Skocz do zawartości

Satelity szpiegowskie NOSS


Gość trus992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam świątecznie,

jeśli napisałem w złym dziale prosiłbym bardzo o przemieszczenie wątku do innego,to tak na marginesie.

Od dawna ciekawi mnie pewien wątek, nie raz na niebie widziałem 2 lub 3 kropy przemieszczające się na nieboskłonie w takich samych odstępach.Przeczytałem w internecie,że to satelity szpiegowskie.

Moje pytanie do Was brzmi, czy ktoś widział lub posiada zdjęcia(amatorskie zdjęcia) wspominanych satelitów?

Gdzie znajdę dokładny rozkład lotów?

 

Myślę,że temat będzie przydatny dla każdego forumowicza.

 

Z góry wielkie dzięki.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu agencji wzywać....

Dane są na http://www.heavens-above.com

Wybieramy "Select another satellite from the database" i "Satellite name" : %nos% i ... "wuala" ;-)

A fotka lecących ? proszę :

noss1.jpg

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo raz mi wleciały w pole widzenia 25x100 przy przeglądzie nieba; dwa leciały obok siebie ale, pomny jednego wątku o nich, szukałem trzeciego. Leciał za nimi, w odległości paru stopni. W środku nocy i na odludziu robiło to wrażenie, 3 bezszelestnie sunące punkciki...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Tak :Salut:;) tle w pliku classfd.txt

..oraz na wielu stronach internetowych..sam korzystam z calsky.com to prawdziwy "kombajn do satelit" :notworthy:

 

Wielkie dziękiyahoo.gifbeerchug.gif.

 

 

Ja z http://www.heavens-above.com korzystam ale chciałem je mieć w jednym miejscu.

Jakbym czegoś nie wiedział to będę pisał bo widzę ,że obeznany w temacie jesteśsmile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zrobić taki mini opis krok po kroku co zrobić, żeby przewidzieć loty? Zainstalowałem orbitrona, wczytałem korzystając z jego funkcji aktualizacji TLE dla satelit kategorii military i się pojawiły NOSS'y, pozaznaczałem wszystkie i mam. Latają sobie, teraz jak mam przewidzieć, żeby wiedzieć kiedy mam wyjść na dwór i zacząć szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze:

ustalić swoje położenie w orbitronie (nie musi być bardzo dokładnie)

po drugie:

w zakładce ustawienia predykcji poustawiać

-jasność przelotu na 6 mag(ogólnie to w zależności od warunków)

-szukaj przelotów dla śledzone

-przedział czasowy

 

jak wyszuka przeloty( w zakładce predykcja), wybieramy najciekawsze..

czyli jasne przeloty, albo przeloty w grupie :rolleyes:

 

w najbliższych dniach trzeba wziąć pod uwagę księżyc, który skutecznie zmniejsza nam maxymalny zasięg gwiazdowy <_<

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.