Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

No dziś jest taka przejrzystość sympatyczna że widziałem gwiazdy przy pełni księżyca których zwykle z balkonu nie widuje poza pełnią ;) Przynajmniej MAK się rozruszał na jowiszu. Ale konstancin to konstancin ....

Widzę że patrzyliśmy na to samo w tym samym czasie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej ludziska! Miłe te miejsca w okolicy Konstancina. Ostatnio sprawdziłem Brześce - są tam bardzo duże, prywatne łąki - a co ważne - pośród lasów. Nie chciałem przedzierać się na środek czyjegoś dzikiego, prywatnego terenu - całkiem ogrodzony od jednej strony, więc dotarłem legalnie (od drugiej strony) do pewnego haszczastego pagórka, zaraz przy tym ogrodzeniu. Piszę o tym dlatego, że jest tam trochę ciemniejsze niebo niż w Oborach (testowałem w sumie trzy około-oborskie miejscówki) - a wokół łąk też lepiej - bo absolutnie żadnych latarni i swiateł samochodów. Trzeba tylko dotrzeć w odpowiednie miejsce (samochodem też można blisko).

 

Jako, że sam poruszam się często jedynie piecho-autobusem - zamierzam więc sprawdzić wkrótce przeciwległy (względem drogi) teren bliżej przystanku, nieco bliżej Konstancina https://www.google.pl/maps/dir/52.0472056,21.1707066/52.0480427,21.1747772/@52.0551484,21.1633939,5335m/data=!3m1!1e3?hl=en

Noszę ze sobą Syntę 130/900. Czy ktoś chciałby dołączyć ze swoim sprzętem / lub bez? Tak samo - jeżeli planujecie obserwacje w innym dobrym podwarszawskim miejscu, to chętnie dołączył bym do Was.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Od niedawna zacząłem się interesować astronomią i chętnie się dołączę do grona ludzi, którzy się podzielą wiedzą i swoimi doświadczeniami. Ja osobiście nie posiadam teleskopu, ale jest w planach zakup.

Jeśli jest ktoś chętny przygarnąć pod swoje skrzydła amatora i pokazać piękno wszechświata to chętnie skorzystam.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od niedawna zacząłem się interesować astronomią i chętnie się dołączę do grona ludzi, którzy się podzielą wiedzą i swoimi doświadczeniami. Ja osobiście nie posiadam teleskopu, ale jest w planach zakup.

Jeśli jest ktoś chętny przygarnąć pod swoje skrzydła amatora i pokazać piękno wszechświata to chętnie skorzystam.

 

Pozdrawiam

W tym tygodniu, a dokładnie w czwartek zaczyna się seria bliskich ustawień (wizualnych) planet i Księżyca względem siebie. Jak tylko nie będzie chmur - zapraszam na obserwacje w parku Pole Mokotowskie krótko przed świtem, czyli gdzieś 5-6 rano - będę lukał przez teleskop. Btw. te zjawiska w sam raz dla fotografów bez teleskopu:) Edytowane przez PiotrTheUniverse
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu, a dokładnie w czwartek zaczyna się seria bliskich ustawień (wizualnych) planet i Księżyca względem siebie. Jak tylko nie będzie chmur - zapraszam na obserwacje w parku Pole Mokotowskie krótko przed świtem, czyli gdzieś 5-6 rano - będę lukał przez teleskop. Btw. te zjawiska w sam raz dla fotografów bez teleskopu:)

W takim razie ja się piszę. Tylko potrzebuję jakieś dokładne namiary co do miejsca docelowego, tzw. od której strony najlepiej jest zaparkować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Przeprowadziłem się do Warszawy. W związku z tym nie mam tutaj ani miejscówki ani towarzystwa do obserwacji. Jeżeli tutejsza ekipa spotyka się w jakimś względnie ciemnym miejscu w promieniu do ~60km od Warszawy to chętnie dołączę! :)

znam trochę miejsc, najbliższe dobre są nawet 25 km od centrum, może w następny weekend tam pojedziemy? oto fotka jednego z moich miejsc (wczoraj)

12109328_454649064736735_6003688864398166052_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam trochę miejsc, najbliższe dobre są nawet 25 km od centrum, może w następny weekend tam pojedziemy? oto fotka jednego z moich miejsc (wczoraj)

 

Ale to chyba nie jest Pole Mokotowskie? :icon_wink: Jeżeli pogoda pozwoli, to wstępnie pisał bym się na jakiś wyjazd na południe W-wy (Obory i okolice).

