Skocz do zawartości

WWPKF - pytanie nr 11 (replay)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na starym forum jako ostatnie pojawiło się pytanie nr 11:

 

Kiedy (rok i miesiąc) gwiazda Alruccaba znajdzie się w największej odległości kątowej od południowego bieguna niebieskiego?

 

Jego treść natychmiast (i słusznie) przetłumaczona została z "polskiego na nasze":

 

Kiedy (rok i miesiąc) Gwiazda Polarna znajdzie się w minimalnej odległości kątowej od północnego bieguna niebieskiego?

 

Padła propozycja Janusza P., że w 2100 +/-5 lat, a Michał D. uruchomiwszy potężny aparat matematyczny zaproponował połowę kwietnia 2102 roku.

Inne propozycje nie pojawiły się, a może nie zdążyły przed zatkaniem forum.

 

Nie komentując na razie dotychczasowych odpowiedzi pytanie nr 11 pozostawiam otwartym jeszcze przez te 2-3 dni.

 

P.S. Michał, Twoje wywody nie przepadły - zachowały się na wydruku, który zdążyłem wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Mój wynik jest owocem pół minutowej, myślowej ekstrapolacji po zobaczeniu w atlasie krzyżyka zaznaczającego biegun na epokę 1950,0 i drugiego na 2000,0, wyekstrapolowałem na oko że będzie to w 2100 +- 5 lat na błąd z Pi x oko i chyba dobrze mi wyszło  ;):):D ;D

Praktyka nabyta w ocenianiu zmiennych i komet nie poszła w las ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.