Skocz do zawartości

NGC 6910 Megrezem APO72 FD


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty gadasz,wyszło świetnie! :D

Dzięki za słowa uznania :D,ale poprzeczka jest już taaaak wysoko podniesiona,że naprawdę człowiekowi trudno oszacować czy jego zdjęcie ma jakiś poziom,choć oczywiście należy się doceniać samemu.

Dodam jeszcze że:

całość robiona pomiędzy drutami wysokiego napięcia,w 50% klatek druty te weszły już w kadr,ale DSS swietnie sobie z tym mankamentem poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeczkę podnosimy... hhymm,hhymm Podnosicie sami, więc dlatego taka jest samoocena trudna do ogarnięcia.

Zdjęcie widziałem już jako pierwszy, i plusik jakoś się zapodział, -już jest.

Edytowane przez mago83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby w dziale astrofotografii był osobny dla canonowców.:g:

Trudno DSLR dogonić CCD w kwestii czułości,szumów itp.a tak było by co porównywać,wymieniać uwagi i doświadczenia.Mimo coraz większej popularności kamer CCD,to spora ilość osób na forach używa lustrzanek tych modyfikowanych i nie modyfikowanych.

 

Jak tylko uporam się z osiowością flattenera i pogoda dopisze,choć nocki stają się co raz krótsze i jasne :stop: ale tego nie zmienimy o tej porze roku,to chciałbym zebrać kilka godzin ekspozycji na czasach 400s i porównać materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za testowanie guide i przy okazji zebrałem raptem 3000s materiału.

Całość zebrana pod jasnym niebem(Księżyc dawał już nie źle po oczach),oraz walka z nie osiowo zamocowanym flattenerem,ale coś tam w sumie wyszło.

Setup:EQ5,350d mod+Megrez APO 72mm+Flattener SW,PHD+szukaczoguider.

15x200s ISO 800(D,F,B) DSS+SC4.

Opinie mile widziane icon_wink.gif

 

 

Super fota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś pomysł co z tą osiowością zrobić?

Bo u mnie też jest z tym problem (flattener SW + Zenithstar 70ED z wyciągiem 2'')

 

U mnie dokładnie widać jak hallo wokół jasnych gwiazd nie jest centrycznie na środku.Jego położenie zmienia się kiedy :

-kręcę rotatorem/wyciągiem w celu kadrowania=całość również nie jest osiowo.

-wysuwam aparat z flattenerem i mocuję ponownie.

Pomysł mam ale czy wypali,chcę zastosować paski teflonowe o grubości 0,5mm pomiędzy flattener a wyciąg i metodą prób dopasować by całość była osiowo.Następnie bez potrzeby nie ruszać całością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z oceną tego zjawiska bo trzeba za każdym razem robić ekspozycję gwiazd....

Mam taki pomysł żeby zbudować proste urządzenie do sprawdzania osiowości na takiej zasadzie jak pokazywane na targach w NY przy stoisku SBIG'a - dioda laserowa z przodu teleskopu i sprawdzanie jej położenia na zdjęciu. Nie wiem tylko jak duże widać będzie różnice i w którym miejscu powinna być ta dioda - na środku czy przy brzegu - i jak ocenić czy dane ustawienie jest właściwe bo wątpię że jak nawet umieszczę diodę na środku to będzie ona faktycznei na środku zdjęcia.

 

Poza tym nawet jak uda się to ustawić raz to nie wiem czy po rozłożeniu zestawu w celu spakowania do walizki i złożeniu znowu będzie dalej ok (oczywiście jeśli paski przykleisz do flattenera).

Zastanawiam się czy samymi śrubkami od clamping ringa nie da się tego ustawić bo można różnie je przykręcać - niekoniecznie obie tak samo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clamping ringi to nie jest idealne rozwiązanie mocowania pod kątem astrofotografii w naszych tubkach :unsure:U mnie jest taki plus iż setup mam praktycznie cały czas złożony,wyciągam go do sesji,a później chowam bez konieczności rozkładania.Pudło z Castoramy spisuje się świetnie.

Jak wspomniałeś trochę krótko czasowych ekspozycji należy wykonać by ustawić na środku gwiazdy to hallo.Ale jak już się raz to zrobi i całość poskręca i usztywni paskami teflonu to powinno być ok-tak myślę.

 

A teraz kolejna wersja, w której pogrzebałem w opcjach PS= Cienie/Podświetlenia.

Chyba udało mi się jeszcze więcej pokazać ukrytego szczegółu.

NGC 6910 S10 fin.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dominik dzięki z reprymendę,ale porównaj moje zdjęcie i zdjęcie Bogdana.

U mnie całe tło przybiera kolor czerwonawy łącznie z gwiazdami,a wersji Bogdana centrum IC'ka jest ładnie wyciągnięte jakby w Ha,a reszta tła jest stonowana bez "zabarwień".

Po rozmowie z Bogdanem dowiedziałem się co i jak, a co najważniejsze kazał mi się przesiąść na CCD :szczerbaty:

Szkolić Cię nie muszę,bo widzę jakie fajne fotki zaczynasz prezentować na forach,ale z chęcią wpadnę w odwiedziny :yes:

Co do guide...fm... testowałem prowadzenie na 1000s ekspozycjach i nawet fajnie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.