchołek wystający ponad bliższy grzbiet.

 

attachicon.gifwschod.jpg

 

 

Chyba byliśmy na tej samej górze w ten dzień (masz na myśli 2015r.?) :)

 

 

IMG_0154.JPG

Edytowane przez Bulizzor
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.