Skocz do zawartości

NEAF/NEAIC - Największe targi astronomiczne - LIVE!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł! Mieszkam okolo 3.5 godziny jazdy na zachód od Suffern, NY (gdzie NEAF się odbywa), i przyjeżdżam tam regularnie od 4 lat. Tym razem planuję przyjechać w sobotę 28-go, może mogłbym pomóc w relacji na żywo? Mogę dodawać kometnarze i zdjęcia z mojego iPhone? Jeśli tak, to gdzie? A tak poza tym możemy się tam spotkać?

 

Jeśli chodzi o wrażenia: NEAF jest wspaniały! Zwykle na stoiskach są nie tylko ludzie od sprzedaży, lecz także projecktanci i właściciele (często astro-firmy są całkiem małe), tak że można porozmawiać o szczegółach technicznych i astronomi w ogólności. Poza tym firmy przywożą sporo eksponatów które można kupic w niedzielę na koniec wystawy całkiem tanio :-). Mnóstwo ciekawego sprzętu do obejrzenia i ciekawych ludzi do spotkania :-) Zwykle pokaz obserwacji słońca jest też bardzo dobry.

 

Pozdrawiam,

 

Jarek

 

http://jareksastro.org/

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tej sesji z Tony Hallasem. Tony to chodząca legenda astrofotografii.

Ci, którzy czytają Astronomy znają go z pewnością z rubryki dotyczącej właśnie tego tematu.

Życzę dobrej zabawy i wielu wrażeń.

 

Pozdrawiam,

jerr

Edytowane przez jerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał taką możliwość to sam bym się wybrał, ale niestety czasu brakuje. W związku z tym mam prośbę:

 

Jeśli wśród wystawców bedzie firma JMI to proszę zapytać o skrzynie transportowe do C14 Edge HD Celestrona. JMI robi bardzo dobre skrzynie do prawie wszystkich teleskopów celestrona, ale nie ma żadnych wiadomości o nowej serii Edge HD.

 

Dzieki z góry i miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy szansę jako jedni z pierwszych pokazać jak działa nowy Astro-Physics AP1600, który oficjalną premierę ma podczas targów NEAF 28 kwietnia - http://www.astro-physics.com/products/mounts/1600gto/1600gto.pdf

Dostałem właśnie potwierdzenie, że będziemy mieć okazję zapoznać się z nim 2 dni wcześniej, czyli już 26 kwietnia wrzucę pierwsze wrażenia z prezentacji. Już nie mogę się doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że bez embarga, bo i po czemu? Nie tylko ja będę miał do niego dostęp, bo i cała ekipa z NEAIC.

 

Póki co ślę pozdrowienia z NYC. Wkręcając się w lekki klimat astronomiczny odwiedziłem dzisiaj American Museum od Natural. A tam show w planetarium "Journey to the Stars" http://www.amnh.org/rose/spaceshow/journey/

Muszę przyznać, że kilka razy ciarki po plecach przeszły. Robi wrażenie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hayden_Planetarium

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zacząć relację.

 

Rozpoczyna się właśnie NEAIC, czyli konferencja astrofotograficzna. W Suffern jest 8 rano, zjadłem śniadanie, pogadałem z kilkoma producentami sprzętu, oraz... miałem przyjemność zapoznać się z nowym Astro-Physics'em AP1600. Wygląda świetnie, pracuje tak samo, jak poprzednie (w miarę cicho, ale nie jest to ASA). Zaprezentowana wersja to pełna kombinacja wraz z enkoderami. Jakość wykonania 10:10. Jest też dosyć duży i nawet przy Paramouncie robi dobre wrażenie. Roland jest bardzo nim zapalony i widać, że włożył w niego serce.

 

Znam już cenę :) Podam ją w kolejnym wejściu.

 

A za chwilę zdjęcia.

 

Teraz siedzę na samej konferencji, którą prowadzi Tony Hallas. Dookoła siedzą ludzie, którzy są co najmniej tak samo zakręceni, jak my w większości. Jest to bardzo ważna konferencja, więc nie brakuje naszych branżowych celebrytów. W zasadzie co 3 osobę skądś kojarzę, albo z Internetu, albo robimy z nią interesy, jak Astromarket.

 

Tak musi wyglądać niebo :szczerbaty:

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP1600. Możecie zobaczyć enkoder. W tej chwili ta wersja nie będzie jeszcze dostępna. Roland ciągle negocjuje warunki i ceny dostawy enkoderów. Powiedział, że normalna cena za sztukę to 3000$. AP1600 można będzie zamówić w 3 wersjach - bez enkoderów, z 1 enkoderem w Ra, oraz z dwoma enkoderami na obydwu osiach. Kiedy zamówimy wersję z enkoderami to po 2 stronach montażu pojawią się kontrolery. Jeden ogólny (CP3), oraz drugi dedykowany do enkoderów.

 

Enkodery są "absolutne", to znaczy, że po włączeniu zasilania montaż "wie", gdzie patrzy. Fajne i przydatne. Pytanie tylko, czy warte paru tysięcy dolarów?

 

Na jednym ze zdjęć widoczna jest nowa lunetka polarna "od środka".

zdjęcie 1.JPG

zdjęcie 2.JPG

zdjęcie 3.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz największa niespodzianka. CENA!

 

10,900,- $

Cena, póki co, praktycznie się nie zmienia w stosunku do AP1200. I to jest zdecydowanie bardzo dobra informacja. To znacząco zmienia postać rzeczy i w tym momencie decyzja o wycofaniu AP1200 z produkcji ma sens. Przypominam, że AP1200 miał ok.65 kg nośności, zaś AP1600 ma aż 100 kg, co powoduje, że jest to najtańszy tej klasy montaż w kategorii wagowej 100kg.

zdjęcie 2.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.