Skocz do zawartości

Jest praca dla Ciebie. Kolejny nabór.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę bardzo ciekawa i zróżnicowana oferta. Ach szkoda, że nie jestem młodszy, bo rynek sprzętu astro mi trochę odpłynął od czasów, gdy byłem w miarę na bieżąco (oj, dawno temu). Ale młodzi, operatywni ludzie związani z miłośniczą astronomią i dysponujący czasem powinni znaleźć coś dla siebie.

 

Ja mam nadzieję, że będę na tym korzystał od drugiej strony, czyli jako przyszły klient.

 

Choć z "trzeciej" strony ;) od zawsze myślałem, żeby coś napisać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem młody, interesuje się astro i w tym roku kończę szkołę, mam małe doświadczenie, z racji tego mam zerowe szanse, chociaż posiadam prawo jazd,samochód, wolny czas i dużo zapału do pracy która daje satysfakcję :)

 

no to conajmniej celestie wykuć na blache :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz (Stardust - praca zdalna)

Szukamy osoby mającej doświadczenie w tłumaczeniu dłuższych form literackich (książek, poradników, tutoriali). Nasze wydawnictwo zakupiło licencje na ciekawe książki (astronomia, astrofotografia). Teraz czas je przełożyć na nasz ojczysty język. Czujesz się na siłach podjąć takie wyzwania?

 

Przekłady, takie z prawdziwego zdarzenia, to nie jest robota dla przypadkowych ludzi. W każdej dużej księgarni można znaleźć niemal już tony książek o tematyce astronomicznej, skierowanej głównie do początkujących obserwatorów. To w zasadzie nie są książki, tylko makulatura. Tłumaczenia robione przez przypadkowych ludzi tylko w jednym celu: aby zarobić. Świetnie sprawdzają się jako usypiacz. Często widać też, że tłumacz sam miał problemy ze zrozumieniem niektórych terminów - nie sposób zrozumieć niektórych zdań napisanych w końcu po polsku. Na tle zagranicznej tandety, w zasadzie należałoby stwierdzić: tandetnego tłumaczenia, poradniki pisane przez polskich hobbystów i zawierające zresztą sporo różnych błędów, to szczyt dobrego pisarstwa.

 

Tłumaczenie to sztuka. Do tego trzeba człowieka, który ma nie tylko podstawowe pojęcie w temacie, ale także potrafi zainteresować czytelnika. Szczerze wątpię, aby udało ci się znaleźć na grupie wyrobnika o takich umiejętnościach za małą kasę (pieniądze jaką mu zapłacisz przezcież będzie znacznie mniejsza niż gdyby wydał własną książkę).

 

Poszukaj raczej wśród studentów astronomii. Sporo ludzi kończy teraz ten kierunek, większość z nich nie znajduje pracy w zawodzie. Przejrzyj numery Uranii z ostatnich kilku lat, zobacz kto ma lekkie próro i do takich ludzi uderzaj.

 

Tradycyjnie,

V

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZMR (klient zawsze ma rację) - nie zawsze....

Z perspektywy sklepu lepiej założyć, że ma rację ;)

 

Uch - dopiero wstałem. Wczoraj całą noc (kolejną) z Jackiem instalowaliśmy kompletny sprzęt astrofotograficzny w obserwatorium naszego klienta (tym razem okolice Busko Zdroju). Właśnie do takich zadań potrzebujemy ewangelistów ;)

 

Dziękuje wszystkim za zgłoszenia. Jest tego naprawdę sporo - w szczególności ewangelistów. Króluje tu Kraków. Zastanawiam się, z czego to wynika?

 

W następnym tygodniu rusza równoległa rekrutacja w mediach "tradycyjnych". Zobaczymy, jak na tym tle wypadnie siła AP :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego naprawdę sporo - w szczególności ewangelistów. Króluje tu Kraków. Zastanawiam się, z czego to wynika?

 

Króluje tu Kraków bo to dawna siedziba polskich królów :szczerbaty:

[żarcik]

 

Pozdrawiam

Marcin_K12

Edytowane przez Marcin_K12
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.