Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Z załączonej mapki wynika, że faktycznie wyszukałem miejsce, które jest najbliżej Przemyśla. Jeszcze młodzieńcem byłem, gdy słyszałem opowieści, że są w okolicy górki, z których przy dobrej widoczności widać Tatry. Byłem przekonany, że na południe od Przemyśla, ale góry Słonne niestety przeszkadzają. Znalazłem jeszcze z jedno, czy dwa miejsca, ale w lesie, a ja na czubek sosny nie wlezę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się działo !!!

 

Tatry widziane z górki Bania Szklarska 695m n.p.m. (Beskid Niski) - 140km

 

 

 

Trochę Cipanie te Tatry pogięło ;)

 

A tak na serio to z Płaskowyżu Kolbuszowskiego też dziś Tatry były widoczne, warunki były więc wyśmienite!

 

PS. Czy mogę pożyczyć miniaturkę zdjęcia nr 2 na bloga podkarpacie-tatry w celach edukacyjnych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę Cipanie te Tatry pogięło ;)

 

A tak na serio to z Płaskowyżu Kolbuszowskiego też dziś Tatry były widoczne, warunki były więc wyśmienite!

 

PS. Czy mogę pożyczyć miniaturkę zdjęcia nr 2 na bloga podkarpacie-tatry w celach edukacyjnych? :)

 

Jasne że możesz ... nie widzę problemu ;)

 

A pogięło bo jakieś takie nierówne powietrze od południa wieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsze Beskidy Skolskie z Kopca Unii Lubelskiej. Po lewej jest Paraszka, na jednym z sąsiednich szczytów widać śnieg. Widoczność prawie otarła się dziś o Polskę (poznałem Magurę Łomniańską), niestety brak Bieszczad i Laworty.

IMG_8315.JPG

A to są Woroniaki. 45-60 km na wschód od Lwowa.

Woroniaki z Kopca Unii - Kopia.JPG

 

W ogóle, ciekawym wyzwaniem może być widok wzgórz Lwowa i masztu na Wysokim Zamku nie z Bieszczad, co mogłoby uchodzić za najbardziej oczywiste ze względu na ich wysokość, ale z okolic Dołhobyczowa-niżej, ale dużo bliżej.

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję fragment Beskidów Skolskich i Gór Sanocko-Turczańskich z opisem własnego autorstwa na podstawie map WIG. Najdalsze są szczyty po obu końcach. Wiem, że kiedyś coś podobnego robił merti, ale nie pamiętam czy już wtedy był udeuschle.

Beskidy z Kopca z opisem - Kopia.jpg

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzis z rana około 7:00 z w Kowalowach 331mnp Tatry przebiły sie przez unoszącą się mgłę, gdyby była kamerka to pewnie z Liwocza było czysto. Teraz juz chyba zniknęła więc powinno być lepiej.

IMGP0805m.jpg

IMGP0815m.jpg

Ten bialy pasek w centrum to Ropa k/Gorlic, na nartach mozna smigać:)

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.