Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Na północy Warszawy zerwał się właśnie wiart i zbiera się na burzę. Czy jedziemy mimo wszystko? Jaka jest sytuacja u Was?

 

Na burzę to mi tu nie widać: http://sat24.com/Region.aspx?country=pl&sat=ir&type=loop

 

Ale mnie żona nie chce puścić. W niedzielę chrzciny córeczki i dała mi listę rzeczy do zrobienia :(

A pogoda zapowiada się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winien jestem Wam choć parę słów sprawozdania, jak zawsze beletryzowanego. Proszę o uściślenie, gdzie zawiodła mnie pamięć lub poniosła fantazja.

Wyjazd nasz, rozpoczęty w warunkach dość dramatycznych – chmury i zrywający się wicher, w dalszym przebiegu nie stracił na dramatyzmie. Po dojeździe w okolice miejscówki okazało się, że zimowe, rzadkie, zmrożone trawki przekształciły się w krzaki sięgające do piersi. Obadawszy teren na piechotę decyduję się jednak w nie wjechać. Oprócz Majera mam przecież ze sobą zabranego wyłącznie w celach naukowych Adepta, człeka solidnej postury i miłośnika sztuk walki. Wypychanie samochodu z błota nie było jednak konieczne a i do zasadniczych rozmów z miejscowymi nie doszło. Żeglując „wśród kwiatów powodzi” odbiliśmy od szosy i rozłożyliśmy sprzęt, jednocześnie nakładając obficie środek przeciwkomarowy oraz ubierając się grubo pomimo ciepłej nocy. Mieliśmy 3 lornetki: kątową 20+40 x 77 (zaadaptowane okulary mikroskopowe), 15x70 i 8,5x44. Większe poszły na statyw i żuraw, mniejsza z ręki. Niebo było całkiem czyste, choć powietrze nad Warszawą na północnym niebie dawało wyraźną pomarańczową łunę. Zimą aż tak nie było. Więc klasyka, kulki, w tym M13 wielka i jasna przy 40x, M27 w której godni następcy Sokolego Oka dopatrywali się nawet struktury. Także moja ulubiona Galaktyka Wirowa M51, rozległa ze swą towarzyszką, choć nie tak wyraźna jak na prawdziwym wiejskim niebie. Obiekty w Strzale i w Lisku, inne kulki, w tym usilnie poszukiwana przez Majera M15 (czyżby sprawa prestiżowa?). Blask Warszawy rozwiewa nadzieję na kometę. Majer zręcznym ruchem wyłuskuje jeszcze słabiutką Galaktykę Andromedy wschodzącą w blasku miasta. Otwarte niebo daje mi rzadką okazję umiejscowienia gwiazdozbiorów względem siebie. Majer jest tu nieoceniony, doucza Adepta a ja podsłuchuję.

Czas na powrót, na północnym wschodzie barwa zmienia się z pomarańczowej na błękitnawą. Wyjechać na szosę też się udało, jeszcze wyganianie komarów z samochodu i powrót.

A nad Ursynowem wisi już jasny Jowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam z oczami. Gdzie jest ta mapka?

Masz rację, że powinienem zamieścić link do mapy, lecz podekscytowany wyjazdem nie wpadłem na to. Poprawiam się:

http://maps.google.c...29b939096a49aca

Zaś tutaj link do oryginalnego wątku, gdzie powstał ten projekt:

http://forum.astropolis.pl/topic/26777-miejsca-do-ogladania-ciemnego-nieba/

Pozdrowienia i do zobaczenia na wspólnym wyjeździe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porucznik się odzywa, ale odżegnuje się od jakiegokolwiek dowodzenia. :lol: Ja też piszę się na sobotę do Sikor, jeśli będzie pogoda. Perkuła wcześniej meldował, że warunki obserwacyjne są w porządku. Jeśli nie na wale, to na polu. Myślę, że 20.30 będzie w sam raz. Tak więc proponuję spotkanie dla chętnych, którzy jeszcze nie znają miejscówki o tej godzinie przy kościele w Jabłonnie. Pozostali według uznania. Albo przy kościele, albo na miejscu.

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowy Perkuła melduje, co następuje:

 

miejscówka pod wałem Narwi dostępna, był, widział - czołgi przejdą, piechota nie przejdzie - komary zagryzą :szczerbaty: No chyba żeby bobry miały jakieś obiekcje :szczerbaty:

 

A tak serio sucho i ładnie, miejscówka dostępna koło wału, tylko troszkę błotem waniaje :rolleyes: łąki jakoś nie sprawdził ja, ale na pewno dostępna.

 

Pozdro i do zobaczyska :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pogoda dotrzyma do soboty, to tez sie wstepnie pisze :-)

Ekipa się powoli montuje. Rami, masz transport czy potrzebujesz transportu?

Hanysiak, a jak z Tobą? Jeśli masz samochód, to może Cię popilotuję.

Musimy też pomyśleć o Majerze i Jego adeptkach, to bardzo ważne!

Ewentualnie możemy zjechać się wszyscy własnym transportem przed Auchan, jak kiedyś (http://www.auchan.pl/hipermarket,warszawa-modlinska.html) i dalej upchnąć się do dostępnych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.