Skocz do zawartości

Twoja najdalsza obserwacja


Twoja najdalsza obserwacja  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka jest Twoja najdalsza obserwacja?

    • do 50 km
      4
    • od 51 do 100 km
      13
    • od 101 do 150 km
      34
    • od 151 - 200 km
      29
    • od 201 do 300 km
      10
    • Ponad 301 km :D
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Biskupia Kopa i GSA z Leskowca, ale raczkuję dopiero ;)

Pokazałbyś, jak wyszło! Wczoraj i dzisiaj były chyba najlepsze od 4 lat warunki obserwacyjne, przynajmniej w Sudetach. Mnie akurat zmogła choroba i tylko bezsilnie zerkałem na obrazy z kamer, no i czekam niecierpliwie, co się pokaże na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałbyś, jak wyszło! Wczoraj i dzisiaj były chyba najlepsze od 4 lat warunki obserwacyjne, przynajmniej w Sudetach. Mnie akurat zmogła choroba i tylko bezsilnie zerkałem na obrazy z kamer, no i czekam niecierpliwie, co się pokaże na forum.

Oj działo się w górach. Warunki były bardzo dobre. Ja poprawiłem odrobinę swój wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście się czaisz. Wczoraj i dzisiaj musiał być widoczny Schneeberg z Pradziada oraz ze Śnieżnika, Babia Góra z Kalenicy i tym podobne atrakcje. Kwestia tylko tego, żeby na miejscu znalazł się ktoś świadomy i zamiast robić sobie selfie telefonem na kiju (albo przynajmniej: oprócz tego selfie), ogarnął horyzont jakimś sprzętem z trochę dłuższą ogniskową. Skoro byłeś na Pradziadzie, to nie ma o czym dyskutować. Wiadomo, co padło na pewno, pozostaje tylko pytanie o niespodzianki w rodzaju Oetschera, Heukuppe czy nawet Hochschwab. Czekamy na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schneeberg był widoczny, ale tylko dla aparatu. Gołym okiem było można zapomnieć o takiej obserwacji. Dopiero jakąś godzinę po zachodzie słońca dało się coś uchwycić. Na południe standardowo najgorsza widoczność, a inwersja o 100 metrów za wysoka ;)

 

O zachodzie słońca na szczycie było grubo ponad dwie setki osób. Większość robiła zdjęcia smartfonem :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście się czaisz. Wczoraj i dzisiaj musiał być widoczny Schneeberg z Pradziada oraz ze Śnieżnika, Babia Góra z Kalenicy i tym podobne atrakcje. Kwestia tylko tego, żeby na miejscu znalazł się ktoś świadomy i zamiast robić sobie selfie telefonem na kiju (albo przynajmniej: oprócz tego selfie), ogarnął horyzont jakimś sprzętem z trochę dłuższą ogniskową. Skoro byłeś na Pradziadzie, to nie ma o czym dyskutować. Wiadomo, co padło na pewno, pozostaje tylko pytanie o niespodzianki w rodzaju Oetschera, Heukuppe czy nawet Hochschwab. Czekamy na odpowiedzi.

Oj tam, ja też się czaję. Obserwacje jak pieniądze-lubią ciszę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj wychodziłoby, że rekordem są Rudawy (zachodni stok Fichtelberga) spod Wielkiego Szyszaka: 189,7 km

attachicon.gifIMG_0062 - Kopia.JPG

Zresztą symulacja pokazuje, że wyraźnie Rudawy podskoczyły. Jesteśmy 50 metrów nad wierzchołkiem a ja nawet nie stałem na samym wierzchołku:

attachicon.gifsymulacja Szyszak.jpg

Próbowałeś robić zdjęcia w kierunku południowym??? z Wlk. Szyszaka jest możliwość, przynajmniej teoretyczna na ujrzenie Boubina na Szumawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś robić zdjęcia w kierunku południowym??? z Wlk. Szyszaka jest możliwość, przynajmniej teoretyczna na ujrzenie Boubina na Szumawie.

 

No i właśnie to próbujemy ustalić z Krzyśkiem_S: albo złapałem wzgórze Hrby odległe o 163 km albo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj wychodziłoby, że rekordem są Rudawy (zachodni stok Fichtelberga) spod Wielkiego Szyszaka: 189,7 km

attachicon.gifIMG_0062 - Kopia.JPG

Zresztą symulacja pokazuje, że wyraźnie Rudawy podskoczyły. Jesteśmy 50 metrów nad wierzchołkiem a ja nawet nie stałem na samym wierzchołku:

attachicon.gifsymulacja Szyszak.jpg

 

Spraw sobie Pawle filtr polaryzacyjny. Genialna rzecz w dalekich obserwacjach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.