Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Piękne widoki z Tarnicy , jak tak na nie patrzyłem i na to co pokazał Czarny z Babiej G. to az się zadumałem czy my jeszcze kiedyś zobaczymy górki bez zniekształceń ;) , bo to co się dzieje ostatnio wydaje się nieprawdopodobne . A że wieczorem na kamerce z Liwocza pokazały sie Tatry to postanowiłem na własne oczy sprawdzić czy nie pogięte ;) Fajna pogoda bo bez wiatru i cieplej niz na dole . Zdjęcia z około 1:00 .

IMGP6354m.jpeg IMGP3957m.jpeg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z 04.12 Przymiarki , Chryszczata , biała Bania Szklarska i Cergowa z Liwocza - była też klatka z ośnieżonymi Rohem Osadzkami i Smerekiem ale jakiś ktoś ruszył barierką do której był przytroczony aparat i się poruszyło :(

IMGP6361m.jpeg

Wczorajsza noc już wietrzna i ciężko było dłuzej naświetlać ale dzięki wczesniejszej porze i mniejszej ilości chmur udało się złapać jak Księzyc oświetlał wschodnie stoki Tatr , światełka na Łomnicy juz dawno nie widziałem ale chyba udało się złapać to z hotelu i obserwatorium nad Łomnickim Stawem .

IMGP6374m.jpeg IMGP3964pan.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z cyklu szczyty których w zasadzie nie widać... Jeden z lepszych strzałów wszechczasów na DO ma felernie opisane szczyty (IMHO). Chodzi o obserwację Rumunii z Tarnicy.

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/gory-ignis-i-gutai-ro-z-tarnicy/

 

W opisie figuruje szczyt Creasta Cocusului. Na Heyu w zasadzie pokazuje, że tego punktu nie widać. Widoczna jest za to wyższa od Creasty i położona ciut na SW kopuła Gutaiul Doamnei. Miałem przyjemność stać na grzebieniu Creasty dwa razy i pamiętam, że jest zwrócona "sztychem" a nie "płazem" do Tarnicy. Powinna wyglądac jak mała igiełka a nie płogi, wybulony grzbiet. Przypuszczam, że jeśli jest tam widoczna to jako punkt zlany z kopułą Doamnei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda :) Przegladam zdjęcia od 15:40 do 16:10 i wyraźnie widać Slavkovski Lomnice potem przerwa i grupa z Kozim Wierchem a po kolejnej "dziurze" Ciemniak . Na zdjeciu z 16:05 widać najwyraźniej .

Jak tak dalej pójdzie to bedziemy widziec tylko miraże a do normalnych widokow zatęskinimy ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to dzis bylo widac z niższych niż Liwocz miejsc ( jesli cokolwiek było widać ) bo niskie chmury przykrywają trochę widok , może z 200 300 m npm wylazły jeszcze lepsze cuda :)

Fajnie musiało być szczególnie na timelapsa .

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Bieszczady z Wilczego (Patryja)

Co widać? http://tinyurl.com/l2ncszu A było widać też Tatry.

Na zachód słońca, w drodze powrotnej skoczyłem na Łany. Tatry bardzo ładnie widoczne.

 

Daj Tatry! Daj Tatry! :)

 

Edycja: W sieci dziś szaleństwo:

 

http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/dzisiejszy-widok-na-tatry-z-rzeszowa

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=691900417574510&set=pcb.691900624241156&type=1&theater

 

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pod nadajnikiem był też ziomek co ma poskładać z tego timelapsa. może się tu udzieli jak to ogarnie:)

 

Takich ziomali nam więcej potrzeba. Wrzuciłem odnośnik do Twojego zdjęcia bezpośrednio na bloga - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.Jak coś zmienić to też daj znać. Zbieram linki i dzisiejsze obserwacje na rzeszow-tatry.blogspot.com i podkarpacie-tatry.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takich ziomali nam więcej potrzeba. Wrzuciłem odnośnik do Twojego zdjęcia bezpośrednio na bloga - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.Jak coś zmienić to też daj znać. Zbieram linki i dzisiejsze obserwacje na rzeszow-tatry.blogspot.com i podkarpacie-tatry.blogspot.com

 

spoko, wrzucaj nie pytaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem szukać miejsca między Warzycami a Brzyszczkami z którego na wzór krakowskiego będzie widać wieżę kościelną i nadajnik RTV na tle Tatr ale daleko nie zaszedłem bo myśliwi trenowali a ja ze statywem na ramieniu mógłbym wygladać jak łoś który grasuje w okolicy od miesiąca ;)

49.76974 21.53472 pierwsze 15:09 drugie 16:13 .

IMGP6537m.jpeg IMGP6722m.jpeg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.