Skocz do zawartości

WO Super Apo Triplet 80 (LOMO)


luk

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

ze względu na upgrade sprzętu jestem zmuszony sprzedać mój dotychczas najlepszy refraktor podróżny (traveller) - William Optics Super Apo Triplet 80/480 (obiektyw LOMO).

Miałem wiele małych refraktorów (WO, Stellarvue, ...) z różnymi soczewkami i muszę przyznać, że to co pokazuje ten jest naprawdę mistrzostwem świata. Super ostre i kontrastowe obrazy przy dużych powiększeniach, absolutny brak koloru i bardzo dobrze skorygowana aberracja sferyczna. Z drugiej strony krótka ogniskowa zapewnia piękne i szerokie pole w okolicach 5*. Jest to także idealny sprzęt do astrofotografii. Gdyby nie potrzeba sfinansowania nowej soczewki zostawiłbym go sobie, bo to już rarytas. Naprawdę polecam.

Sprzęt jest w bardzo dobrym stanie, soczewka nie była ostatnio czyszczona, bo nie robię tego bez wyraźniej potrzeby. Pokrywa obiektywu ma lekkie otarcie (zdjęcie). Focuser, jak to w WO, pracuje płynnie, z lekkim "puknięciem" co pół obrotu.

W zestawie obejmy 90mm WO, redukcja do 1.25" oraz walizka.

Sprzęt sprzedaję w cenie, zak tóra go kupiłem, czyli 3500 PLN.

Jeśli szukacie idealnej jakości obrazu w ultra kompaktowej obudowie lub refraktora do astrofoto to jest to właśnie ten refraktor.

pozdrawiam,

Łukasz

lkempinski_at_wp_pl

IMG_0546_small.JPG

IMG_0545_small.JPG

IMG_0543_small.JPG

IMG_0542_small.JPG

IMG_0541_small.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.