Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

No i ostatecznie Tąpadłach wylądowaliśmy we dwóch ze ZbyTem.

Niebo jak na połowę Lipca fajne, całkiem niezły zasięg (bardzo ciemne tło, prawie ideał)

Droga Mleczna z szczeliną Łabędzia jak na dłoni.

NGC7006 z ED80+Nagler12 widoczna bez problemu.

Z mojej ręki padły głównie obiekty letnie - ZbyT męczył Strzelca :)

 

Z dodatkowych atrakcji: bardzo mocna flara Irydium i parę meteorków, lecących od Altaira do Wegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolini okularki zabrał ale za to ja zapomniałem o czerwonej latarce :Boink:

w efekcie strzelałem do Strzelca na oślep :szczerbaty:

warunki nadspodziewanie dobre. Droga Mleczna widoczna na południu prawie do linii lasu. W użyciu był Gucio 180/1124 ... tym razem z umytym lustrem B)

dzisiaj rano udało mi się zidentyfikować część obserwowanych obiektów

tuż nad drzewami M22 ale M28 już mi umknęła (może schowała się za drzewami)

między gałęziami złapałem jeszcze M8, M20 i M21 za to bardziej komfortowo M18, M24 i M25

nieco wyżej M16 lub M17 ale nie mam pewności która to była

 

porównałem też widoki M13, M27 i M57 pod domem i na Tapadłach ... różnica kolosalna

 

na zakończenie przeniosłem teleskop w inne miejsce i pożegnałem się z hichotami oraz z M31 i jej koleżankami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem włączone obserwowanie tego działu lokalnego ale akurat mi wczoraj nie przyszło powiadomienie - nie wiem czy bym pojechał bo sam jadąć mógłbym nie trafić - napiszcie prosty kilkuzdaniowy opis (mapy mam ale detale na koniec przed parkingiem).

 

a co do tych hichotek coś zaobserował to dziś mamy Kosmiczny finał piłakarski (i śmieszny) Hi-Ho-tkowy

 

(bo taki trochę niepoważny - prawdziwy to już był: "Hi-Ni-nowy" - tylko już pewnie wykluwajaca się grypa pomogła Hiszpanom)

 

EDIT:

kibicuje Niemcom tylko z jednego powodu. Kiedyś jakiś zawodnik niemiecki powiedział że jak idzie trenowac to mówi (prawdę) rodzinie - że idzie do pracy. Z takich samych powodow odmawia alkoholu i papierosów - tłumacząc się "pracą". Marzy mi sie, że i nasze gwiazdy nie bedą chodziły na terningi jako gwiazdy tylko do pracy. I nie piły i nie paliły nic a nic!!!!

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo łatwo trafić na Tąpadła

z Bielan jedziesz na Świdnicę, a za Mirosławicami (przed lotniskiem) skręcasz w lewo na Sobótkę i jedziesz cały czas prosto w kierunku na Wiry. Za Sulistrowiczkami w środku lasu po lewej stronie odbywa się weselisko :szczerbaty: , a nieco dalej jest wiata przestanku autobusowego, a tuż za nią ale już po prawej wjazd na parking ze sporą polanką

 

w razie czego możemy się umówić na parkingu przy McDonaldzie na Karkonoskiej lub przy stacji benzynowej w Gniechowicach. To drugie miejsce bardziej m pasuje bo jadę przez Smolec i mam 10 km bliżej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda Olo ... myślałem, że jesteś w pracy

już na miejscu doszliśmy do wniosku, że mogliśmy do Ciebie zadzwonić

ale zapowiada się kolejny ładny tydzień więc może ...

jeśli nic mi nie wypadnie to wstępnie możemy się umówić na poniedziałek ... chyba że dzisiaj po meczu finałowym?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam na szóstą :( Więc średnio bym był energiczny w pracy :) W zasadzie cały tydzień mam na 6 rano, a w piątek mam już urlop i jadę nad morze :)

