Skocz do zawartości

Astrobalkon


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje. Nie myślałeś żeby zamiast przykrywać workiem zrobić małą budkę, która będzie przesuwana lub rozkładana na czas obserwacji i teleskop zostawić na stałe? Chyba, że w grę wchodzą czynniki estetyczne?

 

Dzięki. Ten worek, to raczej nie jest ostateczna wersja. Czynnikami wchodzącymi w grę jest na pewno powierzchnia, muszę jej trochę zostawić żonie, na jakieś pranie itp. szczerbaty.gif Temat budki lub jakiejś innej osłony jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed uzbrojeniem wyglądał on tak jak poniżej. 4 zastrzały na dole, tyle samo na górze. Top pier składa się z dwóch elementów, okrągłej płyty stalowej o średnicy 200 mm i grubości 7 mm i adaptera pod EQ6, to jest ten walec z litej stali wysokości chyba 60 mm. Adapter przykręcony jest do płyty 8 śrubami M6. Płyta wraz z adapterem przykręcona jest do piera 4 śrubami M10. Stopa piera to również okrągła płyta średnicy 200 mm i grubości 7 mm. W pierwszym poście nie napisałem, że ten balkon to się znajduje na 1 pietrze 4 kondygnacyjnego bloku, sąsiedztwo to też bloki szczerbaty.gif Widok z balkonu miej więcej taki jak na fotce, dziś nie ma chmur szczerbaty.gif

DSC_0226.jpg

DSC_0606.JPG

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku używam balkonowego 'obserwatorium' i bardzo sobie takie rozwiązanie chwalę (http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=60286). Nie mam słupka, bo nie chciałem wiercić dziur w krzywej posadzce. Na trójnogu da się całkiem dokładnie ustawić na polarną. Z minusów tego rozwiązania - nie ma dostępu do zenitu. Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie jest nad balkonem daszek, który przeklinam za każdym razem, kiedy odpalam astrofotomaszyne. Np M27 jeszcze od biedy się złapie, ale Łabędzia już nie da rady. Ale nie narzekam. W czasach 'przedbalkonowych' liczba nocy 'fotograficznych' była znacznie mniejsza. Teraz pozostaje mi tylko odpowiednio dobierać cele.

 

Czy galaktyki planujesz focić w Ha?

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też miasto świeci dośc mocno. Ha działa bardzo dobrze. Nie mam żadnych gradientów. Próbowałem używać UHC-S jako luminancji, ale nic z tego nie wyszło. Zostaję więc przy mgławicach. Niestety to oznacza, że za miesiąc sezon sie dla mnie kończy :)

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.