Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Liwocz , Pasmo Jazowej, Pasmo Królewskiej i Sucha Góra , widziane z wierzy widokowej na górze Jaworz ok.820 mnpm.

 

Mógłbys wrzucić wieksze ( bo forum skaluje ) może na panoramio , tam po prawej w dole widać dymy , ciekawe co to za kominy ( jasielska Rafineria ? ) jakoś nie moge wykapować bo na udeuschle wychodzi mi że jakoś Liwocz jest dalej od Suchej Góry .

 

Dzisiejszy ranek na Liwoczu nie był może taki "czysty" jak wczorajszy ale niespodzianka w postaci miraży wynagrodziła wszystko . Pierwsze były Bieszczady (gdzieś pod Chryszczatą sylwetki ... może to statywy na Przymiarkach ;) ) i wariująca Cergowa .

113288682.jpg

113288845.jpg

Po drugiej stronie na zachodzie okolice Diablaka i Śnieżnicy też wyglądały ciekawie .

113288980.jpg

Tatry szczególnie Zachodnie też grały

113288262.jpg

113288332.jpg

Jak już się napatrzyłem i chciałem się pakować to okolice Suchej Góry wyglądały podejrzanie gdzie Kiczera i Czosnki rosły w dziwne kształty ;)

113289138.jpg

113289089.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbys wrzucić wieksze ( bo forum skaluje ) może na panoramio , tam po prawej w dole widać dymy , ciekawe co to za kominy ( jasielska Rafineria ? ) jakoś nie moge wykapować bo na udeuschle wychodzi mi że jakoś Liwocz jest dalej od Suchej Góry .

 

 

Gezeb no piękne! nie wiem jak Ty robisz te zdjęcia w takiej jakości. Wrzuciłem swoje marności na Panoramio ( Jeżeli to coś to dym, to albo Jasło albo Jedlicze)

http://www.panoramio.com/user/7423012?show=all

 

Edytowane przez Siwołysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wzięła sie z warunków , od niepamietnych czasów na Liwoczu nie wiało i statyw spokojnie utrzymywał aparat ;) A jak jest na Jaworzu , kiwa ? Bo jeszcze nie byłem a ciekawi mnie czy kiwa jak na Jaworzu nad Ptaszkową gdzie nawet bez wiatru ciężko zrobić coś na statywie przy dłuższym czasie .

Ja z panoramio wklejam zdjecia w ten sposób

[url="http://static.panoramio.com/photos/original/xxx.jpg"][img]http://static.panoramio.com/photos/medium/xxx.jpg[/img][/url]

gdzie za xxxx podstawiamy numer naszego zdjecia i wtedy mamy klikalną miniaturkę do oryginlnego ( uzywam starego wyglądu panoramio http://www.panoramio.com/do/disable_acrylic_ui )

Na Twojej panoramie widać nadajnik RTV na Głobikowej i chyba też wieże widokową , a te dymy po prawo od Suchej to chyba z jasielskiej rafinerii , dalej na prawo od komina z Gorlic jest Słonny -127 km . W strone Świetokrzyskich chyba za wysoko mgła żeby cos wypatrzyc , choc gdyby w zapolować w nocy to światełko nadajnika na św. Krzyzu pewno by się załapało .

To jeszcze z niedzieli Warzyce

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wzięła sie z warunków , od niepamietnych czasów na Liwoczu nie wiało i statyw spokojnie utrzymywał aparat ;) A jak jest na Jaworzu , kiwa ? Bo jeszcze nie byłem a ciekawi mnie czy kiwa jak na Jaworzu nad Ptaszkową gdzie nawet bez wiatru ciężko zrobić coś na statywie przy dłuższym czasie .

 

Edit: Na Jaworzu Łososińskim wieża jest drewniana, stabilna. Przypomina konstrukcyjnie tą na Radziejowej i Mogielicy. Zastanawiam sie tylko czemu nie zbudowali jej na szczycie Jaworza? Wojny prawne?

 

Pod wieże da się dośc wysoko wyjechac autem od strony Męciny, niedaleko kamieniołomu. Dziś byłem na Chełmie Łososińskim z zamiarem ustrzelenia G.Świętokrzyskich z nowej miejscówki, ale warunki były żałosne. To już nie to co wczoraj i przedwczoraj, a dopiero dziś miałem wolne popołudnie.

