Skocz do zawartości

Wenus - 2012


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej będzie jak będzie na wschodnim niebie. Z odpowiednimi filtrami można wtedy powalczyć by wyciągnąć detale chmur :)

 

Dlaczego akurat wtedy, kiedy jest na wschodzie? Chodzi o większe rozmiary kątowe? :rolleyes:

Edytowane przez pyszczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I tak nic nie widać oprócz kolorowych obwódek więc poleciałem ostro ;)

 

Uzyskałeś bardzo ładną fazę , ale warto zawalczyć o to o czym mówi Rik , Wenus trzeba kręcić prawie ciemną wówczas się nie przepala , a po zestakowaniu i tak będzie jaśniejsza. Potem tylko delikatnie wyostrzyć i będzie super .

 

Sprzętem który posiadasz można robić fajne fotki uwierz w siebie rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można robić fajne. Ciągle się uczę i wiem, że jeszcze sporo mam do opanowania (ale to dobrze bo co bym robił ;)) Prawdę mówiąc, przepaliłem to zdjęcie specjalnie w programie graficznym. Ale jak napisałeś chodziło o fazę. A co do wiary, no cóż, wierzący to nie jestem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składasz w Registax to robiąc wavelety po prawo jest opcja RGB align, wyrownasz te czerwono-niebieskie brzegi. I mniej (krocej) naświetlaj, dalej jest przepalona. W białym świetle szczegołow chmur nie bedzie, ale będzie szara wycieniowana kulka. Jak widać trening czyni mistrza - no i dobry seeing.

 

PS. Sorrki za brak u z kreską, ale nigdy mi nie wchodzi przy pisaniu na Astro-forum. Takie Windows i IE :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składasz w Registax to robiąc wavelety po prawo jest opcja RGB align, wyrownasz te czerwono-niebieskie brzegi. I mniej (krocej) naświetlaj, dalej jest przepalona. W białym świetle szczegołow chmur nie bedzie, ale będzie szara wycieniowana kulka. Jak widać trening czyni mistrza - no i dobry seeing.

 

PS. Sorrki za brak u z kreską, ale nigdy mi nie wchodzi przy pisaniu na Astro-forum. Takie Windows i IE :-)

 

wczoraj tak samo widzialem Wenus, ale przy terminatorze majaczyly ciemne plamki. N150/f6 pow.180x filtr polaryzacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zrobiłem fotke Wenus 2 marca między 18:00 a 19:00. Wyraźne są pewne 4 "wgłębienia" być może w atmosferze tej planety,a może to jakieś zniekształcenie optyczne. Proszę o pomoc w wytłumaczeniu tego zjawiska. Dodam także że jest to zrobione zdjęcie za pomocą Nikona D60, który za pomocą przejściówki przymocowałem do teleskopu.

post-21364-0-90084500-1331148868_thumb.jpg

Edytowane przez Maciek z Gdańska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.