Skocz do zawartości

Mapa Nieba... a czy na pewno?


Rekomendowane odpowiedzi

To 'coś' ma skomplikowaną kilkumiesięczną historię, za długą żeby o tym pisać <_<

Albo nie, kilka osób już mnie pytało o niektóre aspekty tej mapy więc trochę wyjaśnień :read:

Mapa w takiej postaci nie miała ujrzeć światła dziennego. Poszczególne 'obrazki' powstawały w różnych okolicznościach i nigdy nie miały tworzyć jednej całości. Dopiero w poniedziałek stwierdziłem, że chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało (przyszła taka myśl czy by sobie tego nie wydrukować). Jest to taki poglądowy prototyp, zresztą widać, że sama mapa jest nieczytelna. Wziąłem po prostu mapę w najlepszej rozdzielczości jaką znalazłem. Jest to sporej wielkości mapa Marka Substyka, a w oryginale dół to zdjęcia obiektów

z katalogu Messiera i NGC.

Odnośnie samych obrazków. Część to postaci z różnych powodów znane w światku, o nich się po prostu mówi. Część wynika ze specyfiki forum Ignisdei'a, są to użytkownicy znani tam, ale już niekoniecznie gdzie indziej. Malunki powstawały podczas rozmów na tamtejszym czacie więc logiczne, że tamtejsi też się tu znaleźli.

 

1. Ban-edykt XVI czyli Ogień Boży (Ignisdei) - obrazek powstał po kolejnym banie dla pewnego niesfornego użytkownika :burza:

2. Strong Płeszka - miałem w planach temat na prima aprilis na astromaniaku, o tym że Janusz zamyka Astrokrak i zaczyna karierę sportową, Rik mi zepsuł ten plan. W rozmowie na czacie ktoś stwierdził (chyba Ignis), że ta muskulatura to od noszenia Synt i tak powstało zdjęcie nr 3 :yes:

4. Riklaunidas - żadną tajemnicą jest zamiłowanie Rika do tematyki filmu '300' (i 'Poznaj moich Spartan') B)

5. MaciekM, człowiek który najwięcej 'truje' na czacie o astronomii teoretycznej, zdjęcie powstało pewnej nocy gdy usiłował wyprowadzić wzór na wielkość rzeczywistą obiektu mając odległość i rozmiar kątowy.

6. ACDubbies - forum astro ACD jest znane z tego, że jest dosyć kameralne ale jego użytkownicy są chyba najbardziej zintegrowani, więc nie było innej opcji jak zdjęcie grupowe. Przewinął się pomysł na Power Rangers i Drużynę Pierścienia. Konkretne postaci są dobrane przypadkowo (nie znam się na tej bajce, nie wiem kto jest kim) poza niebieskim Tubisiem - w naszej kulturze chrześcijańskiej 'Boss' przedstawiany jest często z trójkątem nad głową więc tu też tak mamy :g:

7. Wanderer - postać znana głównie z tego, że miał lub ma bana na każdym forum astro w tym kraju, jest to jedyne zdjęcie 'na zlecenie' - chciał Azjatki to ma :rofl:

8. Kolejny wątek z '300', beż żadnej historii, bardziej kaprys.

9. Ostatnie na mapie i najpóźniej zrobione i chyba dla mnie najbardziej udane. Po raz kolejny Riklaunides tym razem z Kserksesem, tworzącym astro-imperium, podbijającym nowe lądy astronomicznej działalności.

:Boink:

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.