Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Sliski a jednak coś się załapało !:)

Jest to Łomnica na tle słońca z Magdalenki... Niestety warunki nie pozwoliły powtórzyć zdjęć z tamtego roku, a szkoda bo pogoda była w miarę okej a patrząc na obraz z kamery z Liwocza trochę biedne to zdjęcie.

post-17726-0-52216800-1322237404_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliski a jednak coś się załapało !:)

Jest to Łomnica na tle słońca z Magdalenki... Niestety warunki nie pozwoliły powtórzyć zdjęć z tamtego roku, a szkoda bo pogoda była w miarę okej a patrząc na obraz z kamery z Liwocza trochę biedne to zdjęcie.

Widzę, że Koledzy wczoraj nie próżnowali. Ja sobie dałem spokój. I tak dobrze, że się Łomnica załapała, bo warunki były fatalne w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jeszcze dziś szansa na zachód u podnóża Łomnicy, a jak nie to w drugiej połowie stycznia kolejna okazja!

 

Edit 1: prawdopodobnie Słoneczko, które załapało się na tym zdjęciu widać było tylko w bliskiej podczerwieni, którą matryca aparatu jeszcze wyłapie, ludzkie oko już nie! Czasem taki obraz w podczerwieni penetruje chmury, które odfiltrują światło widzialne. Tu doskonały przykład:

http://www.atoptics....ptics/sunir.htm

 

Edit 2: "Wykroiłem" zachód Wenus za Tatrami z Liwocza z kamerki DO z wczoraj wieczora:

Wenus_Liwocz.png

 

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce było widać tak samo jak na zdjęciu, tyle że nie było widać Łomincy na tarczy. Zrezygnowany zrobiłem kilka zdjęć wiedząc że czasem w domu "coś się pokazuje" na nich i pokazało. No nic czekamy na styczeń jak słońce będzie "wracać" !

Edit: aha i z tego co pamiętam mój aparat ma jakiś filtr który właśnie służy do odcinania podczerwieni. Pamiętam ten test z pilotem itd jak kiedyś kupowałem aparat :) Niby że z tym filtrem jest lepiej itd ale wiem że do astro w Canonach i innych z tym filtrem fizycznie go usuwają.

Edytowane przez Dak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce było widać tak samo jak na zdjęciu, tyle że nie było widać Łomincy na tarczy. Zrezygnowany zrobiłem kilka zdjęć wiedząc że czasem w domu "coś się pokazuje" na nich i pokazało. No nic czekamy na styczeń jak słońce będzie "wracać" !

Edit: aha i z tego co pamiętam mój aparat ma jakiś filtr który właśnie służy do odcinania podczerwieni. Pamiętam ten test z pilotem itd jak kiedyś kupowałem aparat :) Niby że z tym filtrem jest lepiej itd ale wiem że do astro w Canonach i innych z tym filtrem fizycznie go usuwają.

Filtry jak to filtry, mogą lokalnie przepuszczać, a podczerwień szeroka, że ho-ho. Podejrzewam, że tarczę Słońca było widać w świetle widzialnym, ale nie aż do wysokości Łomnicy (reszta się załapała w podczerwieni). Przy Twoim ostatnim szczęściu do DO to i filtr nie zasłonił widoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliski a jednak coś się załapało !:)

Jest to Łomnica na tle słońca z Magdalenki... Niestety warunki nie pozwoliły powtórzyć zdjęć z tamtego roku, a szkoda bo pogoda była w miarę okej a patrząc na obraz z kamery z Liwocza trochę biedne to zdjęcie.

 

U mnie tez, ale jakość marna. Mega turbulencje, Słońce już "płonęło" i było mocno spłaszczone zanim zaczęło chować się za warstwę smogu? chmur?. Myślę że tak z 50 km dalej na zachód już było lepiej, po zachodzie było widać pięknie oświetlone na pomarańczowo małe chmurki powyżej tej szarej warstwy.

post-4963-0-50633400-1322388250_thumb.jpg

post-4963-0-66332400-1322388267_thumb.jpg

post-4963-0-75954900-1322388290_thumb.jpg

Edytowane przez sliski
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsze wieczorne zdjęcia Tatr z Kosów w powiecie Kolbuszowskim. Miejscówka na pd. od kościoła, przy drodze na Mielec. Na początek dwie fotki bez obróbki:

