Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje w mediach


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego iż prognozy pogody na niedziele są fatalne ustaliłem z Panią Redaktor iż nie będziemy organizować spotkania na siłę ponieważ zarówno nam jaki Dziennikowi Zachodniemu temat się nie pali, więc odkładamy to do najbliższego możliwego spotkania obserwacyjnego w terenie które zorganizujemy na Dorotce kiedy będą jakkolwiek lepsze niż obecnie warunki obserwacyjne. Pani Redaktor wolałaby poczekać abyśmy mieli dobre warunki obserwacyjne żebyśmy w licznym gronie przybyli ze sprzętem na jakieś spotkanie w terenie, bo na tym bardziej jej zależy, niż robić materiał na siłę.

Mam nadzieję że w przyszły weekend uda się te wszystkie okoliczności pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilne,

 

Dostałem wczoraj telefon, a wieczorem takową informację na skrzynkę:

 

"napisz na forum, że jest możliwość utworzenia materiału w TVS ale muszę znać szczegóły. Może coś ustalicie"

 

No więc właśnie. Przeglądając prognozy pogody na weekend, to zapowiada się dobra niedziela. Dlaczego niedziela?

- praktycznie każdy ma wolne (nawet ja mam :) )

- do niedzieli są jeszcze 2 dni czasu na zorganizowanie grupy,

 

O co generalnie chodzi. O to byśmy pojawili się na wzgórzu z armatami, rozstawimy się, popstrykamy, oni przeprowadzą wywiad, może potem zdjęcia ze spotkania pokażą jako efekt finalny w tv. Po rozmowie z Mateuszem stwierdziliśmy, że nie musi to być znowu pogoda 10/10. Raczej, żeby coś chociaż majaczyło. Bo ich kamerą reporterską nie uchwycą gór w takim zoomie jakie my osiągamy, a tu chodzi raczej o popularyzację i reklamę naszego hobby, czym się zajmujemy. Myślę, że GŚD będzie najbardziej rozpoznawalnym punktem obserwacyjnym (ale można ustalić inny). Jedyne co musimy zrobić, to w jak najszybszym czasie (najlepiej dziś) ustalić przebieg spotkania. Oni muszą mieć jakiś plan tego na co przyjadą. Np.

1. wejscie na wschodnie zbocze pokazanie częsci beskidu,

2. prezentacja sprzętu do fotografii i obserwacji

3. wywiady z Mateuszem (założycielem) no i członkami.

4. prezentacja zdjęć (choćby na laptopie)

5. fajnie jakby ORJ się zjawił, zabił by reporterów wiedzą. :szczerbaty:

4. wejscie na zachodnie pokazanie pradziada

 

Prosiłbym o relatywnie szybką odpowiedź. Bo czasu nie mamy za dużo, kto chętny niech potwierdzi obecność. Zreszta powinienem napisać, kogo nie bedzie niech napisze, reszta obowiązkowo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając prognozy pogody na weekend, to zapowiada się dobra niedziela. Dlaczego niedziela?

- praktycznie każdy ma wolne (nawet ja mam :) )

- do niedzieli są jeszcze 2 dni czasu na zorganizowanie grupy

 

A nie lepiej połączyć to z imprezą na Dorotce za tydzień. Jak zaczniemy się "rozdrabniać", to okaże się że tego 8-mego przyjedzie niewiele osób...

Za tydzień będzie Dziennik Zachodni, to chyba może też być TVS :)

 

Sorki, ale tak sobie głośno myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej połączyć to z imprezą na Dorotce za tydzień. Jak zaczniemy się "rozdrabniać", to okaże się że tego 8-mego przyjedzie niewiele osób...

Za tydzień będzie Dziennik Zachodni, to chyba może też być TVS :)

 

Sorki, ale tak sobie głośno myślę.

Z jednej strony Mateusz ma rację aby spotkanie z mediami zrobić osobno od imprezy na Dorotce bo tam będzie zbyt dużo ludzi i ten materiał wyjdzie taki "okazjonalny" a nie strikte o DO. Z drugiej jednak strony nie warto chyba robić osobno spotkań z Dziennikiem Zachodnim i osobno z TVS bo okaże się że po 3 osoby będą na tych spotkaniach. Połączmy spotkania z mediami w jedną całość w jednym terminie. Takiego jestem zdania.

