Skocz do zawartości

Synta 10"


digo93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W doborze akcesoriów jestem dość słabo rozeznany. Chciałbym wiedzieć jakie akcesoria będą mi najbardziej potrzebne i co powinienem kupić? Cena wszystkich może wynieść do 2300 zł

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez digo93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że na różnych forach piszą nie kiedy o całkiem różnych akcesoriach. Ja chciałem się poradzić ludzi obeznanych w temacie (takich jak wy z astropolis.pl) i myślałem że wypowie się ktoś kto posiadaja takowy teleskop i napisze czego on np używa lub co poleca. Zawsze miło jest zasięgnąć rady ludzi zaznajomionych w temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okularów jeszcze nagler 31mm- ale to tak w razie gdybyś kiedyś posiadał więcej gotówki na dodatkowe zakupy ;)

do Synty 10" raczej nie bardzo. Lepiej okular o krótszej ogniskowej bo będzie bardziej przydatny ... chociaż są różne gusta i każdy woli coś innego

 

najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie co masz zamiar obserwować i jakim dysponujesz niebem bo od tego zależy odpowiedź na pytanie o dobór okularów. Podobnie z filtrami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Synty 10" raczej nie bardzo. Lepiej okular o krótszej ogniskowej bo będzie bardziej przydatny ... chociaż są różne gusta i każdy woli coś innego

 

najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie co masz zamiar obserwować i jakim dysponujesz niebem bo od tego zależy odpowiedź na pytanie o dobór okularów. Podobnie z filtrami

 

pozdrawiam

 

Rozumiem że chodzi Ci w tym przypadku o ogniskową naglera (że za duża), ale do przeglądu nieba czy niektórych obiektów nie widzę innej możliwości (z wyjątkiem ethosów które PODOBNO są "oh i ah") Oczywiście nagler to nie jest okular idealny- wali od niego dystorsją ale w przypadku DS-ów nie jest aż tak widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przeglądu nieba czy niektórych obiektów nie widzę innej możliwości

tylko nie wiemy co autor wątku ma zamiar obserwować i jakie ma niebo

jeśli nie interesują Go szerokie pola i nie mieszka w Bieszczadach to zakup N31 na początek do f/5 jest kompletnie bez sensu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak dla bardziej zainteresowanych posiadam dostęp do ciemnego nieba;) ( i to nawet bardzo ciemnego;))

no pytałem o akcesorium jakiego wy byście użyli do obserwowania gwiazd;) nieba, planet, mgławic, galaktyk itp;)

pozdrawiam wszystkich astrocholików:D

mieszkam na wsi więc ciemne niebo to dla nie mnie problem;) denerwują mnie ludzie nie mając pojęcia w temacie np wypowiedź PiotrkaLDZ... to forum to dla mnie zbiór informacji;) widzę tutaj wielu przedstawicieli rasy astro;) i to mnie cieszy:) wiec czekam na interesujące mnie wypowiedzi:)

Edytowane przez digo93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz jasno sprecyzowanych zainteresowań obserwacyjnych to chyba najlepiej zacząć od okularu średnioogniskowego w granicach 10-15 mm oraz okularu planetarnego 5-7 mm

przydatny będzie też okular 20-26 mm do szerszych pól czy rozległych mgławic

do kompletu typowy filtr mgławicowy np. O-III

 

to dość typowy zestaw. Resztę dobierzesz sam pod własne potrzeby

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że każdy ma swoje zdanie;)

bo każdy lubi co innego i czego innego oczekuje

dlatego właśnie sam musisz wybrać zamiast opierać się na upodobaniach innych i dlatego też doradzam Ci "bezpieczne" rozwiązania i ostrzegam przed wydaniem kasy na coś co Tobie może nie odpowiadać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.