Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

2 dni temu był AWACS o rejestracji ZH101 w locie NATO35. Wczoraj był LX-N90447 w locie NATO6. Dziś, właśnie teraz krąży nad Lublinem i okolicami, ponownie ZH101 w locie NATO35.

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z soboty.Niestety warunki nie rozpieszczały, ale wrzucę kilka najlepszych fotek. model samolotu oraz w jakich liniach lata są w nazwach plików.

Airbus A321-211 Aeroflot.JPG

Airbus A330-223 Korean air.JPG

Airbus A380-841.JPG

Boeing 747-87U(F) British Airways Cargo.JPG

Boeing 777-FZN aerologic.JPG

 

A tutaj złapany w ostatniej chwili to czerwone to szczyt dachu:)

IMG_0520.JPG

 

I na koniec jeszcze jeden "samolot" :) Pierwszy jaki widziałem w tym roku. Tak byłem zajęty śledzeniem go że zapomniałem zwrócić uwagę na ostrość;p Całe szczęście jakieś zdj wyszło w miarę ;)

IMG_0522.JPG

IMG_0527.JPG

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie po co pilot na przelotówce (w nocy) włączył na chwilę te bardzo jasne białe (właściwie żółte) światła, które oni włączają przed lądowaniem (i być może po starcie)? Wyglądało to jak ISS, tylko że nagle zgasły, a tym samym torem leciały już tylko klasyczne migające światła samolotu. Potem się dziwić, że UFO widzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś w nocy około godziny 00:40 leżąc sobie spokojnie w łóżku usłyszałem bardzo głośny i narastający niski dźwięk (coś jak bas). Po kilku sekundach zacząłem się nie pokoić bo pierwszy raz w swoim krótkim życiu słyszałem coś takiego. Od razu wyskoczyłem na taras, szukam po niebie i nic nie widzę. Dźwięk na pewno pochodził z góry i trwał może 2 minuty (było na prawdę głośno).

Nie wytrzymałem i musiałem zaglądnąć do neta co to mogło być (nie mogę dodać zdjęcia) ale Flightradar24 pokazał mi że jest to samolot Antonov 12, leciał na wysokości 25 000 stóp z prędkością 325 km/h . Fakt faktem leciał niżej i wolniej niż inne samoloty pasażerskie i nie wydaje mi się aby ten samolot wydawał takie nie pokojące a zarazem głośne dźwięki.

Znam dźwięk samolotów odrzutowych latających na niższych wysokościach i zdecydowanie dźwięk z dzisiejszej nocy był gorszy, bo odrzutowiec przeleci 5 sekund i po sprawie a tutaj trwało to zbyt długo i powtórzę sie jeszcze raz było GŁOŚNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć ! :)

 

Niestety ostatnimi czasy rzadko tu bywam, nie wiedzieć czemu. Za to kilka moich 'ostatnich' zdjęć ;)

 

to jeszcze z poprzednich świąt :

 

post-21236-0-00775700-1397854698_thumb.jpg

 

a te już na bieżąco, 2x Dreamliner :

 

post-21236-0-98464300-1397854925_thumb.jpg

 

post-21236-0-49900700-1397854936_thumb.jpg

 

Korzystając z okazji chciałbym życzyć Wszystkim Wesołych Świąt ! :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, to z wczoraj. Zrobił chyba z 10 kółek. Zdjęcia zrobione około 30 km na SW od Garwolina. Na drugiej fotce jest dziwna jasna kreska obok samolotu, zastanawiam się co to może być. Wygląda jak ślad zostawiany przez satelitę na fotografii z dłuższym czasem naświetlania, ale w przypadku tych zdjęć czasy były około 1/1000 sek.Myślałem też że może to ślad po innym samolocie, ale jest strasznie cienki, musiałby chyba lecieć na 20 tys m by tak wyglądać.

Awax 1.jpg

Awax 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.