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj szurnąłem z kolegą do Mniszewa, na wał wiślany, potestować betoniarke 9.25 z zapietym amerykańszczanskim cudem pn. StarSense. W nadzieji na nie skażone warszawskim swiatlem DSy. Cudo okazało się raczej złośliwą naroślą na telepie i bylo powodem frustracji sporej. Wszystko wynagrodził piekny Jowisz i jego księżyce.

 

Mieszkam w Konstancinie i chętnie dołącze do jakiej ekipy, służę samochodem i skromnym (jeszcze) sprzetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to chyba nie jest Pole Mokotowskie? :icon_wink: Jeżeli pogoda pozwoli, to wstępnie pisał bym się na jakiś wyjazd na południe W-wy (Obory i okolice).

 

Jurek

Coś ostatnio pogoda nie pozwala, ale może w końcu...

 

Pole to jest - ale w gminie Góra Kalwaria

Pole Mokotowskie - w sam raz do tranzytów i całkowitych zaćmień

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzieki bardzo za informacje. Jak tylko uda mi sie zorganizowac pomyślnie poniedziałek to zawitam na spotkanie. Czy spotkanie ma formę wykładów i czy ma jakikolwiek sens zabieranie teleskopu ? Chodzi mi o praktyczna pomoc w obsłudze dla laika ;)

Edytowane przez Bogus88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 17 sa wyklady trwajace ok 1h, a potem spotkanie (ok 2h) milosnikow PTMA, kilkanasice osob.

 

jaki to teleskop i co chcialbys wiedziec o je obsludze?

jezeli bedzie pogoda to czemu nie....

 

warto tylko pojawic sie pierwszy raz bez niego, a dopiero potem ustalic szczegoly.

https://www.facebook.com/groups/161965153922255/

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Moja miejscówka ma położenie geograficzne 52.041455 , 21.042236 przy dobrych warunkach daje się coś nie coś podejrzeć, coś nie coś dlatego,
że jest to 21,3 km w prostej linii od Pałacu Kultury na południe w lasie, ja do tego miejsca mam 1,8 km i wypadam przy każdej okazji, to taka mała odskocznia
bez specjalnej wyprawy gdzieś dalej poza miasto. Posiada wiele walorów podczas obserwacji można w dość sporej odległości rozpalić ognisko, atrakcja i przeszkoda światło ogniska w odległości 100 m, przy małym ognisku dużo światła nie ma, tam wolno takie rzeczy robić.
Polana położona jest pomiędzy Żabieńcem a Zalesiem Górnym, 4 km na południowy-wschód od Piaseczna, przy tzw. trakcie wareckim.
Można tu dojechać samochodem od strony Piaseczna skręcając w Żabieńcu z drogi krajowej nr 79 w prawo.
Za miejscowością należy jechać prosto drogą asfaltową wzdłuż lasu, by po ok. 500 m skręcić w lewo w szeroką drogę leśną (historyczny trakt warecki),
która zaprowadzi na miejsce. Od drogi nr 79, do miejsca jest około 2,3 km.
Warto zabrać ze sobą nie tylko sprzęt do obserwacji, ale i małą piłę do drzewa, małą siekierę jest około 10-ciu stanowisk do palenia ognisk.
Nadleśnictwo dba o to by była sterta gałęzi do palenia. W dzień, a szczególnie wolne dni od pracy ma to spore powodzenie, zwłaszcza rodzice z dziećmi,
tam w nocy czasami bywa Wega. Dla zainteresowanych podam stronę jest więcej informacji. www.piaseczno.pl/turystyka/zimne-doly