IMG_0753_mini.jpg

IMG_0790_mini.jpg

 

A tu trzy kadry kolejno na grupę Łomnicy, Mięguszowieckie, Krywań i Orlą Perć (te już po filtracji):

mini_FK6070_IMG_0772_edit.jpg

 

mini_FK6070_IMG_0773_edit.jpg

 

mini_FK6070_IMG_0774_edit.jpg

 

Do tej pory Krywań i Orla Perć z tych okolic były nieudokumentowane, opis nałożony na zdjęcie po masakrycznej obróbce:

mini_IMG_0774_edit_masakra_opis.jpg

 

I jeszcze symulacja oraz zdjęcia z opisem z początku roku na blogu Andisa

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , w nawiazaniu do pokazanego tu kiedyś PO Jaszczurowa-Chytrówka pozwole sobie dorzucić kilka okolicznych miejsc , ktore mają duzy potencjał . Dosć stare (2008 albo 2009 )i lichej jakości zdjecie z okolic 49.85661 21.53565 - mniej wiecej bo to juz kilka lat mineło a pamieć zawodna ;)

th_biesgogol.jpg

Niestety juz sie nie powtórzy dzieki wiatrakom na Żurawince ktore troszke psuja widok Bieszczad .

Wspominano rowniez Dzioł miedzy Gogołowem a Sowiną , to tez kopalnia widoków . Od krzyzowki nad Sowiną 49,82467 21,50259

Od Cergowej po Liwocz

th_IMGP5635-IMGP5640s.jpg

Tatry plus trochę Gorców

th_IMGP6218i-IMGP6220isfgm.jpg

A w lewo kawałek Bieszczadów ( choć marnie bo pod wschodzące slońce )

th_bieszgogolowaIMGP5707.jpg

Dalej jadąc w strone wyciagu narciarskiego praktycznie cały czas migają to Tatry to Bieszczady , tak ze przed wschodem gdy ciemno i wietrzno mozna z samochodu zerknać czy warto rozkladać zabawki do obserwacji , choc ostatnio wiatr tak trzasł samochodem ze ciezko było ustabilizowac obraz w lornetce ;) Na grzbiecie Dziołu warto zatrzymac sie miedzy kapliczką a wyciagiem i zerknac w strone Tatr pod nimi Maslana Gora a w dole kawałek Gorlic ( mniej więcej 49.83674 21.51501 )

th_TatryGogolow5618-5619.jpg

th_IMGP6106i-IMGP6107isfm.jpg

No i na koniec miejsce za wyciagiem ( 49.83419 21.52913 ) z szerokim widokiem od Suchej przez Bieszczady do Beskidu Niskiego - niestety brak ostatnio wolnych dni wiec odwiedzam tylko przed wschodem kiedy nie za bardzo dobra widocznosć .

th_IMGP5546-IMGP5550sfg.jpg

wycinek z ledwo widocznym Krzemieniem Smerekiem Łopiennikiem i nocnym Krosnem

th_IMGP5817imm.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gezeb, czekałem, kiedy pojawisz się u nas :) Oglądałem Twoje zdjęcia jeszcze w zamierzchłych czasach na forum Beskidu Niskiego, ale nie miałem pojecia, że fotografujesz też w moich okolicach. Świetne kadry, zwłaszcza ta szeroka panorama od Cergowej po Liwocz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andis zbieralem sie i jakos czasu brakowało zeby sie zameldować wczesniej . W poprzednim poscie zapomnialem o jeszcze jednej własciwosci Dziołu - raj dla spotterów a widze tu na forum znajome nicki z for lotniczych ;) Dzis rano jednak na Dziole było kiepsko , na szczescie technika pozwala podgladnac co sie dzieje w okolicy , i w drodze powrotnej wstapiłem na Liwocz w nadziei ze Biesy zobacze bo Tatry jakos tak sie opatrzyly , na wschód jednak było marnie , za to w druga stronę zabieliła sie Babia

th_diablakIMGP6545.jpg

Jak sie uda skleić to dorzucę w całosci z Tatrami .