 

Materiał w TVS i Dzienniku Zachodnim z imprezy na Dorotce na pewno będzie więc wiele miejsca nam tam nie poświęcą. Dlatego też nasze spotkanie z mediami lepiej zrobić osobno a przy okazji niech tylko wspomną o nas i już.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Mateusz ma rację aby spotkanie z mediami zrobić osobno od imprezy na Dorotce bo tam będzie zbyt dużo ludzi i ten materiał wyjdzie taki "okazjonalny" a nie strikte o DO. Z drugiej jednak strony nie warto chyba robić osobno spotkań z Dziennikiem Zachodnim i osobno z TVS bo okaże się że po 3 osoby będą na tych spotkaniach. Połączmy spotkania z mediami w jedną całość w jednym terminie. Takiego jestem zdania.

 

Materiał w TVS i Dzienniku Zachodnim z imprezy na Dorotce na pewno będzie więc wiele miejsca nam tam nie poświęcą. Dlatego też nasze spotkanie z mediami lepiej zrobić osobno a przy okazji niech tylko wspomną o nas i już.

Gdzie kucharek sześć... Nie możemy dopuścić do sytuacji, że jak jedyn się coś przedłuży, to drudzy mają czekać lub w innym wariancie. Bądźmy profesjonalni i nie planujmy dwóch spotkań, co by nie mówić bardzo dla nas istotnych, w tym samym terminie. Poza tym trzeba dywersyfikować - jak pogoda zepsuje spotkanie, to lepiej jedno tylko a nie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybieram się na urlop a tutaj takie atrakcje Was czekają! To niestety moja odpowiedź - nie będzie mnie na Dorotce ani w tą niedzielę ani w następną (czego bardzo żałuję) z powodu wyjazdu wakacyjnego.

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi o której w niedzielę 1 sierpnia będziecie na Dorocie? Pytam bo mam plan wyjazdu z rodziną na Zamek w Będzinie i tak pomyślałem że mógł bym wam cyknąć kilka fotek na Dorocie :) Oczywiście mój wypad rodzinny uzależniony jest od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z roboty <ulga>

 

O której spotkanie? Najpierw odpowiedz - JUTRO od TVS czy wydawca zgadza się na ten termin, bo reporterzy są chętni, ale to wydawca wydaje im zadania na dzień do zrealizowania. Ja już pisałem bratu (on tam pracuje), że lepsze będzie o milion razy jak zrobią z nami materiał niż po raz 30 reportaż o nowo powstałym chodniku w centrum Katowic, który pomoże starszym ludziom w spacerach. Tak więc:

1. Pogoda (jeśli będzie ok, to spotkanie dostosujemy do widoczności. wiadomo, że w południe przy pełnym słońcu może nie być rewelacji - może coś w granicach albo rana, albo wieczora)

2. Jeśli wydawca powie, że jednak w niedziele kręcą o "chodnikach", to można zadzwonić do Dziennika Zachodniego. Wykorzystajmy ten dzień, bo temat spotkania dla mediów jest od dawna, a my się za to bierzemy jak...".."

3. Mam nadzieję, że lista 4 osób pomnoży się conajmniej 3x

(dla takiej ilosci ludzi im się nie będzie chciało kamer z auta wyciągać)

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam plan wyjazdu z rodziną na Zamek w Będzinie i tak pomyślałem że mógł bym wam cyknąć kilka fotek na Dorocie :)

Będziesz na Zamku, cykniesz nam fotkę i nie przyjedziesz żeby nas wesprzeć ? :rolleyes:

 

Ludzie ! Zbierać du*ska i przyjeżdżać na Dorotkę choćby z rodzinami, będzie raźniej i ciekawiej !

