Skocz do zawartości

Lęk przed ciemnością :-/


Safko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 6 lat później...

Jakie macie chłopaki sposoby na ewentulane odstraszenie nieproszonych gosci? Znalazlem dobra miejscowke ale blisko linii lasu, a ostatnie czego potrzebuje podczas sesji to chrumkanie z ciemności :D

 

Kiedyś rozmawiałem ze starym fachowcem od płoszenia kun. Powiedział, że jedną z metod odstraszania zwierząt jest znaczenie terenu moczem :) Twierdził, że metoda pewna, aczkolwiek trzeba się napracować.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy maiłem spotkanie ze stadem dzików. Przebiegały koło mnie w odległości kilku metrów. Krzaki, nie krzaki, biegnie to to do przodu i nie patrzy na nic, jak czołgi. Nie wiedziałem co robić - stałem jak słup soli i na szczęście nie zaatakowały mnie. W każdym razie niezbyt miłe uczucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy maiłem spotkanie ze stadem dzików. Przebiegały koło mnie w odległości kilku metrów. Krzaki, nie krzaki, biegnie to to do przodu i nie patrzy na nic, jak czołgi. Nie wiedziałem co robić - stałem jak słup soli i na szczęście nie zaatakowały mnie. W każdym razie niezbyt miłe uczucie...

 

Mam dookoła lasy, także prędzej czy później i mi się to pewnie przytrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki mają słaby wzrok, kierują się głównie węchem :) mnie raz jeden młody odyniec pogonił tak z 10 metrów dla zabawy i na mnie chrumknął groźnie, nie powiem miałem stracha, specjaliści doradzają nie uciekać :) cholerka nie dałem rady i zmiękłem, pogonił chwilę i przestał ale widać że był zadowolony z siebie bardzo młodziak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik potrafi fajkami/kłami zdrowo poszarpać łydki, nie ma żartów. Kiedyś też je olewałem myśląc, że zawsze gdy na nie krzyknę to uciekną, póki jeden leśnik mnie nie uświadomił, może przesadnie, ale zawsze lepiej w tę stronę.

 

W jaki sposób Cię uświadomił, jeśli można spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tutaj jest mocno zmieszany, bo chce po prostu uciekać do lasu a jakiś hmm inteligentny inaczej postawił ogrodzenie z siatki leśnej wkoło wydm, i nie ma jak uciekać do lasu :( jedyna droga to przez wyjście dla ludzi no i zmieszany dzik walczy, maja szczęście że to taki młodziak mały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jadę sam to staram się tak rozstawić sprzęt by nie było dalej niż kilka metrów od auta (w razie szybkiej ewakuacji ) zapuszczam jakiś fajny, adekwatny do sytuacji dźwięk by nie słyszeć dziwnych odgłosów nocy i tak sobie lukam bez strachu. Polecam E.L.O. płyta Time robi doskonale na odwagę i wzmaga chęć do obserwacji ☺

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić pastucha elektrycznego i się ogrodzić, nie jest w sumie drogi, albo "wyjącą teściową" lub zabrać swoją własną wyjącą teściową :P

 

Tu znalazłem z ciekawości kilka wynalazków na świnie:

 

https://debowa-aleja.pl/odstraszacze-zwierzyny/3-ffuuk-zielony-odstraszacz-na-dziki-w-plynie.html

ale zapewne jest jeszcze sporo takiego sprzętu w niższych cenach w internecie.

 

 

Edytowane przez Tucznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.