Edytowane przez Czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wzięła sie z warunków , od niepamietnych czasów na Liwoczu nie wiało i statyw spokojnie utrzymywał aparat ;) A jak jest na Jaworzu , kiwa ? Bo jeszcze nie byłem a ciekawi mnie czy kiwa jak na Jaworzu nad Ptaszkową gdzie nawet bez wiatru ciężko zrobić coś na statywie przy dłuższym czasie .

Na Twojej panoramie widać nadajnik RTV na Głobikowej i chyba też wieże widokową , a te dymy po prawo od Suchej to chyba z jasielskiej rafinerii , dalej na prawo od komina z Gorlic jest Słonny -127 km . W strone Świetokrzyskich chyba za wysoko mgła żeby cos wypatrzyc , choc gdyby w zapolować w nocy to światełko nadajnika na św. Krzyzu pewno by się załapało .

 

Świętokrzyskie w poniedziałek były nieosiągalne , widziałem obłok nad Połańcem ale jakoś nie sfotografowałem .

127km. to Słonny Wierch ,ale jest jeszcze w przełęczy pod Maślaną Słonny 135km. Na symulacji widoczny dopiero po podniesieniu o

80 m.

 

Czarny, przez Tęgoborze i Skrzętl-Rojówkę dojedziesz pod samą wieżę, ale amortyzatory cierpią .

 

 

Edytowane przez Siwołysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie udało wrzucić linków pod Liwoczem na stronie więc wrzucam tutaj. Z 28.10 Tatry z Husowa!

fD2Tqm.jpg

Miraż Tatr z Magdalenki z 27.10. Zastanawia mnie ten miraż po prawej - Liwocz?

D4ZlVA.jpg

 

Żeby nie rozpychać forum, reszta zdjęć tutaj https://imageshack.com/i/f06EYIhHj tylko z trochę skopaną jakością. Z Bieszczadów z tego co widzę to widać Chryszczatą, Patryje i gdzieś tam chyba Łopiennik. Z pozostałych miraży nie mogę rozszyfrować co to, może wprawniejsze oko da radę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poszperałem trochę i wyszło mi coś takiego:

 

72QjWh.jpg

 

O ile tego jestem w miarę pewien (podniosło teren i widać Ferczatą i Ptaszą).

To tego drugiego już nie bardzo, chociaż pokrywa się w dużej mierze z symulacją.

 

xk9CNO.jpg

Edytowane przez RadekW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek sporo "namieszał" swoimi obserwacjami. Tatry z Husowa to całkiem niezłe osiągnięcie (III miejsce na podium poza Bieszczadami) - przygotowałem wpis na ten temat:
http://rzeszow-tatry.blogspot.com/2014/11/tatry-z-husowa-175-km.html

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie udało wrzucić linków pod Liwoczem na stronie więc wrzucam tutaj. Z 28.10 Tatry z Husowa!

 

Miraż Tatr z Magdalenki z 27.10. Zastanawia mnie ten miraż po prawej - Liwocz?

D4ZlVA.jpg

 

Żeby nie rozpychać forum, reszta zdjęć tutaj https://imageshack.com/i/f06EYIhHj tylko z trochę skopaną jakością. Z Bieszczadów z tego co widzę to widać Chryszczatą, Patryje i gdzieś tam chyba Łopiennik. Z pozostałych miraży nie mogę rozszyfrować co to, może wprawniejsze oko da radę.

 

Symulacja i opis do zdjęcia powyżej: http://rzeszow-tatry.blogspot.com/2014/11/miraze-z-magdalenki-rzeczy-niesamowite.html

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek fantastyczne miraże na tych zdjęciach.

 

28.10.1014 Przymiarki , wschód słońca.

 

Widoczne delikatne miraże:

045.jpg

 

To wiadomo:

071.jpg

 

Wiatraki:

029.jpg

 

RTCN Sucha Góra:

004.jpg

 

Krosno pod mgłą, po prawej pasmo Suchej Góry i maszt RTCN:

036.jpg

 

Z pozdrowieniami dla Gezeba który już pewnie szykował się na miraże ;):

014.jpg

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek fantastyczne miraże na tych zdjęciach.

 

 

To są zdjęcia RadkaW, ja je tylko umieściłem z opisem na blogu. Miraż Tatr jest tak dziwny, że z początku myślałem, że coś nie tak jest z tym zdjęciem i pytałem go gdzie on widział miraż Tatr! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze kilka zdjęć ze wczoraj. Tatry w różnych kształtach, wyciągnięta Borżawa i pokręcone Skolskie(?).

 

Coś niebywałego! Takiego urodzaju miraży jeszcze nie było! Zdjęcie wyciągniętej Borżawy jak z filmu S-F. Gratki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.