Skocz do zawartości

M31 - Opracowałem nową rewolucyjną technikę obróbki


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze "ciepła" premiera mojej nowej M31. Użyłem wyjątkową technikę pozwalającą wyciągnąć z galatyki zupełnie nowy wymiar.

 

Co o niej sądzicie?

 

Dla mnie zbyt jakby akwarelą malowana. Osobiście wolę "naturalne" odcienie. Ale jedno jest pewne:

 

- zdjęcie efektowne i świetnie prezentowałoby się na jakimś banerze, w TV, czy jakimś pokazie (albo na promocji nowego teleskopu produkcji JJ-Optics :szczerbaty: )

- nie jest NUDNE i oklepane

 

Czyli w sumie podoba mi się :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę cukierkowo-witrażowa :g: ale jak na rewolucyjną technikę całkiem, całkiem :astronom:

 

 

Cukiernia i kościół? Ja akurat mam inne skojarzenia. Moim zdaniem to zdjęcie ma nawet walory naukowe. Ujawnia emisje materii galaktycznej w przestrzeń międzygalaktyczną, o której to emisji czytałem ostatnio duży artykuł w Świat Nauki.

 

No i jest wspaniałe!!!

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukiernia i kościół? Ja akurat mam inne skojarzenia. Moim zdaniem to zdjęcie ma nawet walory naukowe. Ujawnia emisje materii galaktycznej w przestrzeń międzygalaktyczną, o której to emisji czytałem ostatnio duży artykuł w Świat Nauki.

 

No i jest wspaniałe!!!

 

zgadzam się z tobą

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że znienawidzicie mnie za ten wątek. Przerwę to, bo będę potem żałował.

 

To prowokacja. Jaka? Napiszę chwilę później. Póki co powiem, że to na 100% najpopularniejsza M31 na świecie. Z żadną inną nie obcuje tyle ludzi (na co dzień), co właśnie z tą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie się nie zgadzam! Hans - skasuj post Jesiona i ten mój ! To moze byc hicior na miarę konkursu !!

 

p.s.

Adam ty naprawde myślałeś ze my to głupki jakie :szczerbaty: :szczerbaty: :szczerbaty:

 

jeszcze krok a bedziesz w M31 gwiazdy rozdzielał :D

 

p.s.2

 

JeLe też skasuj - nic nie wnosi ... powtarza się :P

 

 

ostatecznie kto rządzi ??????? !

 

ostatecznie ... przerzuc do space artu (Olo przyjmie!)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zainstalowałem Liona na swoich jabłkowych urządzeniach, to oniemiałem. Już wtedy planowałem założyć ten wątek, ale jakoś - było, minęło. Dzisiaj trafiły do mnie niusy z różnych miejsc, że jest już mała aferka :)

 

Ta Andromeda jest defaultowym desktopem w nowym systemie MacOS. Bardzo fajnie, że Jobs promuje astronomię i astrofotografię. Bardzo mi się to podoba. Ale to, co zrobili mistrzowie grafiki w zespole Apple to rzeźnia, dramat, ludobójstwo. W życiu nie widziałem tak zmasakrowanej astrofotografii. Nie wiem, czyje zdjęcie posłużyło pod ten syf (podejrzewam, że Gendlera), ale to i tak bez znaczenia, bo oryginału w tym jest tak niewiele, że spokojnie mogli ukraść M31 każdego z nas :) Żaden sąd by tu nie zaprzeczył, że to dzieło samo w sobie.

 

Z drugiej strony ludziom bardzo się podoba taka galaktyka (wygląda trochę, jakby topiła się w oceanie - blury na krawędzi). To trochę może rzutować na to, jak prezentujemy swoje zdjęcia. Kiedy patrzy się na taką podjaraną M31 to wtedy nasze Andromedy wyglądają, jak wyprane, do tego w wiekowej frani.

 

Czy nadszedł czas "podkręcania" zdjęć?

 

Poniżej porównanie z moją M31 (ostatnia, podjarana z deczka - w ramach nowego nurtu):

Andromeda-Galaxy_jesion.jpg

 

oraz animacja:

Andromeda-Galaxy.gif

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie lubią cukierkowatość, taka animkowa słodkość bardzo pasuje do kosmosu :rolleyes: po co tłumaczyć że tam jest szaro

 

Ekolog nie kasuj swoich postów, wstyd się przyznać ale niech zostaną dla potomności :szczerbaty:

 

 

Ja nie wiem co w tych zdjęciach jest cukierkowego. Na tych zdjęciach przynajmniej wyraźnie widać co tam siedzi w tym kosmosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham się rady mądrzejszego! czyli ...

Szuu (sorry Tomku)

 

Szuu mawiał - nie edytuj - pisz nowy post - zatem:

 

:astro:

EDIT:

a nie pisałem o rozdzielaniu gwiazd ?

te gwiazdy dorzucone do ramion - od razu wydały mi się podejrzane

- dowód jest - w statusie Spirita !

 

 

A ja się w tym Wątku żadnego postu nie wstydzę ... Twoich też nie kasuj Tomku :szczerbaty:

 

Adamie ale napisz nam jakie oni tu cyrki wstawili

bo ja widze te dosypane gwiazdy, a co jeszcze? Jakiś kolor wycięli? :D

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba celowo skasowali tą galaktyczkę, mam wrażenie że to miało byc takie oczko puszczone do nieco bardziej obytych z kosmosem. Fajnie wygląda dolna część M31 tak jakby komuś się ręka zmęczyła i nie dorobił kilku gwiazd. No ale dzięki temu widoczny jest "transport materii do halo" :ha:

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.