 

3. Mam nadzieję, że lista 4 osób pomnoży się conajmniej 3x

Ja również, bo najpierw wszyscy są wstępnie chętni a potem się okazuje że nikt nie może. Żeby się promować musimy jakoś się prezentować. Potrzebujemy Was i Waszych teleobiektywów :D

 

Godzina: owszem TVS stawia warunki ale wstępnie patrząc na prognozy to między 14 a 18 będzie najlepsza pogoda. Rzucam hasło 17:00, Maćku Ty się postaraj ich tak ustawić jak będzie już potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Godzina: owszem TVS stawia warunki ale wstępnie patrząc na prognozy to między 14 a 18 będzie najlepsza pogoda. Rzucam hasło 17:00, Maćku Ty się postaraj ich tak ustawić jak będzie już potwierdzenie.

 

Krzysiek słuchaj powiem tak. Jutro padnie decyzja, wiem, że mój brat bezpośrednio po niej napisze tutaj co dalej. -> "jutro rano napiszę z redakcji co i jak tam na forum". :szczerbaty:

Co do godziny, padł mi też pomysł co by może tego o świcie nie zrobić? hmm? Nie raz jest tak, że wstaje się wcześnie rano, żeby zobaczyć coś baaardzo daleko. O tym też mogą powiedzieć i przedstawić to.

 

Na teraz bardzo pilnie potrzebuje jakis opis naszej działalności, skąd się to wizielo, ilu nas jest, gdzie działamy, jak działamy itd. Ma ktoś może gotowy taki tekst? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tekst już mam.

 

BARDZO WAŻNA RZECZ! REPORTERZY ZACZYNAJA PRACĘ O 9-10 natomiast najpozniej mogą kręcić materiał 14-15 w tym terminie musimy się skupić jeśli będzie akceptacja, a to znacznie zmniejsza pole manewru. Więc dobór godziny jest tutaj bardzo ważny.

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mateusz, za pomoc, faktycznie to lepsze i to wysłałem. Swoją drogą fajnie by było mieć taki w formie papierowej :rolleyes:

No niestety to już są gigantyczne koszty...

 

A co do niedzieli, to nie oszukujmy się - wg prognoz nie będzie fatalnie, ale za to gęste chmury i wilgotność na poziomie 70%, więc jak będzie widać EC w Bielsku, to będzie sukces. Dlatego musimy zagrać czymś innym, czyli właśnie frekwencją (...), wielkością obiektywów, ciekawostkami i przede wszystkim lokalizacją. Pamiętajcie, że do ludzi najbardziej trafi to co robimy, jeżeli pokażemy rejon ich miejsca zamieszkania i co można stamtąd zobaczyć (przebitki z fotkami z tych miejsc). Dlatego materiał powinien pokazywać ujęcia z co najmniej 3 PO - np. Dorotka, Altus, Skalny a najlepiej jeszcze więcej. Chyba że w zamyśle chcą z naszego tematu zrobić "setke", wtedy nie ma co kombinować i zdac się na doświadczenie realizatorów nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to już są gigantyczne koszty...

 

A co do niedzieli, to nie oszukujmy się - wg prognoz nie będzie fatalnie, ale za to gęste chmury i wilgotność na poziomie 70%, więc jak będzie widać EC w Bielsku, to będzie sukces. Dlatego musimy zagrać czymś innym, czyli właśnie frekwencją (...), wielkością obiektywów, ciekawostkami i przede wszystkim lokalizacją. Pamiętajcie, że do ludzi najbardziej trafi to co robimy, jeżeli pokażemy rejon ich miejsca zamieszkania i co można stamtąd zobaczyć (przebitki z fotkami z tych miejsc). Dlatego materiał powinien pokazywać ujęcia z co najmniej 3 PO - np. Dorotka, Altus, Skalny a najlepiej jeszcze więcej. Chyba że w zamyśle chcą z naszego tematu zrobić "setke", wtedy nie ma co kombinować i zdac się na doświadczenie realizatorów nagrania.

 

Tu się całkowicie zgodzę. Wszystko będzie wiadomo rano okolo 9. Jeśli plany TVS na weekend będą inne to proponuje Dziennik Zachodni. Ale jestem dobrej myśli. Tylko w pierwszej kolejności to liczę na potwierdzenia obecności ze strony wszystkich Obserwatorów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również czekam na tą ostateczną godzinę i od razu puszczam info na forum mojego City bo wiem że dzięki moim fotkom ta umieszczanym z PO Oberża i z Dorotki ludzie się tematem zainteresowali i może ktoś byłby chętny przybyć jako nowy obserwator ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.