Skocz do zawartości

Cartes du Ciel


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

W Stellarium jest opcja sterowania teleskopem. Działa bez problemu z Celestronem i innymi. Nie widać go jak nie masz podłączonego montażu. Włącza się go w: konfiguracja/wtyczki . Używam od dawna.

 

A to działa przez ASCOM czy to jakieś wbudowane sterowanie?

 

Pzdr,

Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Potrzebowałem programu do robienia wydruków mapek. Wcześniej robiłem to ze Stellarium, ale to nie do końca było to o co mi chodziło. Cartes du Ciel (Sky Charts) wygląda, ze do tego celu lepiej się naddaje. Zainstalowałem wersje 4.0

 

Mam pytanie.

Czy zrobił ktoś plik z liniami gwiazdozbiorów a'la Stellarium. Przyzwyczaiłem się do tego układu tym bardziej, że moja obrotowa mapa nieba też ma praktycznie taki sam układ linii jak Stellarium. W Sky Charts można wybrać różne układy i najbliższy jest plik Tirion-Constellations.cln, ale to też nie to. Wiem, że to zwykły plik tekstowy ze współrzędnymi które można ręcznie edytować, ale może już to ktoś zrobił. 

 

A teraz co ja znalazłem w tym programie. Może się komuś przyda. 

Jak szybko wprowadzić rysunek koła szukacza? Będę to często robił więc szukałem jakiegoś szybszego sposobu niż prawy klawisz myszki -> Finder Circle -> New Finder Circle. Symulujemy prawy przycisk myszki (klawisz obok prawego ctrl lub shift +F10) o potem f n czyli pierwsze litery tekstów. Niestety ten sposób działa tylko w angielskiej wersji językowej.

 

 

 

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma takiego plika? :ermm:

No to se zrobiłem.

 

Jakby ktoś chciał w Sky Chatrs układ linii gwiazdozbiorów a la Stellarium to proszę bardzo. Do pobrania.

Trzeba oczywiście w Ustawienia - > Wyświetlanie - > zakładka Linie podmienić plik w Plik z kształtami gwiazdozbiorów

 

a la Stellarium.cln

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Ma ktoś może ten plik z katalogiem GAIA do 15 mag. (~1.1GB)  i mógłby udostępnić na jakiś dysk google albo cóś?

Link do bezpośredniego downloadu nie działa,

https://vega.ap-i.net/pub/GaiaDR2/gaia1.rar

 

a z torrentu nie chce ruszyć od ~2h 😕

 gaiaCdC.PNG.6a3bda154ceddb50baff3baa329904af.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.