Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest - to w tym roku - poprawiłem datę we wpisie ze zdjęciem.

Spałem ze sporą ekipą na szczycie. Szczerze mówiąc po sobotnim wietrze i wyżowej pogodzie liczyłem na lepsze warunki. W nocy gołym okiem było widać Kraków i Ostrawę, ale bardzo wiało i nie zamierzałem wyłazić ze śpiwora.

W dzień widoczność w kierunku zachodnim kończyła się na Skrzycznem, nie było widać też gór Vtacnik ani Wielkiej Jaworiny.

We wschodnim kierunku najdalej widoczne wzniesienia znajdują się w okolicach Rzeszowa ale i tak były schowane pod mgłą.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia z Maroka znalazłem fotę, która ma potencjał dalekoobserwacyjny - i miałem rację. Pasmo Antyatlasu z przełęczy Tizi'n'Test (2092m) w Atlasie Wysokim. Udeuschle podaje tylko te 3 nazwy szczytów, do najdalszego 142 km: http://goo.gl/B7sF7I

 

post-23006-0-71835700-1424733360_thumb.jpg

Edytowane przez RadekW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota Górka (757 m n.p.m.) w Beskidzie Małym o dużym potencjale obserwacyjnym gdyby nie to że szczyt maksymalnie zasłonięty przez drzewa. Poniżej szczytu można jednak dojrzeć między gałęziami min. Tatry Wysokie i Zachodnie. Resztę Tatr zasłania Babia Góra.

 

20.02.2015 Złota Górka 718m.n p.m godz.16:20

Ganek 92km, Rysy 91km, Wysoka 92km, Kozi Wierch 85km

 

post-23939-0-90062700-1424735386_thumb.jpg post-23939-0-20811100-1424735426_thumb.jpg post-23939-0-46003400-1424735547_thumb.jpg

 

Gerlacha nie widać :(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! też kiedyś zrobiłem symulacje ze Złotej Górki i byłem miło zaskoczony ,jednak rzeczywistość wszystko niweczy.Wszędzie drzewa .Podobna sytuacja na Jawornicy.

Edytowane przez tomkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmasakrowałem kolejne dwa RAWy z Radziejowej. Marna jakość, ale coś tam w kadrze majaczy.

 

IMG_3541t.jpgIMG_3253t.jpg

 

Oraz zdjęcie z chyboczącej się wieży na Jaworzach w kierunku południowym, na wulkaniczne kopy Gór Tokajsko-Slańskich.

 

IMG_3588t.jpg

 

Dodatkowo załączam zdjęcie "pułapki na skiturowców" pod Jaworzami. Dobrze, że linka nie była na wysokości szyji.

 

IMG_3659t.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodatkowo załączam zdjęcie "pułapki na skiturowców" pod Jaworzami. Dobrze, że linka nie była na wysokości szyji.

 

 

 

Kuźwa wpieprzyć takiemu podczłowiekowi co linki rozwiesza, narciarzom czy quadom. Zabić kogoś mogą tylko. Nie rozumiem dlaczego podludzie takie linki zakładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przypadkiem miniaturkę swojej fotki z 1986 roku na której ktoś zrobił opis. Odległość do szczytu Ganesh I to jakieś 120 km od miejsca gdzie ją robiłem, czyli przełęczy Nagarkot. Poszukam większej fotki w archiwum :)

 


Annapurna opis.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kuźwa wpieprzyć takiemu podczłowiekowi co linki rozwiesza, narciarzom czy quadom. Zabić kogoś mogą tylko. Nie rozumiem dlaczego podludzie takie linki zakładają.

 

Akurat do quadziarzy najchętniej to bym strzelał, ale narciarzy bym zostawił w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie stało. Poza tym, że się z nienacka wywalilem (białej linki na tle śniegu za nic nie widać w półmroku) i tak mi się kończyny splątaly, że chwilę zajeło zanim się rozsupłałem. Zeszło na tyle długo, że w przerwie zrobiłem sobie zdjęcie :icon_razz: Nie wiem jaka idea przyświecała zawieszeniu linki w tym miejscu. Na pastuch to nie wyglądało, a pułapki na quadziarzy są zwykle rozwieszone wyżej. Nie przepadam za offroadem, ale ich gleboryjstwo to jeszcze nie powód by skazywać ich na śmierć przez dekapitacje. Coż, zdemolowalem dziwną instalację. W zasadzie to bardziej się wnerwiłem tym, że nic konkretnego nie zlapałem pędząc po robocie na wieżę. Kolejny raz nie siadł Vihorlat na który poluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przypadkiem miniaturkę swojej fotki z 1986 roku na której ktoś zrobił opis. Odległość do szczytu Ganesh I to jakieś 120 km od miejsca gdzie ją robiłem, czyli przełęczy Nagarkot. Poszukam większej fotki w archiwum :)

 

attachicon.gifAnnapurna opis.JPG

To pewnie opis zrobił Romek vel ORJ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co ci zrobili ci quadziarze? Nie wszyscy są tacy, jak myślisz.