post-31732-0-44650000-1485260625.jpg

post-31732-0-49623500-1485260667.jpg

post-31732-0-56947800-1485260713.jpg

post-31732-0-10847900-1485260749.jpg

post-31732-0-40142100-1485260775.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas.sic...często bywam w tej miejscówce, ale nigdy na obserwacjach, zapytam a czemu to nigdy? no to musimy spotkać się przy ognisku już wezmę piłę siekierę i lornetkę. Palmost. Zdarzyło mi się kilka razy mgła, moglem to przewidzieć, wszędzie występowały mgły. Wielokrotnie nie wdzierała się do lasu, słała nad powierzchnią wody kilku metrowa zawiesina mgły. Zastanawiałem się czemu do lasu nie weszła, tam jest kilka metrów powyżej lustra wody, być może jakiś kanał powietrzny się tworzy, z obuch stron jest las nie wiem. Zimą stawy zamarznięte, w pozostałych okresach jak wszędzie, mi to nie przeszkadza. Gorzej z tym co w górze wisi, nie zawsze, ale jednak bywa wysoko cienka mgiełka, wydawać by się mogło, że są warunki do obserwacji na podwórku ładne niebo, a tam są inne jak oczekiwałem. Z mojego doświadczenia jeżeli samolot lądujący nie ma przed sobą widocznej smugi światła a niebo klarowne, mogę ryzykować. Nie są to Bieszczady, lepszy rydz jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak przy okazji jakieś bezprocentowe ognisko zorganizować w większym gronie?, również mile widziani rodzice z dziećmi, każdy ze sobą kawałek kiełbaski przyniesie i będziemy oglądać DS-y przy ognisku , dzisiaj sprawdzałem chrustu nie brakuje, pod dużym dachem zmieści się powyżej 150 osób, dodatkowo 12 stanowisk palenisk jest wolnych i to z zadaszeniem. Tu każdy może przybyć, nie tylko się załapać, ale będzie mile widziany, co do czarnego nieba to przedstawiam mapkę naświetlenia, nie rarytas ale zawsze coś.

post-31732-0-31552700-1485448387_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja miejscówka ma położenie geograficzne 52.041455 , 21.042236 przy dobrych warunkach daje się coś nie coś podejrzeć, coś nie coś dlatego,

że jest to 21,3 km w prostej linii od Pałacu Kultury na południe w lasie, ja do tego miejsca mam 1,8 km i wypadam przy każdej okazji, to taka mała odskocznia

bez specjalnej wyprawy gdzieś dalej poza miasto. Posiada wiele walorów podczas obserwacji można w dość sporej odległości rozpalić ognisko, atrakcja i przeszkoda światło ogniska w odległości 100 m, przy małym ognisku dużo światła nie ma, tam wolno takie rzeczy robić.

Polana położona jest pomiędzy Żabieńcem a Zalesiem Górnym, 4 km na południowy-wschód od Piaseczna, przy tzw. trakcie wareckim.

Można tu dojechać samochodem od strony Piaseczna skręcając w Żabieńcu z drogi krajowej nr 79 w prawo.

Za miejscowością należy jechać prosto drogą asfaltową wzdłuż lasu, by po ok. 500 m skręcić w lewo w szeroką drogę leśną (historyczny trakt warecki),

która zaprowadzi na miejsce. Od drogi nr 79, do miejsca jest około 2,3 km.

Warto zabrać ze sobą nie tylko sprzęt do obserwacji, ale i małą piłę do drzewa, małą siekierę jest około 10-ciu stanowisk do palenia ognisk.

Nadleśnictwo dba o to by była sterta gałęzi do palenia. W dzień, a szczególnie wolne dni od pracy ma to spore powodzenie, zwłaszcza rodzice z dziećmi,

tam w nocy czasami bywa Wega. Dla zainteresowanych podam stronę jest więcej informacji. www.piaseczno.pl/turystyka/zimne-doly

 

Super miejsce - żeby ogrzać się przy ogniu w trakcie nadchodzących mrozów. Z tego co widzę, to całkiem przyzwoity horyzont, no i las ucinający latarnie. Dość dogodne warunki do obserwów mgiełek górujących na południu (robiłem takie w okolicy 10 km na wschód od tego punktu - tam jednak utrudniają nieco światła Baniochy czy Góry Kalwarii). Nie mam puki co samochodu. ale jak ogłosimy dogodny termin, to postaram się tam jakoś dotrzeć od str. Piaseczna/ powiem też dwóm astro-znajomym z okolic. Fajna inicjatywa - pozdrawiam:)

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.