Skocz do zawartości

schemat webkamerki


ZbyT

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuję schematu kamerki Philips SPC880/900

podczas eksperymentów uszkodziłem trzy elementy i muszę je wymienić

miałem kamerkę wyrzucić ale trochę mi jej szkoda bo ma dobrą matrycę z małą ilością hotpikseli ... a w dodatku mam już do niej pokaźną bibliotekę darków

 

mam schemat AN00065 "VGA USB CAMERA WITH MICROPHONE" ale to chyba do Vesty więc jest nieco inny i oznaczenia elementów się nie zgadzają

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam drugą kamerkę i ogólnie wiem jakie to elementy

na płytce matrycy ale od strony przeciwnej do CCD są diody D6 i D7 oraz kondensator C11. Te właśnie elementy uległy uszkodzeniu. Z drugiej kamerki odczytałem oznaczenia diodek ale nic mi nie mówią. Do tej pory nie miałem do czynienia z takimi oznaczeniami (elementy SMD). Może ktoś wie co to za jedne? D6 ma napisane WZ9 (lub WZ8) i ma trzy wyprowadzenia, a na D7 napisali A6 i ta ma dwie nogi. Wstawiłbym tam cokolwiek ale mogą to być diody Zenera ... i dlaczego jedna ma trzy nogi? Kondensator to prawdopodobnie 100n ... zresztą jego wartość pewnie nie jest krytyczna i jak wstawię 10n to też powinno śmigać. Nawet bez tych elementów kamerka daje obraz ale pojawiają się zakłócenia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeśli problem nie jest jeszcze rozwiązany,to znalazłem element WZ8 (lub9) jako dioda zenera BZX84-B13 (lub -B15) w obudowie SOT23.Zajrzyj tu http://www.dl7avf.info/charts/smdcode/ca.html#TOC Co do A6 musisz kierować się rodzajem obudowy,elementów A6 jest chyba z 10 rodzajów jest opcja podglądu.Udanej naprawy,mam nadzieje że się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli D6 poza WZ9 ma jeszcze napisane z boku 54 to będzie to BZX84-A3V6, czyli zenerka na 3,6V.

D7 to prawdopodobnie dioda BAW62 (1N4148) w obudowie typu SOD-110.

Do kondensatora potrzebny jest schemat lub miernik, bez tego może być problem z określeniem pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :notworthy:

chyba udało się zidentyfikować obie diody

jedna to dioda Zenera 15V, a druga to BAS216 - szybka dioda o krótkim czasie przełączania

jak uda mi się je zdobyć i uruchomić kamerkę to dam znać

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

ansmann teraz to mi zamieszałeś i już nie jestem pewien czy aby na pewno dobrze je zidentyfikowałem :unsure:

 

WZ9 ma na boku nr 47

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 to może być dioda BAS216 w obudowie SOD110. W zasadzie, ze wszystkich wymienionych elementów tylko ta jest w tego typu obudowie, pozostałe są w obudowach SOT (3-końcówkowe), lub SOD323. Jeżeli uda Ci się ją kupić to dobrze, a jeżeli nie, to w katalogach podany jest odpowiednik: BAW62 (1N4148) np. TUTAJ.

 

Co do drugiej diody, to oznaczenie może wskazywać na zenerkę na 15V. Problem w tym, że nie wydaje mi się, żeby na płytce występowało napięcie większe niż 5V. Ale mogę się mylić. WZ9 z oznaczeniem 54 pojawiło się na TYM zdjęciu płytki. Takie właśnie oznaczenie (Y54) występuje w katalogu rodziny BZX84-x. Niestety nie ma tam oznaczenia z numerem 47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej diody, to oznaczenie może wskazywać na zenerkę na 15V. Problem w tym, że nie wydaje mi się, żeby na płytce występowało napięcie większe niż 5V

matryca jest zasilana napięciem 15V i ta dioda może mieć coś wspólnego ze stabilizacją tego napięcia ... przynajmniej objawy na to wskazują

 

diody kupiłem i postaram się je dzisiaj wlutować. Zobaczymy czy udało się dobrze zidentyfikować uszkodzone elementy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.