 

Nie mają prawa się panoszyć po szlakach i to jest wystarczający powód.

Idę w góry po to żeby się odprężyć, oderwać od miejskiego zgiełku, a nie słuchać ryczących silników i uciekać ze szlaku żeby nie zostać rozjechanym przez jakiegoś idiotę na quadzie czy też crossie.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem archiwum. Wszystkie fotki robione aparatem Yashica F 2000 z optyką Yashica serii ML- różne długości ogniskowej plus zoom 70-210 na negatywie Kodachrome 200 ASA. Odbitki robione w Nepalu w 1986 roku do dziś trzymają kolor ! Skany robione dziesięć lat temu na skanerze HP Scanjet 2200.

 

Fotografie są fragmentem dokumentacji fotograficznej ekspedycji Reinholda Messnera na Makalu w grudniu 1986 - styczniu 1987. Pokazuje oczywiście tylko te, na których widać odlegle szczyty :)

 

 

Grupa Ganesh w kilku ujęciach. Wschód Słońca w Himalajach fotografowany 24 grudnia 1986 roku z przełęczy Nagarkot.

Dscf0007.jpg

dscf0013.jpg

DSCF0097-1.jpg

photo (1) Copy (6).jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze parę fotek, nie zmieściły się w jednym poście.

 

Grupa Ganesh z przełeczy Nagarkot

 

photo (1) Copy (7).jpg

 

photo (10).jpg

 

Poniżej: Nocleg na trasie do obozu -bazy Makalu - wysokość 4200 m.n.p.m. Z prawej strony na horyzoncie widoczny Mt. Everest

 

photo (23).jpg

 

Poniżej: Zdjęcie z lotu rekonesansowego do obozu bazy Makalu. Makalu widoczne nad prawym ramieniem pilota.

 

photo (20).jpg

 

Wschód Słońca - oświetlony masyw Makalu z drogi dojścia do obozu bazy.

 

dscf0011-1.jpg

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wg mnie Makalu od strony Tumlingtar , jakieś 2500 m.m.p.m. Tak mam opisane, sprawdziłem w necie..to Machapuchare nie ma chyba tej turni po lewej stronie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by oznaczało, że Machapuchare ma siostrę bliźniaczkę ;)

 

Poniżej zdjęcie Machapuchare zrobione gdzieś z pomiędzy MBC i ABC.

 

Żródło: http://www.team-bhp.com/forum/travelogues/143263-wandering-himalayas-trek-annapurna-base-camp.html

 

PS. To święta góra, więc nie ma żartów :smokin:

 

1154791d1382259919-wandering-himalayas-t

 

Zobacz też:

 

https://www.pinterest.com/pin/379428337326025726/

 

http://www.shutterstock.com/pic-180612233/stock-photo-machapuchare-at-sunset-annapurna-himal-nepal.html?src=CxuwTHpWsGQ43WyTIvRjqw-1-14&ws=1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, masz rację. Czyli mam źle opisane zbiory :( Ciekawe skąd to zdjęcie się u mnie wzięło...ja nigdy nie byłem w tych okolicach ...chyba że w czasie tego lotu rekonesansowego

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dzisiejszy pstryk spod Krakowa, a dokładnie wiadukt w Mogilanach nad Zakopianką. Max na zdjęciach - 89km do Lodowego

Pierwsze 2 - 350D + sigma 28-125 na 28mm i 125mm

Kolejne 3 - 350D + zaczepno - obronny Orestegor 500/5,6 na f8

post-24983-0-62042800-1431105503_thumb.jpg

post-24983-0-89186300-1431105507_thumb.jpg

post-24983-0-96271100-1431105510_thumb.jpg

post-24983-0-85160700-1431105513_thumb.jpg

post-24983-0-04170700-1431105517_thumb.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.