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby go jeszcze w prawo przesunąć to byłby łatwiejszy przez cały rok a tak tylko kiedy on z czapką a przed nim jeszcze zielono ;) Coś tam udało sie skleić choć automat jakoś poleciał chyba z horyzontem , od Jaworzyny Krynickiej po Kamionną

th_JawK-Tat-BGIMGP6513-IMGP6525g.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby go jeszcze w prawo przesunąć to byłby łatwiejszy przez cały rok a tak tylko kiedy on z czapką a przed nim jeszcze zielono ;) Coś tam udało sie skleić choć automat jakoś poleciał chyba z horyzontem , od Jaworzyny Krynickiej po Kamionną

th_JawK-Tat-BGIMGP6513-IMGP6525g.jpg

 

Detal wyśmienity! Czym focisz ? Masz automat typu gigpan do robienia panoram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detal wyśmienity! Czym focisz ? Masz automat typu gigpan do robienia panoram ?

Mialem na mysli automat z programu ( hugina ) którym na razie nie potrafie korygować horyzontu , dawno go nie uzywalem a kiedys w recznym dodawaniu punktów dało sie to fajnie kręcić , lenistwo dzis jednak wygrywa i zapuszczam tylko automat .

Zdjecia z ręki bo statywu sie nie wzięło , ale na Liwoczu wczoraj bylo cichutko jak nigdy wiec sie udało . Detal byłby lepszy stałkami tyle ze zmienianie i pózniejsze usuwanie syfow ze zdjeć przegrało i w tygodniu po raz trzeci zakupiłem zooma Tamrona 70-300 , na 85 i 135 spadek jakosci w porownaniu do stalek widoczny ale juz na 300 prawie nie do odróznienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli automat z programu ( hugina ) którym na razie nie potrafie korygować horyzontu , dawno go nie uzywalem a kiedys w recznym dodawaniu punktów dało sie to fajnie kręcić , lenistwo dzis jednak wygrywa i zapuszczam tylko automat .

Zdjecia z ręki bo statywu sie nie wzięło , ale na Liwoczu wczoraj bylo cichutko jak nigdy wiec sie udało . Detal byłby lepszy stałkami tyle ze zmienianie i pózniejsze usuwanie syfow ze zdjeć przegrało i w tygodniu po raz trzeci zakupiłem zooma Tamrona 70-300 , na 85 i 135 spadek jakosci w porownaniu do stalek widoczny ale juz na 300 prawie nie do odróznienia .

Ściągnij Microsoft ICE albo podrzuć spakowane to Ci skleję prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wyglądało na żywo :):

IMG_0875.jpg

 

Oglądaliśmy dzisiaj niezły spektakl na Liwoczu. Tatry pięknie się wyłoniły zza chmur. A same chmury dodawały uroku.

Przepięknie!!! Mam nadzieję, że zdacie relację jak było!

 

Ja oglądałem ten spektakl na żywo z trzech DO od 14:50 do 16:20, 70km na północ od Liwocza :P. Oczywiście aż tak spektakularnie nie było, choć osiągnąłem potrójny sukces: 1 - osobiste "most wanted", które wyznaczyłem sobie rok temu, 2 - poprawiłem nieznacznie swój rekord odległości, 3 - poprawiłem jakościowo Tary z Kosów :)

 

Edit 1: tak to wyglądało z Kosów (kilkanaście minut po zachodzie), ok. 240 m.n.p.m., 165km do Łomnicy, resztę zostawiam na deser, znaczy na jutro:

IMG_0871_mini.jpg

 

Edit 2: zrobiłem jeszcze panoramkę z Kosów, z tych samych chwil co zdjęcie PiotrkaK, po dzisiejszych widokach trudno będzie zasnąć:

IMG_0843-IMG_0845_mini.JPG

PS. Tatr szukać należy po lewej stronie zdjęcia, Słonko niestety tu za nimi nigdy nie zachodzi.

 

Edit 3: Wydobyłem Beskid Sądecki z Kosów, a dokładniej Wierch nad Kamieniem 1083m (108km):

IMG_0827_filtracja_wierch_nad_kamieniem_mini.jpg

 

PS. Z deserowym PO jeszcze zaczekam.

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.