Niemniej gdyby dzisiaj po meczu zebrała się jakaś grubsza ekipa, to byłbym chętny. Samopoczucie w pracy i tak zajmuje u mnie bardzo niską pozycję priorytetów codziennych hahaha.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak samo jak Olo napiszę - rano o 4:30 odwożę córkę z mamą na PKP ale mimo to chętnie skoczę - rozpoznawczo. Biorę tylko lornetkę niemniej jakby ktoś chciał ze mną nie tylko pojechac ale i wrócic to powrót planowalbym dosyć szybko by byc we wrocku o 3-ciej i godzinkę dospać.

 

To jak bedzie decyzja "na tak" to

 

jak kto mi wskaze droge to mogę podjechać we wrocku a jak nie to o której mam czekać w Gniechowicach na Benzynowej ?

 

p.s. zaraz wysyłam telefon do Olo bo do niego PW itp dochodzą - pewniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal się waham. Koniecznie chcę obejrzeć finał Mistrzostw Świata.

Tak jak mówiłem, jak będzie mobilizacja, to chętnie jadę, jak nie będzie to w dwóch, czy trzech chyba nie ma co? No bo rano do roboty :/

Jak myślicie?

Zbyszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na miejscu o 22:30 i było jeszcze jasno. Ciemno zrobiło się dopiero po 23

ciemności są około 2,5-3 godziny, a później powoli przejaśnia się

jeśli wyjedziemy po meczu to na miejscu będziemy po 23. Jak dojdzie do dogrywki lub karnych to wypad nie ma sensu

 

ja jutro zaczynam robotę o 9:00 więc dla mnie to nie problem ale jeśli nie pojedziemy to powalczę przed domem

pozostawiam Wam decyzję

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz zaczyna się o 20:30. Jeżeli nie będzie dogrywki to skończy się około 22:15. Wtedy zajechalibyśmy na tą 23cią, czy 23:15. I to by pasowało.

Jeżeli będzie dogrywka to rzeczywiście nie ma sensu. Wybaczcie, że tak kręcę z tym meczem, ale to przecież finał. Bardzo warto obejrzeć.

 

A więc ustalmy:

-Mecz bez dogrywki - Wyjeżdżamy na obserwacje. Zakładam Zbyszku, że wpadniesz po mnie :) Pozostaje opcja, gdzie spotkamy się z Ekologiem. Czy w trakcie zabierania mnie, czy tradycyjnie przy McDonaldzie koło BP na Karkonoskiej, czy już na miejscu?

 

-Mecz z dogrywką, tudzież z karnymi - automatycznie dajemy sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz bez dogrywki - ruszam z domu i jadę

 

jak nie powiecie dokąd to az na stacje beznz w gniechowicach(mam nadzieje ze tam jest tylko jedna;)) - czyli nie przekraczajcie Gniechowic beze mnie :) CiemnoZielona Fabia

 

ale mogę wpaśc po OLO - jednak mecz bede ogladał (TV ok) wiec moge przez kilka minut nie odbierac telefonu :) :)

 

jesli Olo wyslesz mi adres lub polecenie sms to ja zawsze potwierdzam otrzymanie sms moim sms - to dopiero znaczy ze doszedł.

 

aha BP na karkonowskiej tez mi pasuje jesli tak wskażecie

 

Zbyt wez lornetke!

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem w to lato czujny zwłaszcza, że jeszcze nie byłem pod "astro-normalnym" niebem

(znaczy jak jest ekipa to prawie na pewno sie dołączam, i mogę powieźć ludzi bo ja aktalnie lornetkuję wiec mam miejsca)

 

do tego wątku zazwyczaj zerkam około 18.15 i/lub 21:50

ale jakbym sie nie odezwał, mimo że wyjazd dochodzi do skutku, to prosze poinformować mnie wszelkimi ścieżkami.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.