Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Kosmos-tajemnice wszechświata

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

gregohr

gregohr

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 540 postów
http://amercom.com.p...ony.php?kod=ktw
:rofl: Nostrusia dają jak ktoś zbierze całość :)
0
10x50, 20x70, SW200/1200 DobsGoTo, siakieś śkiełki

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...
...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

wimmer

wimmer

szkicowy rebeliant

• Moderator
  • 3700 postów
Właśnie widziałem reklamę w TV.
Zbiorę całość, właśnie po to, aby dostać ten teleskop :D
0

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4, SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Newton ATM 9" f/4,5 w budowie ...30%
Obserwacje miejskie | Obiekty dla małych apertur | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

Gilbii

Gilbii

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 26 postów
Z góry przepraszam ze umieszczony w złym dziale, proszę o przeniesienie.
Ostatnio w kiosku zobaczyłem że ukazał się 1 numer gazety "Kosmos Tajemnice Wszechświata".
Nie czekając od razu zakupiłem pierwszy numer wraz z płytą.
Gazeta jest godna polecenia , zawarto w niej dużo ciekawych informacji.
Dodatkowo jeżeli zamówimy prenumeratę w prezencie dostajemy "chińska" lunetę:) ( pewnie do czegoś się przyda;p)
Także więc nie czekajcie KUPUJCIE:)
Pozdrawiam
Gilbii
0

wimmer

wimmer

szkicowy rebeliant

• Moderator
  • 3700 postów
Połączyłem te 2 tematy. Traktują o tym samym
0

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4, SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Obserwacje miejskie | Obiekty dla małych apertur | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

gregohr

gregohr

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 540 postów
Gilbii, czy jest w niej coś więcej niż normalnie można znaleźć na forach i portalach astronomicznych? (ew. w literaturze traktującej o astro- choćby podstawowej)
0

Gilbii

Gilbii

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 26 postów
gregohr Co prawda nie jestem skrupulatnym "pszeszukiwaczem" forum ale coś więcej na-pewno się dowiedziałem z tej gazetki ( filmu jeszcze nie obejrzałem)
Ale na pewno cała ta wiedza jest lepiej " sklejona w całość". Czyta się wygodnie i miło:):) Szczerze polecam:)
Pozdrawiam
Gilbii
0

Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*
  • Gość
na lunetę nie liczyłbym na waszym miejscu.. z tego co się orientowałem jest firmy typu no name (pewnie o wartości nie więcej niż 20 -30 zł) - lepiej korzystać z lornetki, by nie zrazić się do obserwacji.
Co do czasopisma, to zdecydowanie za mało treści i stron a za dużo ,,komputerowych obrazków" (bo zdjęciami nie pogardzam;) ).
Chyba rozsądniejsze jest kupić kilka książek, choć pozostaje kwestia filmu - zobaczymy ocenimy
0

wimmer

wimmer

szkicowy rebeliant

• Moderator
  • 3700 postów

na lunetę nie liczyłbym na waszym miejscu.. z tego co się orientowałem jest firmy typu no name (pewnie o wartości nie więcej niż 20 -30 zł) - lepiej korzystać z lornetki, by nie zrazić się do obserwacji.
...

Zdajemy sobie z tego sprawę. Żartowaliśmy tylko :lol:
0

www.astro-art.com.pl

gregohr

gregohr

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 540 postów

Zdajemy sobie z tego sprawę. Żartowaliśmy tylko :lol:

ja tam chętnie przytulę nostrusia ;)
0

Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*
  • Gość
Swoją drogą to sporo na tym zarobią. Docelowo ma być 55 numerów z czego od 3 będzie kosztował 10 zł = ok. 540 zł :g: czyli nie najgorszy teleskop.

Post Gilbii'ego nie wygląda jak żart :rolleyes:
0

polaris

polaris

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 4293 postów
Dają "teleskop" który potrafi odebrać cała chęć i zapał początkującego astromiłośnika :( Poszli po bandzie, nie ma co.
0

Nikon 12x50 SE | Pentax 20x60 PCF WP II | Coronado PST DoubleStack | IPD 63,5 | Slik Pro 700DX | Nikon D5100

Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*
  • Gość
już po filmie...
i całkiem nieźle :yes:
Mi osobiście nigdy nie podobały się programy typu Discovery, gdzie emocje były ważniejsze od treści.
W filmie z czasopisma wszystko zostało dość w jasny sposób przedstawiony, ale nie bez przesady (jak to mają w naturze powszechne super amerykańskie dokumenty dla przeciętnego zjadacza hamburgerów).
Zdziwiła mnie jedynie postać astronomki, wykonującej taniec brzucha, wyglądem przypominająca ,,skinhead girl" (no, ale w końcu Amerykanka :D ).
Jak na niecałe 3 zł za film 44 minutowy polecam: początkującym i średnio zaawansowanym, a absolwentom astronomii wskazać mogę jedynie fajne animacje. :unsure:
0

Gość_Darek_*

Gość_Darek_*
  • Gość
Gdzie kupiliście??? W necie czy w kiosku\sklepie???. Jeżeli w kiosku bądź w sklepie, to w jakim???
0

Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*
  • Gość

Gdzie kupiliście??? W necie czy w kiosku\sklepie???. Jeżeli w kiosku bądź w sklepie, to w jakim???

w pierwszym lepszym kiosku
0

Gość_Darek_*

Gość_Darek_*
  • Gość
Dzięki
0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników